Testvéreknek név?

Figyelt kérdés

3 gyereket tervezünk. Még csak terv és elmélet,de jó eljátszani a gondolattal.

Az én elméletem szerint,ha lányok lennének,lehetne Dorottya és Krisztina. Párom még ízlelgeti,szerinte öreges és hosszú nevek. Fiúnevet egyáltalán nem tud,az én egyik javaslatom a Bence,szerinte meg abból sok van,pedig ez már rövid név. Szerintetek milyen nevek ezek testvéreknek? Én nem szeretem az ilyen nagyon mai neveket,jó lenne a középút. Persze,korai még róla beszélni,csak tervezgetünk. Neki tucat keresztneve van,az enyém ritka,szóval ő egyedibbet akar,én meg pont fordítva,gyakoribbat.


2013. ápr. 14. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem raertek meg gondolkozni ezen. Az esetek 85%-aban ugysem az van amit elkepzelnek, terveznek :)
2013. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj a Dorottyával és a Krisztinával, lehet őket becézni, szép, normális nevek.


A Bence is szép és normális, viszont sajnos a top 3-ban van manapság :(


Nekem lánynévből nagy kedvencem már 10 éve a Johanna és az Emília, fiú névből tetszik a Marcell, Rudolf (tudom, a rénszarvas) és a Fülöp, bár erre biztos meg leszek szólva...:) Kétlem, hogy ilyen neveket adnék majd, ha fiam lesz valaha, pont a cikizés miatt, de a hangzásuk nagyon tetszik.

2013. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Páromnak a Richárd tetszene,de az nekem nem. A becézésével együtt (Ricsi) kicsit C-névnek tartom.
2013. ápr. 14. 22:30
 4/8 anonim ***** válasza:
A Richárd tényleg szép, a Ricsi nekem is kisebbségi...kár érte.
2013. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A vezetéknév egyszótagos,rövid és gyakori,azért találtam ki a hosszabb keresztneveket. Pl. ezért az Éva sehogy se mutatna.

A Marcell szép név!!! :-)

2013. ápr. 14. 22:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem hangzásra tetszik a Teodor, Teodóra, Izidor, stb. viszont valamiért sosem adnám a gyerekeimnek. :)


Ami nagyon tetszik lányban, az az Eleonóra, Izabella és a Sára. (nálunk a párom vezetéknevéhez utóbbi sajnos nem igen passzol)

Fiúnév nekem sincs még, ami olyan kifejezetten tetszene, de egyébként a Marcellel ki lennék békülve. Csak annyi a bajom vele, hogy anyósék szomszédjának a kutyája Marcell és tutira utálnák, ha az unokát is így hívnák. :)

Benedek és Bendegúz tetszene, de nehezen tudom elképzelni a gyerekeim neveként, szóval passz. :)

2013. ápr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na igen, a Marci-Berci népszerű kutyanevek is...sajna :D
2013. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Fiú név : Kristóf, Axel, Edward(igen, az én iskolámba is jár egy ilyen nevű gyerek)

Lány név : Amanda, Hanna, Henrietta

2013. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!