Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelezhet anyukám hogy...

Kötelezhet anyukám hogy menjek a nagymamámhoz (13 vagyok)? Mivel győzhetném meg hogy nem akarok odamenni?

Figyelt kérdés

Az apai nagyszüleimről van szó. Apukám sajnos meghalt 5 éves, azóta nagyon rossz velük anyukám kapcsolata. Nagymamám az a mindenbe beleszólós, rokonok úgy mesélték, hogy apukám tudta kezelni, de mióta meghalt pokol vele lenni. Mindenbe beleszól, állandóan sír, szerintem elég gonosz. Nem tiszteletlenségből írom, de anyukámat is mindig szapulja, most hogy új kapcsolata van lehordta mindennek. Anyukám nem megy hozzá, de engem kötelez! hogy kéthavonta egy vasárnap elmenjek. Azt mondja így kell elfogadni, nem gonosz, csak ilyen, nehéz élete volt. Engem nem igazán érdekel miért ilyen. De nem akarok vele lenni!! Már mondtam anyukámnak többször azt mondja kibírom. De nem bírom ki!

Mit mondjak neki, hogy meggyőzzem?


2013. ápr. 19. 15:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
megértelek, de sajnos igen, azt kell csinálni amit mond:/
2013. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Főleg, akkor meg kéthavonta. Nem értem, miért nem lehet kibírni pár órát.. Amúgy köszi, hogy lepontoztatok! :)
2013. ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Megértem, hogy nem szívesen mész, de neked is meg kéne értened nagymamádat... nem tudhatod, hogy miért lett ilyen. Szerintem, ha Ő igényli, akkor igenis, bírd ki kéthavonta azt a néhány órát. Hidd el, felnőtt korodban jólesően fogsz visszagondolni arra, hogy te megtettél a kapcsolatotokért mindent, amit tudtál. Ahogy egyre idősebb leszel, annál jobban meg fogod érteni, hogy ez miért fontos, még akkor is, ha most mérhetetlenül fel vagy háborodva azért, hogy menned kell... gondolj bele, a nagymamádnak meghalt a fia (apukád), Te vagy aki emlékezteti rá, akiben láthatja a fiát is... menj el, és töltsön el jó érzéssel, hogy tettél érte valamit, nem baj, ha esetleg ő nem úgy viszonozza, ahogy te szeretnéd.. kibírod, és később megérted :)
2013. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!