Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megadni a gyereknek...

Hogy lehet megadni a gyereknek ma a falusi környezetet? Az volt a jobb, vagy a mai városi?

Figyelt kérdés

Én falun nőttem fel,természetközelben,részt vettem a szüleim és nagyszüleim mezőgazdasági munkáiban (kapálás,szüret,kukorica címerezés,stb),állataim voltak,nem volt forgalom, mindenki ismert mindenkit... szóval nagyon nosztalgikusan gondolok a gyerekkoromra és azt mondom, ez így volt szép. Aztán városi lettem,egyetem,és bent rohadok egy évtizede az irodában a gép előtt a multiknál. Ha gyerekem születik,nagyon szeretném megadni neki ezt a falusi világot,hasonló gyerekkort, de ugye se mezőgazdasággal nem foglalkozom,se állataim,de még csak nincs is már falun élő ismerősöm. És nem akarom,hogy a gyerekem 3 évesen a tabletet nyomogassa vagy a szünetben a tv előtt legyen.


Nem tudom,átérzitek-e miről beszélek? Gondolkoztatok már ezen? Mire jutottatok?



2013. ápr. 22. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem attól függ, hol élsz. Én azt látom, hogy falun is ugyanúgy csak a gép előtt ül a gyerek, ha nem foglalkozik vele a szülő, és városban is lehet normálisan nevelni, csak foglalkozni kell vele.


Költözzetek kertes házba, akár állatai is lehetnek, kertvárosban a szomszédokat is ismerhetitek. Nyilván nem pont ugyanaz, de a gyereknek elég jó környezet lehet.

2013. ápr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Én Budapesten nőttem fel és nagyon szerettem. Voltak vidéki rokonaim, de ott nem szerettem annyira lenni, mint otthon. Tabletet akkor fog nyomogatni a gyerek 3 évesen, ha a kezébe adod, TV-vel szintén ez a helyzet, vegyél neki inkább könyveket amikből a világ dolgairól tud tanulni, TV helyett azokat olvasgassa, hátha egy értelmes felnőtt válik belőle, nem olyan selejt ami a mai fiatalokból fog...
2013. ápr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Én is falusi vagyok, bár én ki nem bírnám városban, BP-n nyáron volt hogy estére megfájdult a fejem az ottani levegőtöl, nem vagyok épp hozzászokva.

Viszont ami meg hátránya a falunak, hogy sok minden nincs, nálunk is van kisbolt aztán ennyi, a legközelebbi város ahol be lehet vásárolni 35km, szóval, iylen téren neccesebb.

Viszont az, hogy pl nyugodtan ki lehet menni biciklizni vagy épp focizni a pályára, nincs sok autó, meg azért a bálok meg egyéb szorakoztató programokat semmi pénzért nem cserélném pl egy discoban töltött estére.

2013. ápr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
én falusi vagyok, de az itteni fiatalok is egész nap gépeznek.
2013. ápr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

egy gyereknek az a normális és természetes, ami a kezdetektől fogva körülveszi. ha városban születik, ott nő fel, ugyanolyan értelmes, normális ember válhat belőle, mint abból, aki falun nevelkedik.


egy gyerek olyan lesz, amilyenné neveled, amilyen példát mutatsz neki.

sztem azért előnyösebb neki városban felnőni, mert később a munka miatt nagy eséllyel amúgyis ott kell élnie. sok vidéki eljön szerencsét próbálni Pestre, talán jó fizuja van, de szenved, mert hiányzik neki a megszokott kis csendes városkája, szülőfaluja.


mi úgy tervezzük a párommal, h Bp-en, központi helyen éljük az életünket továbbra is, ide születik majd a gyerekünk, aztán ha sikerül, megcsípünk valahol egy kis víkendházat, ahol hétvégén kiélhetjük a vidéki vadromantika iránti vágyainkat :)


ha pedig később a gyerek úgy dönt, h holnaptól felcsap gazdának, földet vesz, állatokat tart, még mindig könnyebb neki, hiszen szabad választásból, és nem kényszerből hagyja el a helyet, ahol felnőtt. fordítva sokkal nehezebb.

