Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők vagy hasonló büntetésse...

Szülők vagy hasonló büntetéssel kapcsolatos témában érintettek! Ennek így van értelme?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és bmx-ezek. nekem a bringázás az életem. mellette közepes tanuló vagyok, igaz elég szétszórt. a múlt hétvégén elestem bicajjal, elég csúnya sérülést szereztem, óriási horzsolást. ezért most be lett nekem ígérve, hogy bizony legalább 2 hónapot nem bicajozhatok majd. kérdem én: ennek mi értelme van? véletlen volt, történnek véletlenek, én sem így akartam, és ilyen nagy esésem utoljára egy éve volt, azóta szinte semmi. én ezt ahhoz tudnám hasonlítani, hogy ha egyszer ételmérgezést/gyomorrontást kapok,akkor 2 hónapig nem ehetek semmit! vagy, ha megfázok, 2 hónapig nem tehetem ki a lábam a házból! vélemények erről?
2013. ápr. 19. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Megértem, hogy féltenek DE mi változik két hónap után? Ha letelik a büntetés az garancia arra, hogy többé nem esel el? NEM ÉRTEM
2013. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a szüleid logikáját. Egy balesetért semmi értelme megbüntetni, ráadásul ez csak egy horzsolás. Jó, csúnya és biztos nagyon fáj is, de mégiscsak egy horzsolás és nem a nyakadat törted ki. Én a helyedben megkérdezném tőlük, hogy ennyi idős korukban őket is megbüntették-e azért, mert valamit nem szándékosan csináltak.
2013. ápr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Ha esetleg olyan sérülésed van ami akadályozná a gyógyulásodat ha a bringán vagy vagy esetleg ha még egyszer elesel véletlenül és csak rosszabb lesz akkor megértem az eltiltást ettől. mert nekem is volt egy durva esésem a vállam felszakadt 8 cm es seb lett rajta varrni kellett plusz a csuklómat is műtötték, és én sem bringázhattam legalább 6 hétig, és suliba sem mehettem vagy 2 hétig mert ugye varrt sebbel 2 naponta kellett mennem kötözésre plusz nem akarták kockáztatni hogy újra taknyoljak akár az utcán elég ha elesek rá a sebre és akkor bevérezhet vagy komolyabb probléma lehet, a csuklómmal is hasonlóan. ha ilyesmi lenne megérteném bizonyos szinten hogy féltenek és nem akarják kockáztatni hogy jobban megsérüljön. De ha csak pár kisebb karcolás akkor nem értem, egy ilyen idős srácnak mint neked ez a normális hogy időnként elesel belilul nagy dolog, legalább kint vagy a szabadban és nem otthon ülsz a 4 fal között, de ha komolyabb akkor megértem.
2013. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugymond nem buntetes ez szamukra, hanem 2 honap aggodalommentesseg. Csak siman bringazol, vagy akadalypalyan rallizol vele, vagy trukkoket csinalsz? Sima bringazasnal nem ertem, viszont ha veszelyes dolgokat csinalsz vele, akkor megertem a szuloket. Nehez elmagyarazni mit ereznek ok, mert en is csak azota tudom, amiota szulo vagyok. A legcsodalatosabb dolog es egyben a legborzasztobb is, ha az embernek gyereke van. A csodalatos reszt nem kell magyaraznom, remelem. A legborzasztobb pedig azert, mert egy anyanak onnantol kezdve, hogy megfogan es tudomast szerez rola, aggodas. Hogy milyen foku aggodas, azt nem lehet leirni. En mar csak rohogtem magamaon a multkor, mikor lattam, hogy valami akadalypalyat lattam, hogy epitenek. Valami olyasmi, ami a tuzoltoknak, katonaknak keszul, baromi magas, 10-20 meter magas. Rogton azt mormoltam az orrom alatt, hogy na, egyszer tudjam meg, hogy felmaszik a lanyom 15 eves koraban egy ilyenre, kitekerem a nyakat. Aztan el is mosolyogtam rajta magam, hogy bezzeg akkortajt en is megmasztam volna egy ilyet szivesen, s nem ertettem volna a szuleim, hogy mit kell aggodni, nem vagyok olyan hulye, hogy ne vigyazzak:D Vagy mikor discoba mentem, es hulyere izgultak magukat:D Most mar aterzem:D

Most nem tartod rossznak, hogy bmx-ezel, de lehet, hogy 30-40 ev mulva, mikor a tied akar bmx-ezni, lehet bezarod a garazsba a bmx-et:D

Persze nem valtozik semmi a 2 honap elteltevel ugyanugy eleshetsz, ok csak huzzak az idot, idot nyertek.

2013. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Az is a baj, hogy kijössz a gyakorlatból, és utána elég veszélyes lesz újra biciklizned eleinte. De én bízom benne, hogy a szüleid csak első ijedtségükben mondták ezt, és egy-két hét múlva megenyhülnek.
2013. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bodzsii válasza:
Szia:) Szerintem ezt meg kellene beszélned a szüleiddel. Én karatézom és nekem is voltak már egy horzsolásnál nagyobb sérüléseim. Kellett már megküzdenem nálam idősebb nagyobb súlycsoportú fiúval (zárójelbe megjegyzem LÁNY vagyok). Soha nem tiltottak el egy edzéstől sem csak mert a combom vagy a karom fele véraláfutásos volt..vagy éppen a kék lila és a zöld árnyalataiban káprázott. Keresned kellene egy olyan pillanatot amikor nyitottabbak a szüleid egy beszélgetésre , és fel kellene hoznod azokat a példákat amiket leírtál! Remélem sikerrel jársz!
2013. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nincsenek véletlenek. Meg kellett történni a bajnak, ha tanulnod kell belőle valamit, hát tanuld meg! Ha otthon őrizgetnek a szüleid, akkor más bajod fog történni, úgymond, az ember nem kerülheti el a sorsát.

