Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet oldani családalapítá...

Meg lehet oldani családalapítás során ezt az ellentétet?

Figyelt kérdés

Tervezgetjük a párommal a közös jövőnket, azonban egyre inkább aggódok miatta. Neki egy szakmája van, nem igazán tud elhelyezkedni vele, vagy ha még is, akkor nem jelentik be, csak napi 4 órára, így alig kap valamicskét érte. Jelenleg minimálbért kap legalább, de ez sem olyan stabil sajnos.

Én nőként mérnök vagyok, stabil állássál, jó fizetéssel. Mondhatni én tartom el a családot, de azért természetesen a párom fizetése is jól jön.

Ő most a fejébe vette, hogy elmegy inkább tűzoltónak. Halálra ott sem fogja keresni magát, de azért jóval többet kapna, mint így és biztos állása lenne. Ha azt most elkezdi, évek kellenek, hogy munkába tudjon állni és ne a nulláról induljon a ranglétrán.


Sokszor eszembe jut az, hogy mi lesz velünk akkor, ha gyereket vállalunk? (1-2 éven belül szeretnénk az esküvőt, utána bármikor jöhet a baba) A jelenlegi fizetése mellett az kivitelezhetetlen, hogy az én bevételem kiessen a családi kasszából, nem tudnánk megélni. Ellenben tudom jól, hogy ő nem szeretne otthon maradni a babával, ahogy én sem szeretném lepasszolni az anyai szerepeket.

A legésszerűbbnek az tűnik, ha azonnal elkezdi a tanulmányait és minél előbb munkába áll, de még ez sem biztos, hogy össze fog jönni.

Tegyük fel, nem jön össze, akkor hogy a francba lehet ezt megoldani?

Éljünk szűkösen napról napra, hogy teljes értékű anya lehessek? (egyikünk sem érezné jól magát így) Vagy kényszerítsem bele ebbe a helyzetbe a páromat és járjak úgy dolgozni mindennap a családomért, hogy a szívem majd megszakad? (szintén egyikünk sem érezné jól magát így)


Hozzáteszem, akárhányszor felhozom ezt a témát, észreveszem, hogy őt mélységesen bántja, hogy nem ő a családfenntartó és mindenképpen próbál erre megoldást találni. Nem azért nem akar itthon maradni majd apaként a gyerekünkkel, mert nem lenne képes rá, hanem mert az átlag családmodellt kedveli ő is.


Bölcsin is gondolkodtam, de legalább 1 éves koráig ezt a lehetőséget nem annyira szeretném, ha nem feltétlenül muszáj.



2013. ápr. 21. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
subát subával...
2013. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
ma már szépen be lehet tervezni a baba érkezését. Semmivel sem lesz kisebb az öröm a születésekor, ha vártok vele pl addig, míg a párod bizonytalan anyagi helyzete megszűnik.
2013. ápr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

"Ő most a fejébe vette, hogy elmegy inkább tűzoltónak."


Jah mert az csak úgy megy 10-20-szoros túljelentkezésénél hogy ő eldönti és fel is veszik. Esélytelen.


Keressen valami betanított segédmelót ami fizet is. Lehet hogy dolgoznia is kell egy kicsit de istenem. Ilyen az élet.

2013. ápr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Vannak hiányszakmák.
2013. ápr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor probaljon meg parod valami jobban fizeto melot keresni, legyen stabil, aztan johet a baba.
2013. ápr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tesztek félre pénzt előre a szűkösebb időkre?
2013. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

inkább tanuljon valami keresett szakmát, ami normálisan fizet. 1-2 év alatt megvalósítható.


ha keres legalább 150 nettót, akkor érdemes belevágni a családalapításba. mondjuk a helyetekben nem tolnék el túl vastag összeget az esküvőre, jól jöhet az még később.

2013. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mielőtt szakmába kezdett volna, rendőrnek szeretett volna menni, ami akkor egy sérülése miatt sajnos nem jött össze így jött hirtelen döntésként, hogy tanul inkább valami mást.

A fizikuma és a képessége megvan ehhez és a tűzoltósághoz is, amiből itt nálunk pl. hiány van, igaz alaposan meg is szűrik kit vesznek fel, de egy próbát azért talán megérne. Ha kiesik az első szitán, hát annyi baj legyen. Én ugyanúgy próbáltam rábeszélni a rendőrsulira is, azzal a környéken szintén eltudna helyezkedni. Én örülök, hogy legalább próbálkozik.


Spórolni spórolunk, amennyit lehet, de nem rég költöztünk közös lakásba, az elvitte a megtakarításainkat és kisebb hitelt is fel kellett rá vennünk, ezen felül egy diákhitelt is fizetünk (bár az sem milliós tétel szerencsére), így bár jól megélünk, a lehetőségeink korlátozottak.


Az a legnagyobb probléma, hogy ugyan 1-2 évet hajlandóak vagyunk várni a gyerekvállalással esküvő után, de szerintem erre tökéletes időpont nincs, 40 évesen pedig nem szeretnék szülni. (Most vagyok 26)

2013. ápr. 21. 18:50
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, ha nem lesz kompromisszum, a kapcsoaltod tönkre fog menni. Próbálgasson stb, de a végső megoldás legyen az, hogy ő marad otthon a gyerekkel és akkor ő csinálja az otthoni dolgokat. Közben meg kitanul egy szakmát vagy megcsinál egy iskolát. Nem szégyen szerepet cserélni!

A többit a fantáziádra bízom (hogy majd ő megy dolgozni, te szünetelsz és a gyerekkel leszel vagy folytatódik, amit az előbb írtam vagy bölcsi és mindketten dolgoztok).

2013. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, nálunk az a helyzet, hogy én keresek többet. Gyerekgyártásnak nemrég álltunk neki (biológiára bízva, hogy mikor sikerül). Előtte átbeszéltük.

Aránylag friss a munkahelyem, jó karrierlehetőség (ezáltal még több pénz) várható pár éven belül. Ha évekre eltűnök, akkor bukom az épp elkezdett létramászást, valamint fájna a kieső fizetésem.

Leültünk átbeszélni, a férjem ajánlotta fel, hogy maradjak otthon fél évet (szülést, szoptatást ő úgysem tudja megoldani), aztán cserélünk és ő marad otthon - akkor majd kitaláljuk, hogy meddig. Amíg otthon lesz, addig jobban ráfekszik a nyelvtanulásra, mivel neki ez a hátránya egyelőre. Utána bölcsőde, óvoda, a férjem pedig új tudással felvértezve munkahelyet tud váltani.

2013. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!