Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha apukám ezt...

Mit tehetek, ha apukám ezt csinálja? Hogyan "jegyeztessem meg magammal", hogy nem kell komolyan venni amit mondd?

Figyelt kérdés

Apukám mindenkit szid körülöttem, édesanyám, húgom, barátaim, párom, még a saját anyját és engem is. Ezzel nem is lenne probléma, azt szid akit akar, de bennem mindig megfordul, hogy mi van, ha igaza van?!

A páromat nem láttam már két hete, mert elutazott. Apukám ma azt mondta rá, hogy nem valami okos ember. Én meg elgondolkodtam rajta, és nem voltam benne biztos hogy nincs igaza.

Tehát például, ha sokszor mondja, hogy a párom nem tud helyesen írni, akkor ezentúl automatikusan csak azt látom már meg, mikor ír helytelenül, és azt mondom, jé igaza van apámnak, pedig nem, csak belém lett beszélve. Hogy hagyhatom ezt figyelmen kívül?


2011. szept. 8. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Az enyém is sokáig ezt csinálta. Aztán felborítottam.
2011. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

fiatalon az ember hajlamos szembemenni az idősebbek véleményével, tapasztalatával.

én már abban a fázisban vagyok, hogy nem mondok rá semmit, hanem elgondolkodom rajta, elraktározom, amiket mondanak. lehet, h később még kiderül, h igazuk volt.


ha apukád nem rosszindulattal, hanem higgadtan észérvekkel alá tudja támasztani a meglátásait, akkor te is inkább filózz, vizsgáld meg a dolgokat más szemszögből is.


én olyannal nem szívesen állok szóba, aki nem tudja helyesen leírni a mindennap használt szavakat. sokat elárul az intelligenciáról, műveltségről.

2011. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Apád talán tökéletes??Akkor miért nem egy szintén tökéletes felesége van,csinált volna tökéletes gyerekeket ,akik tökéletes fiúkkal járnak.Apád a saját kudarcait vetíti ki rátok.Szánalmas ha egy ember képtelen elfogadni a másikat.
2011. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyébként a párom majdnem tökéletesen ír, persze ha fáradt, nagyon ritkán, hibázik, de hát ki nem?

Eddig amúgy borzasztó okos embernek tartottam, most viszont elgondolkodtam, hogy mi van ha...?

Egyébként vannak ebből kellemetlenebb helyzetek, mikor például egy olyan 8-9 éves gyereknek, aki még fel sem tudja mérni, hogy kinek van igaza, kire kell hallgatni, mondja, hogy az anyja egy k.rva. Hihetetlen.

2011. szept. 8. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom,nem bántásból de abból ahogy gondolkodsz te sem lehetsz lángész.Mit akarna tőled egy a párodnál okosabb férfi??
2011. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Apukád kicsit túl kritikusnak tűnik, és egy kicsit megkeseredettnek is. Attól függetlenül lehet igaza, biztosan sok mindent jól lát, de az embereknek nem csak a rossz oldalát kell észrevenni. Sőt törekedni kell arra, hogy azt lásd: ige, ez és ez a hibája van, de ezért és ezért még jó ember.
2011. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, a fater sem tökéletes. Ezt még senki sem tudatta vele? Itt az ideje.

Te pedig ne légy már ilyen befolyásolható! Ki nem szarja le a véleményét. Amikor tudod, hogy a párodnak igen is jó a helyesírása! És ha nem lenne az? Az még nem minősít egy embert! Attól még lehet, hogy imád téged, és a családját (aki lesz), lehet jó apa, és egyáltalán. Nem ez az egyetlen fokmérője egy embernek, hogy mennyire okos! Sőt, a puszta intelligencia érzelmek nélkül. Pl. Rudolf Hess. Ha jól emlékszem, 180 volt az IQ-ja. Na, az kéne apádnak? Meg hát, tényleg, nem apádnak kell, hogy jó legyen. Ő már választott. Na, ő az alfa hím. Lehet, h. félti a családon belüli pozícióját. Ha-ha!

2011. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a megoldás, hogy figyelmen kívül hagyod a véleményét, hanem az, ha a saját helyén kezeled azt. Vagyis az az ő véleménye, ami a saját szempontjából lehet igaz is, ám különbözhet a te véleményedtől, hiszen már te is felnőtt ember vagy, ugye? Két felnőtt embernek pedig nem kötelező egyet értenie mindenben, a felnőtt gyerekek sem tartoznak már szófogadással a szüleiknek, "csak" szeretettel és tisztelettel. Hűségesnek viszont mindig az új kapcsolat felé kell lenned (jelen esetben a párod felé), hiszen ha nem így lenne, az ellehetetlenítené az új kapcsolatot. (Konkrétan, ha a szüleid véleményére hallgatnál mindig, a párod is az ő anyukája mellett állna ki, ha mást mond mint, te, és a korábbi barátnőjét jobban szeretné mint téged. Ezt jelentené, ha a régebbi kapcsolatához lenne hűséges mindenki. Ez nem működhetne.)
2011. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!