Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar "kiutálni" a...

Miért akar "kiutálni" a vőlegényem családja? Hogy viselkedjek velük?

Figyelt kérdés

Összevesztünk egy kis apróságon a párommal, 4 napig volt köztünk mosolyszünet. Megsértődtem egy apróság miatt, amiért nem kellett volna, de nehéz, stresszes napjaim voltak.

Most megtudtam, hogy az anyósjelöltem és párom nővére azt javasolták, hogy szakítson velem. Próbálták rábeszélni, de a vőlegényem elmondta, hogy szeret engem és ilyen apróság miatt nem fog kirakni.

Eddig jó kapcsolatom volt az anyósjelölttel és a lánytestvérével, de most nem tudom mit tegyek, hogy viszonyuljak hozzájuk. Ha meghívnak, menjek hozzájuk ebédre, családi eseményekre? Vagy vonuljak vissza és többet ne is keressem a kapcsolatot velük?


2013. ápr. 22. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze.hogy menj.Ne szívd fel magad.Ha ő lesz a férjed esetleg nem húzhatod mindig ki magad.Csak az anyja tesója.Jobb a békesség, aztán még meg is szerethetitek egymást.meg mi a fenét csinálnál egyedül ha a párod anyázik?menj legyen jó kedved alkalmazkodj te is valamilyen szinten.
2013. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nagyon ciki a helyzet akkor mond meg nekik hogy rosszul reagáltál a kettőtök dolgára, belátod hogy nem volt igazad (ha így volt persze csak akkor), és szerintem másként fognak rád nézni.Ha hibázol, tudni kell elismerni.Ez szerintem számítani fog a szemükben.
2013. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Nálam ott kezdődik a dolog,hogy párom nem szalad az anyjáékhoz panaszkodni rám ha összekapunk...
2013. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 acelsziv ***** válasza:
6%

Egy kis apróság miatt 4 hónap mosolyszünet... Mi lesz, ha komolyabb problémán kaptok össze?

Mellesleg ki tartotta fenn a mosolyszünetet? Próbált valaki békülni?

Ne csodáld, ha szakítást javasoltak neki... Bizonyára látták, hogy szenved. És ki viszonyulna jól ahhoz az emberhez, aki bánatot okozott annak akit szeretünk?

Jó sok munkád lesz, amíg ezt a képet magadról megváltoztatod.

Ha pedig nem fogadod el a meghívásokat csak rontasz a dolgokon, mert még egy bunkó gyökér képet is rád akasztanak.

2013. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

3-as milyen optimista. Nem kell a családhoz szaladgálni mindennel ez tény. De miért ne kérhette volna ki a családja véleményét? Nem is ez a lényeg.

Nyugodj meg kérdező, az első teljesen jól megfogalmazta ezt. Nem szabad megsértődni, az élet megy tovább. Lehet hogy ők is félreértettek valamit.

2013. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
az a 4hónap, 4nap volt csak...
2013. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Még fiatalok vagyunk, 20-as éveink elején járunk, s párom is és én is minden nap beszélünk a szüleinkkel telefonon. Nem az a bajom, hogy elmondta, hanem az fáj, hogy így reagálnak. Holott állítólag szeretnek engem, mindig hívnak mindenhova, családtagként kezelnek. És akkor megtudom, hogy azt akarják, szakítsunk...
2013. ápr. 22. 11:10
 8/18 anonim ***** válasza:

Az is lehet hogy tényleg félre értették a szituációt! Ha legközelebb mentek hozzájuk, akkor figyeld meg hogyan viselkednek veled! Te maradj természetes és olyan amilyen szoktál lenni! Még véletlenül se hozd fel, hogy tudsz arról mit mondtak rólad!

Ha ellenségesek vagy gorombák lesznek, akkor van okod aggodalomra, de erre nagyon kevés esélyt látok! Biztosan minden rendbe jön!

2013. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

N pont ezért a férjem soha nem mondott otthon semmit, mert rossz tanácsokat adtak és később felhasználták ellene.Tudod az "én megmondtam, már múltkor is" címűeket.

Az én anyukám nagyon jó tanácsokat ad, általában a férjem neki "panaszkodik". Nem durván, meg nem nagy dolgokról csak ha valamit elmondana valakinek, na akkor ő is anyukámnak mondja meg én is. Anyukám az mindig békít, nem hangol rosszra senkit.

A barátodnak a tanulság: hogy nem panaszkodik nekik, vagy ha igen akkor meg nem postázza neked vissza. Amúgy meg nekünk is voltak ilyenek a 4 nap nem a világ. Most hogy együtt élünk így már nincs ilyen mert hamar kibékülünk, nem lehet egymást szótlanul kerülgetni. Azért majd ha anyukával vagy a nővérkével úgy jön ki a lépés én azért odadörgölném finoman. Nem letámadásszerűen hanem amikor jön egy jó alkalom.

2013. ápr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Persze! Majd legközelebb, ha találkozol velük, elmondod, hogy azokban a napokban nagyon stresszes voltál, munkahelyi leterheltség, plusz még a szokásos női dolgok miatt is feszültebb voltál.

Nem szoktál te dolgokat így lereagálni, meg hát még neked is (meg párodnak is) tanulni kell a türelmet. Meg egyéébként is nincs tányér-villa csörgés nélkül, stb stb. bla-bla-bla ..... Kész! :))))

2013. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!