Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondtam mi fáj, mégis én...

Elmondtam mi fáj, mégis én vagyok a hibás, rosszul csinálom?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok, a férjem dolgozik. Mivel a pici már majdnem 2 éves,könnyebb dolgom van most és úgy döntöttem néhány hónapja hogy megpróbálom a férjemet kímélni az itthoni teendőktől, mert én ráérek és minek menjen el kenyér után reggel 7kor, munka előtt, ha én is fel tudok ülni a kerékpárra és a gyerekre is van ki vigyázzon. A házimunkában nem segít, egyedül az asztalt segít leszedni, mást nem, de ennek is örülök. Elég sok földünk van, amit ugyan nemmi dolgozunk, csak a terményt hozzák haza, de azzal is én foglalkozom, mivel ő nincs itthon. Télen a burgonyát kell csírázni és nem volt kellemes órákon át a hideg pincében görnyedni ráadásul egyedül, most veteményezni és ezeket is én csinálom, mert ő inkább a gyerekkel foglalkozik, mondván, egész nap nemlátta, vele akar lenni. Elég sok munka van, amit elvállaltam, de nem gondoltam, hogy kibújik minden kezdeményezésem alól. Közben a gyereket is ugyanúgy el kell látnom, mint eddig etetés, mert rossz az étvágya és csak velem eszik, este fürdetés, etetés, altatás és végre az este is 11kor sikerült nekem is lefürödnöm és mikor mondtam, hogy hulla fáradt vagyok, akkor az volt a válasz, hogy nem miatta veteményeztem,mert ő nem is akat, én találtam ki,(itt a kertünk, megterem benne minden amire szükségünk van, örülök, hogy azt esszük, amit megtermelünk, egészséges) én meg azt találtam mondani, hogy miatta is,meg a gyerek miatt, és anya is velünk él, de külön főz, sokszor besegít nekem, tehát nincs a terhünkre és nem szól bele a dolgainkba, de ő is dolgozik. Az este megkértem vigyázzon a gyerekre, amíg felszántják azt a részt, ahova ültetni szeretnék, a férjem pedig segít nekem a kertben. A gyerekkel minden rendben volt, a férjem viszont amikor végzett a mukagép, beszélgetett az emberrelmajdnem egy órán keresztül, én pedig túrtam a földet, hogy végezzünk minél hamarabb,mert már késő volt.

Aztán annyit segített, hogy összeszedte a magvas papírokat.

Elmondtam az este, hogy egy picit sok ez nekem gyerek, háztartás, mindennap vasalt ing stb, mindennap meleg étel, kert, ő pedig minden alól fel van mentve, mert dolgozik.

Én segíteni akartam azzal, hogy néhány apróságot átveszek, váárlás stb, amit meg tudok oldani, hiszen itthon vagyok, a kertet is szívesen gondozom, de ez így picit sok.

Mitévő legyek? A beszélgetés eredménye az lett, hogy én hisztis vagyok,mindenből ügyet csinálok és itthon vagyok, ráérek.


2013. ápr. 17. 12:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%
a férjed paraszti származású? mert akkor nehéz lesz meggyőznöd
2013. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
18%

Átvállaltál pár dolgot tőle, így meg már túl sok, és elvárod, hogy segítsen neked.

Akkor minek tetted? Nem értem a logikát...

2013. ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

vállalj kevesebb dolgot.

Ha nincs igény a munkádra, akkor max csak magadért dolgozol.

2013. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Az hogy elmegyek vásárolni, korán megyek kenyér után, intézem az itthoniakat, de a kertet kizárólag é csináljam, az már sok.

Csökönyös a férjem, de nem az a paraszti származású, amire te gondolsz kedves első.

2013. ápr. 17. 12:56
 5/25 anonim válasza:
83%
Lusta megcsinálni. Úgy van vele, hogy te úgy is otthon vagy, majd te megcsinálod. Világosítsd fel róla, hogy nem a lábad lógatod egész nap. Amúgy valószínűleg ő már gyerekként is ezt láthatta otthon, azért gondolja, hogy ez a normális.
2013. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
be kellene osztani a munkát. Az logikus, hogy egész nap távol van, mikor otthon van, akkor gyerekezne. Nahát, ekkor kellene neked mással foglalkozni, amikor meg a férjed nincs otthon, gyerekezni. Etessen, fürdessen ő is.
2013. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%

Ne főzz minden nap,elég 2 naponta 2 napra valót,máris felszabadul minden másnap 1-2 órád.

Reggel 7kor minek kenyér,vegyél amikor mész a kicsivel sétálni,reggelire legyen jó az előző napi.

2013. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Az én férjem is ilyen volt (persze más környezetben. Itthon vagyok, ügyeket intézek, mosok-főzök,minden este meleg étel az asztalon,gyerek, meg dolgozik és aztán hazajön pihenni.) Nekem meg még éjjel is kelnem kell a gyerekhez. Persze nálunk is ez volt, hogy én ráérek, mert a gyerek az nem olyan munka, mint amit ő csinál. Na fogtam magam, nekem is beindult a rendes munka, suliba is jártam. Itthon hagytam a gyerekkel egész délelőttre. Mennem kellett vizsgázni. Szóval neki kellett reggel pelusozni, reggeliztetni, ebédet főzni, játszani, ebédeltetni. Alvásidőre értem csak haza. Olyan volt, mint egy hulla. Este meg megbeszéltük, hogy innentől kezdve megért és besegít. Azóta a lányunk 2.5éves, a férjem azóta is segít, ha látja hogy 3féle dolgot csinálok egyszerre és mindennap megköszöni a vacsorát amit elé rakok. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amíg nem látja, hogy a te munkád milyen, addig minden kirohanásodat hisztinek fogja felfogni.
2013. ápr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Tudja,mert részese a gyerek nevelésének, de nem is részese, hanem csak megfigyelője, tudja mit hova meg stb, kicseréli a pelust, ha megkérem, de általában egy kakinál, jön, hogy ez most az anyáé,mindegy hogy én épp nyakig lekvár főzök vagy bármi....

Azt hiszem kicsit elkényeztettem...

2013. ápr. 17. 13:11
 10/25 anonim ***** válasza:

"úgy döntöttem néhány hónapja hogy megpróbálom a férjemet kímélni az itthoni teendőktől, mert én ráérek és minek menjen el kenyér után reggel 7kor, munka előtt, ha én is fel tudok ülni a kerékpárra és a gyerekre is van ki vigyázzon."



"Elmondtam az este, hogy egy picit sok ez nekem gyerek, háztartás, mindennap vasalt ing stb, mindennap meleg étel, kert, ő pedig minden alól fel van mentve, mert dolgozik. "


Egyik mondatoddal ütöd a másikat.

2013. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!