Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet ez? Minden új de...

Delta7 kérdése:

Mitől lehet ez? Minden új de mégis szorul? SOS!

Figyelt kérdés

Egy Gileráról lenne szó ami 50-es Piaggio blokkos.

Amikor hidegen beindítom, akkor jó de ha húzom neki egy kis ideg folyamatosan (1-2km) utána egyre rozszabul gyorsul míg a végére csak 50-el megy (ha jó 90-100km/h) és nagyon erős csapágyra hasonlító morgó hangot ad!

Nos henger új 2000km-es főtengely csapágyak újak, karbiban ideális főfuvoka, új gyertya és minőségi olaj.

Szervizben csinálták, de tényleg jó lett megy mint az állat amíg jó.

Az új henger és minden előtt is ugyanolyan volt! Csak akkor javul meg ha le állítom és megvárom amíg lehűl!



2013. márc. 4. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szervizben csinálták, akkor vidd vissza (garanciában) és nézzék meg mi a hiba!
2013. márc. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szervizben csak hangoltál tuning kúpufógóhoz, de ott is jó volt míg csinálták csak ha meghajtom akkor már nem jó!

Meghajtás alatt értem, nem csak húzom neki hanem például egy nagy emelkedőn megyek fel!

2013. márc. 5. 07:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Vízhűtéses? Mert lehet, hogy ezzel van a gond, túlmelegszik (ha vízhűtéses akkor ugye a hengeren nincsenek bordák, és ha mondjuk nincs elég víz vagy nem kering megfelelően, akkor ilyen hidegben még csak elégtelen a hűtés, de nyáron már lehet be is fog sülni.

Szóval laikusként én azt mondom, nézd meg a hűtőrendszert, van- benne elég víz, és a keringése is megfelelő-e. Ha nem vizes, akkor nincs ötletem:)

2013. márc. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vizes! Csapágycserénél vízpumpa csere is volt!

De megnéztem a dugattyút, és tiszta, szép nem szorult, nincsenek húzások, valami más szorul csak nem tudom mi!

Hidegen azonnal kipörög megy 100-at!

De ha kicsit hajtom erősebben (nem kell bemelegednie) már érezhetően rosszabbul megy, míg csak 50-el megy és morgó csapágyas hangot ad!

2013. márc. 5. 21:53
 5/5 anonim válasza:
Azért leírom hátha érdekel valakit. A morgás oka az, hogy valószínűleg nincs olajzása a motornak ezáltal nagyon melegszik és elkezdenek zörgő-morgó hangot kiadni a dugattyú gyűrűk. Ez nagyon veszélyes mert adott esetben be is állhat a motor.
2019. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!