Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyereknek van kötelessége/jo...

A gyereknek van kötelessége/joga/lehetősége megvédeni az anyját, amikor őt (anyát) az apa a korával cukkolja, és vénasszonynak hívja társaságban? Vagy inkább ne szóljon bele?

Figyelt kérdés
Ha az anyának rosszul esik, de nem mer szólni, mert megszokta, hogy "az az élet rendje", hogy a férfiak uralkodhatnak és szemétkedhetnek a nőkkel, lehetnek tiszteletlenek, és az asszonynak tűrnie, nyelnie kell.

2013. márc. 25. 05:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Van, de szerintem ez nem a gyerek dolga! Amennyiben viszont ilyen a hyelzet, hogy az anyja ilyen nyuszi, akkor a gyerek szeribtem nyugodtan felszólalhat, bár az is lehet, hogy fél az apjától.
2013. márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

kötelesség, jog, lehetőség...

Mindegyik.


Én visszaaláznám apámat. Elkezdeném vén trottyosnak, dinoszaurusznak hívni és célozgatnék a kék kapszulára is...

2013. márc. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én megvédeném,meg is tettem ha mást alázott társaságban a barátja,még ha nem is volt közöm hozzá.
2013. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Az anyánkat ne bántsa az apánk se,főként övön aluli és nagyon csúnya,ha nyilvános helyen teszi ezt.
2013. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Én apám is folyton alázta anyámat egy időben. Én mindig megvédtem és visszaaláztam apámat, azóta azok a durva beszólogatások befejeződtek szerencsére, mert az öregem nagyon elszégyellte magát, amikor leoltottam amiatt. Viszont azóta ketten nyüstölnek engem a szüleim. Hoppá.
2013. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én apám is trollkodik néha anyámmal (meg másokkal is) és azt hiszi, vicces, mert hát sokak szemében tényleg az.

Anyám nem nagyon tudja megvédeni magát, látszik, ki a "főnök", a "kezdeményező" a játszmáikban.

Ha ott vagyok, bizony néha visszaszólok anyám helyett. Apám persze teljesen a plafonon van ilyenkor, képes pár pillanatig elfeledkezni arról, hogy felnőtt vagyok.

De nem érdekel, ami sok, az szerintem is sok.

Úgy gondolom, jogom lehet megvédeni anyámat egy ilyen helyzetben, ugyanúgy, ahogy bárki mást, aki közel áll hozzám. A lehetőség nem mindig adott, de ha ott van, kihasználom. A magam szemszögéből, csak magamra nézve kötelesség is. Mástól nem várom el.

2013. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem, nem és NEM!!! Eszébe se jusson! Nem kell és nem is szabad megvédenie egy gyereknek az anyját, akkor sem, ha minden gyreek ezt tenné egyébként. Ez az egész harc szóljon csak apukáról és anyukáról, mert az meccsük - nem szabad belevonni a gyereket, mert ő issza meg az egész csatározás levét. Így lesz belőle Kis Védelmező.


Az asszonynek nem kell tűrnie és nem kell nyelnie, és csak szóljon nyugodtan, nőjön szépen fel, álljon ki önmagáért és neegy kis vagy nagyobb gyerek nyakába tegye a saját védelme feletti felelőséget! Ráadásul ezzel ő maga akar rivalizálni a saját gyerekével a gyerek-sorban és a gyerekből csinál - idő előtt - felnőttet.

2013. márc. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha belegondolok mégis csak igaza lehet a 16:20-asnak,hiszen,ha valaki ilyen gyenge és nem tesz bármit ez ellen,akkor akaratgyenge és ő sem állna ki még a saját gyereke mellett sem fordított esetben.
2013. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ma 17:08: Lehetséges, hogy van abban valami, amit mond, de ez se törvényszerű.

Én a 11:11 órás hozzászóló vagyok, én írtam, hogy megvédem anyámat, ha úgy érzem, bár én felnőtt fejjel. Érdekes módon anyám a gyerekeiért mindig kiáll, és sokszor magáért is, csak vannak beszólások, amelyekre azt hiszi, hogy természetesek, azért nem szól vissza. De látszik, hogy rosszul érzi magát tőlük, de arra is azt hiszi, hogy természetes és hogy vele van a baj. Meg tud könnyebbülni, ha helyette válaszolok. Szerencsére nem olyan gyakori az ilyen, de elő-előfordul.

2013. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ivilicious ***** válasza:
úristen, csóri anyukád,de sajnálom,a helyében szétcsapnám a fejét apádnak ! biztos ő sem sokkal fiatalabb...biztos szétoltanám a helyedben apámat
2013. márc. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!