Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok / kezelnéte...

Hogyan reagálnátok / kezelnétek a helyzetet ha kiderülne hogy a lányotoknak mentális betegsége van?

Figyelt kérdés

Pánikbetegség és szorongásos-depressziós zavar.

Hogy reagálnátok le? Megváltozna vele a kapcsolatotok? Szégyellnétek esetleg emiatt?


2013. ápr. 16. 16:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Biztos NEM szégyellném! Megtennék mindent érte, hogy javuljon az állapota és nem szégyenkeznék egy percig sem!
2013. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Segítenék neki, illetve elvinném pszichológushoz, emellett nem tudnám elégszer hangsúlyozni, hogy bármiben számíthat ránk. Ez nem egy olyan dolog amit szégyellni kell. Bárkiben, bármikor kialakulhat bármi hatására mindkettő. Legyél 18 vagy 78 éves. Illetve a pánikbetegség nem egy betegség, még ha az is a neve, az csak egy állapot, amit le lehet küzdeni, beszélgetéssel, megfelelő nyugodt, helyzetkörülménnyel.
2013. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
2-es vagyok, nem értem miért kell lepontozni......azért mert azt írom, hogy segítenék rajta és nem szégyellném? Érdekes!
2013. ápr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem szégyellném, mindkettő kezelhető, gyógyítható, inkább segítenék neki kilábalni belőle.
2013. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

#4 valószínűleg az egyes jött vissza lepontozni a válaszokat


az sem normális szülő, aki ilyet szégyell, pont egy olyan betegségnél amin a teljes elfogadás pozitív javulást hozhat

2013. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, mivel én magam is ex pánikbeteg vagyok, és a pánikbetegségnél a hajlam öröklődhet (valami olyasmi a statisztika, hogy az átlag populációnak olyan 2% esélye van a pánikbetegségre, a pánikbeteg szülő gyermekének meg olyan 12-13%) ezért egyet biztosan nem csinálnék, nem csodálkoznék.

Viszont annyi saját tapasztalatom meg van a dologban, hogy biztosan tudnék számára hasznos tanácsokat adni és segíteni, tehát nyilván ezt tenném.

Egyáltalán nem szégyellném magam - szégyellje magát az, aki szerint egy betegség szégyen - és a kapcsolatunk valószínűleg még jobbá válna, hisz jobban meg tudnánk érteni egymást.

2013. ápr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Én is pánikbeteg vagyok 10 éve, és ez nem hiszti ha elharapódzik, mint nálam is, komoly egészségügyi probléma lehet belőle, pl. légzési roham, ami em is olyan vicces kedves 1., ja és lepontozhatsz :) Ohh.. és nem egy otthonülő eltartott hisztis 18 éves vagyok :)


Kérdésre a válasz: keress egy jó ideggyógyászt és beszélgess vele sokat :)

2013. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%

Én is pánikbeteg vagyok, úgyhogy csak azt tudom mondani, nem kell ezt túlragozni, meg túlságosan beleélni magunkat, mert annál rosszabb. Ez sokszor még gyógyszerek nélkül is kezelhető, de ha máshogy nem megy, nagyon jó gyógyszerek vannak rá. Segítséget kell kérni, ha egyedül nem tudunk vele megbirkózni és nem összeesni, hogy: jaj "mentális beteg" vagyok.

A szüleim is így állnak hozzá, meg én is. A mai világban rengeteg embernek van valami szorongásos, vagy fóbiás, vagy lelki problémája, sajnos ez nem ritka, ennyi erővel majdnem a fél világ szégyellhetné magát.

2013. ápr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%
Elsősorban megnyugodnék, mert egy diagnózisnak mindig vannak előzményei, így legalább kiderülne mi a baja. Természetesen támogatnám benne, hogy megkapja a lehető legjobb orvosi, pszichológiai segítséget, ahogy tudnám segíteném, hogy megtanuljon együttélni a betegségével, odafigyelnék rá.
2013. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
64%

Ad 1 abban egyetértek nem kéne törölni a más véleményt,amire én pl pánikbetegként ellenkező választ írtam.

Ad 2 nagyon gyenge az érved,hogy az ország legfőbb pszichológusa azt mondja,hogy a pánikbetegség hiszti,mert akkor nemhogy nem a legfőbb,de még pszichológusnak sem mondanám.Ha már ilyen nyíltan mondasz ki ilyen véleményt,megadnád a nevét,hogy tőle is megtudjuk a dolgot????Egyáltalán tudja e ,hogy ez a véleménye:D

2013. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!