2013. ápr. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Én faluban élek, itt telt a gyerekkorom, jó volt itt felnőni. Szeretném, ha a gyerekeim is ilyen kis békés helyen nőhetnének fel.

De félek hogy nem lehet. Az ilyen kis falvakban nincs semmi, mindenért el kell utazni, rossz volt mindig iskolába utazni, korán kelni, a busz nagyon ritkán jön, nincs munkahely.

Nincs biztonság, én nem merném kiengedni a gyereket a faluba játszani. Mi anno sokan voltunk, estig kint voltunk és senkinek semmi baja nem volt.

Manapság kevés a gyerek egy ilyen helyen, és hamar "elzüllenek". A régi barátok többsége hétvégente a kocsmában vagy egy lepra diszkóban csapják szét magukat, gépeznek, buliznak. Mert itt nincs semmi olyan hely, ahol kultúráltan lehet szórakozni. Én nem élvezem már az ittlétet, "kinőttem" ezt a helyet, most nagyvárosban tanulok, jó hogy itt minden van. Mégis hiányzik a békés környezet, a nyugalom. De vissza nem mennék, ott nem találnám meg magam..

Szerintem a városban is tudsz hasonló környezetet teremteni. Vannak szép parkok, lehet menni kirándulni. Esetleg egy családi házba költözöl, kis kertet művelsz, nem kell kukoricás sem, amilyen hőségek vannak, ki nem mennék órákig kapálni. Persze szép dolog ha az embernek van szőlője, kertje, én szerettem, de valahogy nem fér már bele az életembe.

Bocsánat hogy ilyen hosszú lett.

2013. ápr. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Én is azt gondolod, hogy a tablet-nyomogatás és a gépezés/TV-zés nem attól függ, falun él-e valaki, vagy sem.


Egy gyereknek (szerintem) manapság inkább olyan - teljesen jogos - igényei vannak, mint:

- barátokkal találkozni

- különórákra járni

- képessége és érdeklődése szerinti óvodát/iskolát választani

- hétvégi családi, baráti programok

- önálló mászkálás, tömegközlekedéssel...


Én úgy gondolom, manapság ez egy városban inkább megoldott, mint falun, ahol van egy darab kisbolt, egy iskola kb. 25 km-re, és ennyi.

2013. ápr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
*gondolom
2013. ápr. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

A falu sem olyan, már mint a mi gyerekkorunkban. Akkor még ránk bízták a liba legeltetést. Eljátszottuk az időt, a libák meg berúgtak a lehullott epertől..:)

Most már nincs semmi. 1 általános iskola, tele kisebbséggel.

Nincs munkahely, ezért a fiatalok elmennek. Nincs mezőgazdaság, mert nem éri meg művelni a földet, kitéve magunkat az időjárás szeszélyének. Nincs szórakozási lehetőség, néha jön valami zenekarnak nevezett akármi.

Bolt bezár 17. órakor. Reggel menj kenyérért, tejért, mert 9 órakor már nincs. Közbiztonság 0. Mert a rendőr ruha nem késálló.

Gyerek itt is a számítógép előtt ül, ha a szülő nem vesz neki könyvet, nem foglalkozik vele.

2013. ápr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Én városszélen lakok, külterületen. 15 km-re van a városközpont. Csendes, mindenki ismer mindenkit, televan szántóföldekkel, hatalmas síkságok :) Imádom. Én átérzem egyébként miről beszélsz, sokszor én is azon filózok, vajon az én gyerekem, hogyan nő fel, milyen lesz ez a generáció. Próbálom majd úgy egyengetni az életét, hogy a legjobb legyen neki. :)
2013. ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!