Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondolkoztatok már azon hogy...

Gondolkoztatok már azon hogy elköltöztök otthonról? (nem a távolság miatt)

Figyelt kérdés

Most középiskolás vagyok, de ezt már pár éve elterveztem hogy ha egyetemre megyek, akkor elköltözök pár baráttal egy albérletbe és ott fogunk élni.

Nem arról van szó, hogy nem szeretem a családomat meg nem szeretek itthon lenni,(persze néha vannak veszekedések és legszívesebben azonnal elköltöznék) de én így látom jónak. És már várom.

Ez normális? :S


2010. jan. 7. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

normális

nálunk sem volt különösebb baj,csak vágytam el

érettségi után 2 évig koli,azota albérlet,40 km-re laknak anyámék,hazajárogatok,anyámmal azota mint két barátnő...(előtte semmit nem tudtunk megbeszélni)

önálló vagyok,és szabad

22/L

2010. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok elsős egyetemen, szóval jelenleg is gondolkodom rajta. Másodévtől esetleg, de nyáron azért teszünk egy hónap próbát egy barátnőmmel. Azért ha itthon lakok nagyon sok előnyt élvezek, mintha ezeket mind magamnak kellene előteremteni... rezsi, számlák, bevásárlás, tv, internet, havibérlet stb és akkor még a bulizásról nem is beszéltünk. Nagyon át kell ezt gondolni.

Így is "békln hagynak" a szüleim, ha már akkora lesz bennem a szabadság utáni vágy, elköltözök albérletbe.

A volt barátommal gondolkodás nélkül megtettem volna, sajnos szétmentünk...

2010. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális.Ki kell repülni a fészekből.Nem csak akkor ha baj van.Én is költöztem; kolesz, albérletek,és most saját. Az élet rendje
2010. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaja. Meg is volt 17 évesen. Persze ilyenkor felmerül minden, amit egyébként esetleg biztosít a családi háttér a főzéstől kezdve egész addig, hogy ha baj van, akkor meg kell oldani. Ügyek intézésébe se szól bele senki (és persze nem is ad tanácsot) De sokkal jobb sztem, mert úgy alakíthatom a dolgokat ahogy tetszik. (22/L)
2010. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Már lasssan 5 éve élek külön a családomtól (suli és munka miatt - 230 km távolság)és elmondhatom hogy a dolognak megvannak a maga pozitív és negatív oldalai!

Pozitív: nem szólnak bele az életedbe, hogy mikor, hova, kivel, merre, mikor mész! Valamint önállóságra tanít (észreveszem magamon)..stb

Negatív: szinte mindent amit eddig megcsináltak, elintéztek, helyetted az mind-mind a te feladatod lesz, a főzéstől a mosáson keresztül a bevásárlásig, valamint a számlák feladásáig minden!

Nembeszélve az anyagi vonzatáról sem ami szintén nem elhanyagolható! Sokkal többe kerül külön élni, ezt garantálom!

De a válasz a kérdésedre teljesen normális ez, mert egyszer mindenki felnő! Én sem bántam meg, hogy eljöttem otthonról...

2010. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

amikor egyetemre kerültem, én is úgymond elköltöztem otthonról, vagyis inkább anyukám hagyott a régi lakásunkban, és ő költözött a barátjához.

egyébként nagyon jóban vagyunk, még ma is hiányzik, hogy beszélgessünk, együtt süssünk-főzzünk, de ez az élet rendje, mostmár én is saját lakásban lakom a párommal, jól megvagyunk.

ha szüleid is támogatnak ebben, akkor érdemes kipróbálni az önálló életet.

2010. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze melegebb éghajlatra, a jövő hétre megint minusz tíz fokokat mondanak.
2010. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kolis voltam / vagyok, megtapasztaltam a különélést, önállóvá tesz az biztos. Amúgy jó buli az,amit írtál,a barátaiddal közös albérlet.
2010. jan. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!