Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelezhet anyukám hogy...

Kötelezhet anyukám hogy menjek a nagymamámhoz (13 vagyok)? Mivel győzhetném meg hogy nem akarok odamenni?

Figyelt kérdés

Az apai nagyszüleimről van szó. Apukám sajnos meghalt 5 éves, azóta nagyon rossz velük anyukám kapcsolata. Nagymamám az a mindenbe beleszólós, rokonok úgy mesélték, hogy apukám tudta kezelni, de mióta meghalt pokol vele lenni. Mindenbe beleszól, állandóan sír, szerintem elég gonosz. Nem tiszteletlenségből írom, de anyukámat is mindig szapulja, most hogy új kapcsolata van lehordta mindennek. Anyukám nem megy hozzá, de engem kötelez! hogy kéthavonta egy vasárnap elmenjek. Azt mondja így kell elfogadni, nem gonosz, csak ilyen, nehéz élete volt. Engem nem igazán érdekel miért ilyen. De nem akarok vele lenni!! Már mondtam anyukámnak többször azt mondja kibírom. De nem bírom ki!

Mit mondjak neki, hogy meggyőzzem?


2013. ápr. 19. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

Elég szomorú hogy így áll anyukád ehhez a kérdéshez.

Ha nem akarod, nem tudom miért kell erőltetni. Egyébként példát sem mutat, mert akkor menne veled Ő is!

2013. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom neki hogy csak engem kényszerít oda! Erre az a válasza hogy rám kíváncsi, ha ő ott lenne akkor arról szólna, nagymamám neki beszélne. De így se arról érdeklődik mi van velem, hanem csak siránkozik.
2013. ápr. 19. 15:49
 3/13 A kérdező kommentje:

Anyukám szerintem azért mondja hogy menjek mert sajnálja, hogy egyedül maradt. Meg valami olyasmi lehet hogy úgy érzi apukám miatt is kell vele tartani a kapcsolatot....

De ha nem lehet vele mit kezdeni akkor nem kellene erőltetni szerintem.

2013. ápr. 19. 15:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Át tudom érezni a helyzeted! Húúú, hát próbáltál már mélyebben beszélgetni anyuddal? próbálj hatni a lelkére és mondd el, hogy téged kikészít lelkileg a nagymamád a siralmaival és depressziós vagy miután eljössz tőle. Mondd el hogy mindig negatív dolgokról beszél és lehúz téged az életről...
2013. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
A mamának egy idősotthon lenne a megoldás, mert ott társaságba lenne!
2013. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csinál ő magának társaságot, egy faluban él. Ott is menekülnek ugyan tőle, de azért pletykál egész nap.
2013. ápr. 19. 15:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de ha anyukád tényleg sajnálná, hogy a mamád egyedül maradt, akkor nem téged küldene fojton hozzá, akaratod ellenére, hanem fogná magát és Ő maga töltene el némi időt vele.
2013. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ők mindig összevesznek. Mert mindig van anyukámmal valami baja, ő meg nem hagyja magát. Egy évben egyszer- max kétszer jön be ha elvisz, akkor megyünk is egy fél óra múlva. Máskor meg 2-3 órát ott kell legyek.
2013. ápr. 19. 16:09
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Az a 2-3 óra igazán kibírható, főleg kéthetente. Ennyi tisztelet legyen benned. Majd ha te is egyedül maradsz idős korodra, akkor gondolj vissza erre a kérdésre.

17/L

2013. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Két havonta :)

Nem velem van szerintem a baj. Másik nagyimhoz, vagy a szomszéd nénihez aki sokat vigyázott rám (nagyszüleimtől is idősebb) szívesen megyek. Csak hozzá sem

2013. ápr. 19. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!