Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mikor mondamátok meg a...

Ti mikor mondamátok meg a szülőknek, hogy elköltöztök messzire tőlük?

Figyelt kérdés

Most alig 10 percre lakunk a szülőktől,de párom szülei már akkor is kivoltak,amikor párom hozzám költözött,pedig látják amikor akarják,most is hiányolják ha nem látják egy hétig.

Most eldöntöttük,elköltözünk pár hónapon belül,valószínű 3-400 km-re,onnantól 1 vagy inkább 2 havonta ha látni fognak minket.

Ti most mondanátok meg,vagy majd csak ha konkrétum van(1 hónap felmondás melóhelyen,albérletben)

Ha most,akkor most akadnak ki,megpróbálnak lebeszélni,ezt hallgathajuk amig nem költözünk el.

Ha csak előtte kicsivel,akkor hirtelen sokk,miért nem szóltunk,stb.


Szerintetek?



2013. ápr. 19. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Mondjátok meg előre, legyenek rá felkészülve.


Egyébként nem értem. Én külföldön élek (Németország), mégis havonta látom a családomat (jönnek ők egy hosszú hétvégére vagy megyek én). Magyarországon belül 300 kilométer nehogy már 2 havonta megoldható távolság legyen, szerintem ha akarjátok kölcsönösen, akkor ennél sűrűbben is megy.

2013. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kocsi nincs,tömegközlekedve is drága,és 4-6 óra legalább az út(ami azt jelenti hogy szombat délután érkezünk,vasárnap délben indulás haza)

Ők idősek,erre hivatkozva nem utaznak igazán,hozzánk sem fognak.

2013. ápr. 19. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:

300 kilométerre 9.000 ft, míg 400 kilométerre 11.000 ft az oda-vissza menetjegy egy embernek. Szerintem ha a párod látni akarja a szüleit, és normális a bevételetek, akkor ez nem olyan sok. Persze 2 emberre már tényleg jelentős összeg, de nem muszáj mindig ketten menni ilyen árak mellett. Egyébként ha esetleg 26 éven aluli fiatalok vagytok, akkor erre van 33% kedvezmény hétvégente.


Egyébként autózni szinte csak akkor érné meg 2 főre a mai benzinárak mellett, ha dízeles lenne az autó (már ha lenne).


Szerintem kössetek kompromisszumot, ha fizikailag még fittek a párod szülei, próbáljátok meg rávenni őket, hogy látogassanak ők. Ha esetleg nyugdíjasok is, akkor ugye azért nekik jelentősen olcsóbb a jegy.

2013. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
* úgy értem látogassanak ők is
2013. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mondjátok meg most. Jobb lesz nekik is, ha fel tudnak rá készülni. Ne váljatok el haraggal, nehezteléssel. Az utazást meg majd akkor meglátjátok, hogy hogy legyen, ha látjátok már, hogy mennyi lesz a havi bevételetek. Egyszer menjetek ti, egyszer meg ők. Én mondjuk csak 150km-re költöztem, de havonta én sem járok haza... havi szinten még ez is akár tömegközlekedéssel, akár autóval, de nagy luxus lenne.
2013. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kisváros,nem csak vonat,még hozzá buszjegy is,kettőnknek kb 30 ezerbe kerül majd.

Azért havonta ez luxus.

2013. ápr. 19. 10:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha lehet velük beszélni, hogy ne ezzel nyaggassanak egy hónapig, akkor megmondanám. Így ők is hozzá tudnak szokni a gondolathoz.
2013. ápr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az 1 hónap nyaggatás garantált,az a második verzió.

Ha most mondjuk el,akkor 3-4 hónap nyaggatás garantált. (valamikor nyár végén esedékes a költözés)

2013. ápr. 19. 11:51
 9/9 anonim ***** válasza:
mondjátok el költözés előtt 3-4 héttel. azt a 3 hét nyaggatást el lehet viselni, gondolom nem teljes erővel fognak "rádszállni".
2013. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!