Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tűrjek a párom édesanyjától,...

Tűrjek a párom édesanyjától, vagy legyek én is gonosz?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, egy éve van meg a barátom, nem élünk együtt, naponta találkozunk. Mióta túlestünk a családdal az ismerkedős időszakon (úgy 4-5 hónap), azóta a helytelenítő, osztogató megjegyzések rendszeresek. Párom anyukája szerint helytelen az én életvitelem, meg a barátomé is az, és ezt szóvá is teszi folyamatosan.


Nos, én az iskola bejezése óta, 2 éve dolgozom. A családomtól külön élek, fenntartom magam a saját kesetemből, főzök, mosok, takarítok, mindent én intézek magamnak.

Párom anyukája szerint mégis "rossz" vagyok.

- engem nem érdekel a sütés, ez neki nem tetszik, hogy nem sütök, csak főzök.

- szerinte nem lehet olyan lassúnak és kényelmesnek lenni, mint amilyen én vagyok. Az én munkahelyemen rugalmas és rövid a munka idő, és nincs nagy hajtás, tény. De én nem értem, akkor miért baj, ha "kényelmes" vagyok? A munkahelyemen maximálisan elégedettek velem, és ott nem is nézik jó szemmel a pörgést, mert nem olyan a szervezeti kultúra. Egyébként pedig gördülékenyen, normálisan vezetem a háztartást, és az életem, ezért igazából nem is értem, mi gondja velem.

- nem tetszik neki, hogy hétvégente nem járok ki velük a szombati napokon a hobbi telkükre kapálni, hanem inkább otthon csinálom a dolgom. Utána mindig mondja is, hogy ő bezzeg éjszaka fog főzni. Én ezzel úgy vagyok, hogy na és? Az ő hobbi telke miért az én dolgom legyen minden szombaton? Ha én választhatok, nekem nem kell hobbi telek, és kész.


- nem tetszik neki, hogy nem járunk a munka után a párommal sehová, csak otthon vagyunk. Mindig a párom lány testvéréhez, meg annak a párjához hasonlítgat minket, hogy ők bezzeg a munka után is mennyi helyre mennek (nyelvtanfolyam, sport, táncos bulik)

erről meg annyit, hogy nyelvtanfolyamra és edző teremre nincs pénzem. otthon tornázom, nyelvtanfolyamra meg szükségem nincs. bulira meg nincs igényem.


Igazából nem is értem, mi a baja. Nem vagyok olyan személyiség, olyan prögős, mindenhova elmászkálós, mint a lánya, se én, se a párom. De ez miért baj? És mért kell ezért cseszegetni?


2013. ápr. 19. 09:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ilyenkor sokszor felmerül bennem, hogy tulajdonképpen a saját gyerekét se képes igazán elfogadni, mert a páromat is folyton piszkálja, hogy túl lassú. Nem képes elfogadni, hogy nem olyan pörgős, minden lében kanál személyiség, mint ő.
2013. ápr. 19. 09:36
 2/14 A kérdező kommentje:

Csak nem tudom, hogy nyeljem le ezeket a megjegyzéseket, vagy mondjam ki én is, amit gondolok, hogy egyszer az lesz a vége a folyamatos csípkleődéseinek, hogy majd a gyerekének nem lesz kedve hazamenni hozzá.


És igazából, a szőr feláll a hátamon arra a gondolatra, hogy ha egyszer gyerekem lesz, ilyen nagyanyja lesz, aki ennyire nem képes elfogadni az övétől eltérő személyiségű embereket.

2013. ápr. 19. 09:38
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Elég gáz a nő. Nem értem miért fáj neki, hogy megteheted, hogy úgy élj, ahogy akarsz.

Ha visszaszúrnál, az szerintem olaj lenne a tűzre és még jobban bepörögne rád, ha nem szólsz, akkor marad minden a régi.

2013. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen ezt nem értem én is. Az ember mindig a körülményekhez alkalmazkodik. Az én munkahelyemen nem kell fél lábon ugrálni tény. Ő azt mondja, bezzeg ha az ő munahelyére kerülnék be, akkor megtudnám...

De nem is értem, miért kell ilyenekkel jönni. Nem az ő munkahelyén dolgozom, nyilván, ha váltásra kényszerülnék, akkor más munkastíulst kellene felvennem, de egyelőre jó nekem ott, ahol vagyok.

