Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már nagyon durva a...

Most már nagyon durva a helyzet, mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Egyszer már írtam egy kérdést ezzel kapcs.ban, most tovább romlott a helyzet. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

akinek esetleg nincs kedve elolvasni röviden: anya férjhez ment, de a férje nem szeretett, ezért gyakorlatilag kidobott a lakásából. nem szavakkal, de éreztette h mennem kell (pl. nem ehettem a családommal, nem járhattam ki a szobámból, ha mégis, akkor üvöltözött és mindennek elmondott). mindeközben anya nem szólt semmit. elköltöztem nagymamámhoz, itt minden nyugis, az öcsém még otthon van.


na most a következő a helyzet: anya szült egy gyereket ennek az illetőnek, már jóval 40en felül van, kockáztatta a gyerek és a saját életét is, ilyenek. végül nagy nehezen megszületett a húgom nyáron, anya azt hitte, majd akkor megváltozik a férje. de azóta csak még rosszabb: már öcsémhez sem szól, lassan az ő helyzete is olyan lesz mint az enyém. viszont ő elmenni nem tud sehova, mivel nagymamám már idős, én is úgy vagyok nála, hogy sokmindent bevállalok (meg egyetemen is vagyok, így csak 2hetente hétvégén vagyok otthon, apához nem mehet, mert neki egyáltalán nincs pénze). anya fontolgatja h váljon, mert ő is megalázva érzi magát és nem tud tenni semmit azellen h az öcsém életét is tönkretegye a férje. de egy 3 hónapos gyerekkel nem válhat.... én kb 3-4 havonta láthatom őt, ha el merek menni hozzájuk :S és nagyon hiányzik.

a legrosszabb, hogy kérdi, mit csináljon? meg h öcsém is ilyen rossz helyzetben van, hiába jár elit gimibe, romlanak a tanulmányai mert nagyon próbára teszi az otthoni helyzet. ja, és ha elválnak, akkor anyának nem sok pénze maradna eltartani minket.

kérlek, segítsetek, adjatok tanácsot, mit lehet ilyenkor tenni?


2009. szept. 25. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
El kell válni,mint egyedülállo kiemelt családipotlék,jogosult segélyre amit havonta fizetnek és igényelhet Önkormányzati lakást a kicsi miadt előre veszik.Családsegitőbe többet tudnak segiteni ez ügybe.
2009. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Válni, válni, válni még akkor is ha a 4 sarok marad csak meg a lakásból! A te életedet is tönkreteszi ez a férfi , a testvéredéit is! Váljon el anyukád , csakis ez az egyetlen járható út!!!

2009. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Neked semmit!

Anyukádnak kell döntenie,az Ő házassága. Ha inkább eltűri ezt a megaláztatást...

Annyit tehetsz, hogy bárhogy dönt, kiállsz mellette, és megpróbálsz segiteni, hiszen nem vagy már gyerek.

A személyes véleményem az, hogy ha zsiros kenyéren is, de jobb a boldogság. Hogyan engedhette anyukád, hogy eddig fajuljanak a dolgai?

2009. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
félt, h nem fogja tudni fizetni nekem pestet, hogy egyedül marad, és ezért még egy gyerekre is hagyta rábeszélni magát :S
2009. szept. 25. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
anyukám ugyanilyen helyzetben volt velem. Én ugyan egyedüli gyerek vagyok, de kutya-macska házasságban élnek jóideje. Már réges-rég válniuk kellett volna, csak anyukám nem mert. Eredmény? Két boldogtalan, megkeseredett ember. Most lépjen, és ne féljen semmitől, mindig lesz valahogy!!!!!!
2009. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Igazi édesapád fizet gyerektartást?

Igazából az újapu helyzete sem könynü, eltart 2 nagy gyereket, plussz az új kisbabát, plussz az anyádat. ha apád nem fizet utánatok gyerektartást, akkor ez óriási kiadás újapunak. Persze ez nem ok hogy kiutáljon titeket.

Ha teheti anyukád váljon el és mindkét férjétöl hajtsa be a gyerektartást ahogy hivatalosan kellene. Ebböl azért már meg meg élne, mert kapja a családit, meg egyéb pénzt.

´`irtad hogy föiskola stb... akkor már dolgozhatsz, menj el dolgozni hétvégén, meg este.

2009. szept. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az utolsónak: nem arról van szó h anya otthon ül és nem is dolgozik (persze most igen, mert GYesen van), van neki is munkája, kb annyit keres mint a férje. aki azonban egyikünket sem tart el, hisz anya minden kiadásnak a 3/4ét fizeti, ill. most h nem lakom ott meg van ösztöndíjam is, rám már csak minimális összeget költ. apa meg... :D vicces, fizetne, ha tudna, de a végrehajtó sem talált nála semmit. dolgozni nem mehetek, mert kemény az egyetem, tanulni kell, és ha jól tanulok akkor nem csak a jó munkahelyre több az esélyem, hanem több ösztöndíjat is kapok. szóval itt inkább az öcsémen van most a hangsúly.
2009. szept. 25. 19:03
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Öcséd kollégiumba nem mehetne? Kié a ház amibe most laktok?
2009. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Válás.

Fél hogy egyedül marad inkább ezért beáldozza a 2 nagyobbik gyerekét? Fura.

Anyukám is elvált nagyon régen és egyedül nevelt engem és most is egyedül van.

2009. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad megalkuvónak lenni! Aki érvényesülni akar, az tud is. Én is a saját lábamon állok. Ösztöndíj, 2 egyetem, baba után gyes, családi pótlék, párom munkát keres jó ideje, mégis megélünk 3an. Nem tobzódunk, de nem vagyunk senkinek útban.

Anyám ennyi idős volt, mikor anyját és öccsét elhozta az alkoholista nagyapámtól a semmibe. Lehet, hogy más világ volt, de boldogultak. Hit és elszántság kell hozzá! De ez igazából nem a Te felelősséged.

Szorítok értetek!

Öcséd mire megy, ha rosszak a jegyei? Inkább dolgozna szegény érettségi után, aztán saját erejéből akár levelezőn is tanulhat. Ha rámegy a lelke, mit ér a diploma? Diák Hitelen gondolkoztál? Bár nem vagyok nagy rajongója...

2009. szept. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!