A szüleid felfogásán sajnos nem változtathatsz, talán ha szépen, tisztelettudóan elmondod neki amit te gondolsz erről az egészről, talán megenyhülnek...

2013. ápr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! szóval nem az én logikámmal van a baj ezek szerint. egyébként én bmx park beli ugratókon szoktam trükközni, vagy én és a barátaim (szintén bmx-eznek) által épített homok ugratókon, de néha egyszerűen csak találtunk már 1-2 helyet ami jó trükkökre és szórakozásra ad lehetőséget, szintek, lépcsők stb. a horzsolás az arcomon van, ezt elfelejtettem említeni, de már a fele begyógyult szombat óta. a szüleim érvei:

-aggódnak értem.(ezt megértem.)

-ebben nekem nincs jövőm, nem jó semmire, nem lesz bevételem belőle stb. (ebben nekem elég szép jövőm is lehet, nekem szép, de ők ezt nem látják vagy figyelmen kívül hagyják. legalább a szórakozásra is jó, meg arra hogy élvezem, és vannak céljaim. bevételem amennyire ismerem magam tényleg nem lesz belőle, de még bármi is lehet, 15 vagyok, nem vagyok elkésve, vannak 30 éves bmxesek is akiket szponzorálnak...)

- apró sérüléseim, lila foltok vagy alig 1cm-es sebek, ezekből mindig van nekem, de ettől rákos leszek, belehalhatok ezekbe. (!?!?!?)

-jó hogy kimegyek a szabadba bandázni és hasonlók, meg biciklizgetünk körbe, de nekem nem mennek ezek a trükkök, hagyjam abba. (megjegyzem, SOHA nem látott még bicajozás közben, ha a bandázás oké, akkor trükközgetés helyett inkább elmehetnék drogozni meg inni is, bandázás képpen.)

-még sok olyan érv, amik értelmetlen kis apróságok,de megjegyezték mert addig is kiabálhattak velem.

plusz a személyes kedvencem:

beleölöm a sok pénzt, amiből soha nem látok majd viszont, bevétel, stb. és mégse jó semmire. lehet hogy most jó de ha jövőhéten vagy jövőre megunom, ott fog rohadni.

az igaz hogy mondhatni sokat költök rá. de gyűjtögetek. ha kapok valahonnan pénzt, elrakom, azért kaptam hogy arra költsem amire szeretném. megteszem. ha abbahagynám, ezeknek a cuccoknak elég nagy a forgalmuk a kereskedelemben, igenis látok belőle viszont. majd ha abbahagyom, nekik is jó lesz hirtelen akár 100.000Ft.


köszönöm az eddigi válaszokat, ha ezt a hosszú írásomat is elolvastátok, külön köszönet!! további véleményeket is várok a dologról!

2013. ápr. 19. 20:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg kellene magyaráznod a szüleidnek, hogy a bmx nem csínytevés, hanem sport.És sajnos minden sportnak van valamennyi veszélye.Furcsa szülők lehetnek, hogy ahelyett hogy ápolgatnának, egyből a büntetés jut eszükbe.Minden esetre ha elég csúnya a sérülésed, lehet, hogy kell is az a 2 hónap, mire meggyógyul.
2013. ápr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 15 éves bicajos!


Nagyon jó, hogy összefoglaltad a bevezetőben a problémádat. Engedd meg, hogy szemezgessek kicsit.


- 15 éves (vagyis, ha jól számolom, 8.-9. osztályos)

- van egy hobbyd, ami az életed középpontja. Gondolom a nap jelentős részét elveszi az életedből.

- közepes tanuló vagy. Szétszórt. Számomra (pedagógus vagyok) az az üzenete, hogy az eszed meg lenne hozzá, hogy akár jeles legyél, ha tanulnál, s nem a kerékpározás töltené ki az életed. Továbbtanulni készülsz, vagy már benne vagy. Eljön az az idő hamarosan, amikor az órai odafigyelés nem elég a közepeshez, sőt az elégségeshez sem. S akkor jön a bukás, s mit kezdesz a kerékpározással?


A véleményünket kérdezted: Megbeszélted ezt már szüleiddel???? Kész voltál meghallgatni (s megérteni) az ő álláspontjukat?


Volt 15 éves fiam (már 22), s ő is gyakorta (mindig) feszegette a határokat. Ő lovásznak tanult. Ott találkozott az elektromos pásztorral. Tudod, vezeték, benne áram. Vannak dolgok, amelyek azon a bizonyos határon túl vannak.


Megértelek téged, mert úgy érzed, hogy 2 hónapot elvettek az életedből (feltéve, ha betartod becsületesen a 2 hónapot). Megértelek, mert én is voltam 15 éves.


Megértem szüleidet, mert aggódnak érted. Ezért hálás is lehetnél (akár). Megértem őket, mert én is szülő vagyok.


Kérlek beszélgess szüleiddel!


Szívesen folytatom a beszélgetést akár privátban is.

2013. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!