2013. ápr. 19. 09:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyedet tuti irigyli. És szerintem az egész életviteled csípi a szemét, az, hogy olyan kényelmesen megcsinálsz mindent, ő meg nem teheti meg. Ezért piszkál téged, a fiát meg miattad.

Persze emiatt ne érezd szarul magad, mert a nő szerintem kész örömmel lenne a helyedben.

2013. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is ilyen mindenbe beleszólós és "mindent jobban tudok nálatok" típus.


Két lehetőség:


1. Tűrsz és ráhagyod, nem szólsz rá vissza, figyelmen kívül hagyod és tulajdonképpen úgyis azt csinálsz, amit Te akarsz.

Találkozásokat ritkítani szintén ajánlatos! Figyelmeztetlek nekem ez nagyon kimerítő időszak volt...


2. Kiállsz magadért, megmondod neki, hogy ne üsse bele az orrát olyan dolgokba, amihez semmi köze. Először finoman tálalva, majd ha ettől se javul a helyzet, akkor én beolvasnék neki.


Figyelj, ő se nézi semmibe az életmódodat, véleményedet, szóval én sem nézném az övét.

Mindenki azt kapja vissza, amit osztogat.


Mi jogon akar megváltoztatni? Semmi gond Veled. Egyszerűen el van szállva magától, fontoskodni akar. Le kell hozni a földre.


Sok sikert és kitartás! :)

2013. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

A fő probléma nem az anyós gonoszsága, hanem a párod tutyimutyisága.

Neki kellene leállítani.

Ha az án páromat cseszegetné anyám, azt nem tenné zsebre.

2013. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

az a baja, hogy elviszik az egyetlen szem fiát. Ne foglalkozz vele. Ha mégis bánt, akkor először a pároddal beszélj, kérdezd meg, ő mit tenne. Ha azt mondja rád bízza, akkor mondd meg anyukának, hogy a hobbi telek azért hobbi, mert nem kötelező, neki sem, neked meg pláne.

És vágj vissza azzal, hogy esetleg szerinted meg az a gáz, hogy ahelyett, hogy pihenne, folyton pattog, ugrál. Nyilván nem így, kicsit finomabban, de rá lehet vezetni, hogy neked meg az a fura, amit ő csinál.

2013. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Elárulok neked valamit.

Semmi gond nincs ezekkel a dolgokkal amit csinálsz, csináltok.Az a baja hogy látja hogy komoly már a kapcsolatotok. Te külön élsz és fél hogy a fia lassan odaköltözik. Itt neki csak ez az egyetlen probléma. Ez ellen nem tehetsz semmit. Akkor lesz jobb ha összeköltöztök és a fia közli vele hogy ezekhez a dolgokhoz neki abszolút nincs semmi de semmi köze.

Ezeket a sütés meg lassúság stb... ilyen dolgokat meg nehogy magadra vedd. Én próbáltam anno segíteni de akkor sem voltam jó. A mai napig azt ordibálja hogy elvettem a fiát( 8 éve) az nem számít hogy ő üldözte el a szekálással és amúgy is ez a világ rendje hogy külön mennek a fiatalok.

Szóval te ne csinálj semmit, intézze a barátod az anyját, te úgy vagy jó ahogy vagy. Arra figyelj hogy ti jól meglegyetek, ne veszekedj vele az anyja miatt és minden oké lesz.Mi sem járunk bulizni mert nincs rá szükségünk, helyette medencét vettünk , filagóriát csinálunk egy ilyen kis pihenő parkot otthon , na nálunk meg az nem tetszik, de én sz.arok rá, a mi házunk és azt teszünk amit akarunk. Te is 25 éves felnőtt nő vagy nincs joga senkinek főleg nem az anyósnak beleszólni hogy otthon mit csinálsz.

2013. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt.

Nem akartuk elkapkodni az összeköltözést,de neki hála 1 év után már nálam lakott párom (ha már úgyis mindig inkább nálam voltunk)

Most megcsodálkozik ha ritkán látja,önszántából nem megy,mert csak azt hallgatja hogy én milyen rossz vagyok.Hiába állitja le,2 perc múlva újrakezdni.

Aztán majd csodálkozik ha egy otthonban fog megposhadni,mert tuti nem fogadom be miután már 10 éve szid...

2013. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!