Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családban az egyik szülő...

A családban az egyik szülő meghal, akkor a temetkezés költségét (340. 000Ft. ) kinek illő állni? Az elhunyt feleségének? Az elhunyt gyermekeinek? (örökösök) Az özveggyel egy háztartásban elő unokának? Mindenki kiveszi a részét? 26F

Figyelt kérdés
Jelenleg az özveggyel egy háztartásban elő unokának, az az velem akarják kifizetettni. Mert az elhunyt két lánya kijelentette: Nincs pénzük! Pedig mind a ketten dolgoznak.
2013. ápr. 7. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szülőnek és gyerekeinek!
2013. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Mármint feleségének, elírtam
2013. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a gyerekeknek illene legalább egyenlő részben beszálni (hacsak nincs valami tényleg nagyon csúnya a múltjukban). Amikor édesanyánk meghalt mi is le voltunk égve, úgyhogy a testvérei állták, de két hónapon belül visszafizettük nekik.
2013. ápr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút megbeszélés kérdése, de nem jó ha ebből vita van. Ha senki nem tudja/akarja magára vállalni a költséget, akkor logikus lépés az osztozás. Özvegy, gyerekek, akár unokák is beszállhatnak, így mindenkire kisebb költség hárul és vita sincs, neheztelés sem. Nem mindegy, hogy egy ember fizet ki 340 ezer forintot, vagy 5-6.
2013. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1 illik mindenkinek kivenni a részét (gyerek, házastárs)

2 aztán illik mindenképpen az örökösöknek (hagyatéki tárgyaláson kérik is a számlát becsatolni)

2013. ápr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Én is azt a megoldást javasolnám, hogy mindenki aki tud, szálljon be. Így eloszlik a költség is, mindenki 'kiveszi a részét', nincs vita. Szerintem mindenképpen próbáld megbeszélni velük, én nem tartom fair-nek, hogy veled, 26 éves fiatal felnőtt unokával akarják kifizettetni az egészet, holott 2 felnőtt lánya is van, ahol feltehetően 2 ember is keresőképes egy családban. Én biztosan nem hagynám magam..és nem is a pénz miatt, hanem maga az, hogy mindenki át akarja rád hárítani a dolgot...
2013. ápr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem elsősorban az örökösöknek, hiszen nekik - akármilyen fájdalmas úton is - bevételük van a hozzátartozó halálából.
2013. ápr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Önkormányzati temetési segélyt lehet kérni, most kapott sógornőm is, édesapja halt meg, 60 ezer forintot. Ugyanennyit kaptak a testvérei is egyenként, így majd nem meg is van a temetés ára. Náluk egyébként az özvegy ( édesapjuk második felesége)és az apa lányai fizeti a temetést. Ja, és még munkáltatói temetési hozzájárulást is kaptak.
2013. ápr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Jogilag az örökösöknek kötelező kifizetni a temetés költségeit, megszervezni a temetést. Ha ezt nem teszik meg, érdemtelenné válnak az örökségre.

Örökösnek számítanak a gyerekek és a feleség. A feleség egy gyerek részt örököl, az új törvények értelmében (két gyerek esetében 1/3-ot).

Ha vagy az elhunytnak már nem élő gyermeke, és annak van gyereke (tehát pl. te), akkor te is jogot formálsz az örökségre.

A temetési költségek egyenlő arányban oszlanak meg, a közjegyző is megállapítja majd.

2013. ápr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

#9, az új Ptk a mai állás szerint 2014. márciusban lép hatályba, addig a "régi" törvények vannak... és hát egy halálesetnél a halál időpontjában érvényes szabályok érvényesek.

Kérdező, az örökösöknek, az öröklés arányában.

2013. ápr. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!