Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vihetem a 12 hónapos lányomat...

Vihetem a 12 hónapos lányomat magammal?

Figyelt kérdés
Be sokalltam nem békülök,férjem családjával anyós kikészített lejáratott,és elegem lett!Férjem nem költözik velünk csupán mert itt szokott meg mi megyünk 300Km arrébb jó távol ettől a családtólé el.Ilyenkor ki kell valaki véleményét kérnem,hogy vihetem-e a babámat?
2009. szept. 23. 17:55
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
84%
De nevetséges vagy, utolsó hozzászóló... Méghogy a gyámhivatal megfingatni... A gyámhivatal a GYERMEK érdekeit fogja nézni, és nem az anyát akarja "megfingatni".
2009. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
94%
:)) Ez a gyámhivatal megfingatás nekem is tetszik! :)) Látszik, h nem vagy képben.
2009. szept. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
85%

21:0-nak


Nevetséges amit írsz!!! :D

Mondjuk, ha egy idegen vinné el a gyereket, vagy az anyós, vagy a keresztanyuka, akkor valóban komoly baja lehet belőle...


De a gyerek vérszerinti anyja oda viszi a gyereket, ahova akarja (belföldön), joga van hozzá, ebben egyik jogszabály sem akadályozza!!!

A Gyámhatóság sem "fingathatja" meg, mert nincs rá semmi jogalapja! (Nem is fogja.)


Az anya akkor követne el jogsértést, ha külföldre vinné a gyereket, mert ehhez (egyedül ehhez!) szükséges az apa beleegyezése is.

2009. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
71%
Az előző a 21:30-nak szólt!
2009. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
88%
22:04-nek: sőt, kiegészítenélek azzal, hogy EU-n belül még külföldre sem kell semmiféle engedély az apától és senkitől. Ezt nekem ügyvéd mondta.
2009. szept. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hogy csak nem az övé a gyerek! De ott ne hagyja már!!! Menj és vidd a babát, senki nem m ondta, hogy többé nem láthatja az apja. Majd megoldja a kedves apuka, ha nem tud leválni a mamiról. De lehet, hogy a papát annyira nem is izgatja a baba, mint titeket, ha képes a saját családját elengedni, csak azért, hogy az édesanyjával lehessen.
2009. szept. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el nekem,a gyámhatóság akkor sem fogja visszavinni a gyereket az apjának ha....inkább nem irok példákat,de a biroság nagyon anyapárti.Ha van hol laknotok,és nem bizonyitanak rád semmi nagyon durva dolgot,nincs okod aggódni.(Egyébként szomorú,mert sok helyen ahol nem alkalmas az anya a nevelésre,ott sem mozditja a füle botját sem a gyámhatóság) De azért a tisztesség kedvéért,meg a gyerek miatt,tudasd az apával hol lesztek,és biztosits neki láthatást.
2009. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
73%

Ha tisztában vagy azzal, hogy besokalltál, akkor először is le kellene higgadnod...


Ha nem akarsz békülni, az a Te dolgod, én nem szólok bele.


Viszont minek mennél 300km-t? Félsz, hogy különben utánad jönnek, vagy mi az oka? Mert amúgy nem tűnik túl jó ötletnek. Ha direkt "kiszúrásból" teszed a pároddal, akkor persze arra jó. Miért is vagy ennyire megsértődve? Mert nem állt melléd? Lehet, igazad van, én nem tudom. Csak itt van 1 bibi. ÍGY NEM CSAK VELE SZÚRSZ KI! Hanem a közös gyereketekkel is. Elsősorban vele. A láthatás nem a szülők joga. Hanem a GYEREK JOGA és a SZÜLŐK KÖTELESSÉGE. Sajnálatos nagyon, hogy ezt páran nem értik, és van ahol nem is így kezelik. A GYEREK alapvető JOGA, hogy ismerhesse a vér szerinti szüleit, mindkettőt. Aki elszakítja egyiktől vagy másiktól, az hibázik, súlyosabb esetben bűnt követ el. Az is aki maga dönt úgy, hogy nem érdekli a saját gyereke.


Ha ezt is figyelembe veszed, akkor az említett távolság nagyon meg fogja nehezíteni a kapcsolattartást. Pedig a gyerek nem válik. Ti váltok. Őneki a vér szerinti szülei mindig a vér szerinti szülei lesznek. Te is Ő is. Ez megváltoztathatatlan. Persze, meg lehet tanítani a gyereknek, hogy mást hívjon "apu"-nak... Csakhogy ez egy hazugság. Lehet hazugságban élni? Lehet. Jó? Nem jó.

2009. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
52%

Miért vagy ennyire biztos benne, hogy te kapod meg a gyereket?? Lehet az apa kapja és te majd csak 2hetente láthatod.

A baba nem csak a tiéd, pont annyira az övé is. Legszívesebben szétba.sznám a fejed! remélem, az apa kapja meg a gyereker, utálom az ilyen nőket!!!!

2009. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
88%

Olvasd el ezt a másik témát, talán hasznos lehet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__42..

2009. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!