Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista mit tehetnék?...

Apám alkoholista mit tehetnék? A helyzet már durva.

Figyelt kérdés
14 évig nem szóltam semmit de már nembírom. Egy karácsonyunk nem telt el úgy hogy ne kellett volna menekülnünk itthonról. Nemcsak az ünnepek majdnem mindennap szinte csak akkor nem iszik ha megy dolgozni. Elissza az összes pénzt. Semmi jó emlékem nincs róla. De rossz annál inkább. Ezt úgy mesélték hogy amikor kicsi voltam ki akart vágni anyu hasából merthogy neki lenne egy 16 éves fia egy másik nőtől és ő engem nem akart. a többire emlékszem. Volt hogy úgy megütötte anyut hogy elájult majd mint aki jól végezte dolgát elment otthonról. Ha nem vagyok otthon és nem locsolom fel anyut akkor már nem lenne anyukám.:'( Volt hogy beleverte anyu fejét a szekrénybe. Nagyon sokszor megtépte megfejelte. Volt hogy engemis bántott. A tesómat nem bántja mert ő fiú és neki csak fiú gyerek kell. Anyu nem mer cselekedni. Fél tőle. A válás szóba sem jöhet mert tele vagyunk adóssággal azt is alig birjuk fizetni. Most legutóbb karácsonykor vett egy üveg bort és egy fél literes pálinkát kapott az egyik munkatársától. Én kiöntöttem a pálinkát és kicseréltem vízre. Nem szerettem volna ha karácsonykor iszik. Ezért mert kicseréltem megverte anyut engem és még a fát is felboritotta. majdnem beleboxolt a vadonatúj kicserélt ablakba.Megfenyegetett azzal hogy megöl és addig üti a fejemen a pálinkásüveget amig el nem törik. láttam a szemén hogy meg is tenné. anyut megtépte Karácsony este át kellett csempésznünk a ruháinkat az én szobámba felöltözni és kiosonni a saját lakásunkból.Át a mamáékhoz. Másnap megkérdeztem tőle hogy miért?Miért kellett elmennünk ithhonról karácsonykor? Miért kellett attól félnem hogy megöl? Ez volt a válasza: Mert kiöntötted a pálinkámat. Igen. Ezért ölt volna meg egykis pálinkáért. És ez minden évben igymegy majdnem minden nap.
2009. dec. 28. 18:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

amit lehet tenni: családsegítő szervezet, szociális munkások segítenek. ja ha meg megver akár a rendőrséget is ki lehetne elivleg hívni súlyos testi sértés miatt.

vesztenivaló nincs mert ahogy látom inkább viszi a pénzt mint hozza

sajnálom hogy ilyenben vagy benne!

2009. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem jutott eszetekbe h ki kénne hívni a rendőrséget?

Én elhiszem, hogy nagyon féltek, de önts anyukádba bátorságot mert ez csak durvább lesz.

Mikor józan akkor hogy viselkedik?

2009. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem te is tudod, hogy a pálinkáját kicserélni vízre nagyon rossz ötlet volt :S

Tudod, hogy alkoholista és a pia a mindene...

Most mondanám azt, hogy üljetek le beszélgetni de az szerintem már nem segít.

Esetleg egy családsegítő, hátha belemenne.

Mondjuk én a helyetekben inkább úsznék az adósságba minthogy egy ilyen "emberrel" éljek együtt.

Anyud volt a bolond..amiket leírtál már azok közül biztos ütötte meg úgy, hogy "folyt a vér" és ilyenkor már a rendőrség foglalkozna is veletek. Én tutira feljelenteném.. :S

2009. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen gáz,de a tesód miért nem védi meg anyukádat?
2009. dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
A rendőrség nem avatkozik bele családi vitákba. Csak akkor megy ha folyik a vér vagy valakihez mentőt kell hívni. Nehéz helyzet és sajnos a választ senki nem tudja. Talán a családsegítő,de ha apád nem akar változni nem fog. Kérdezd meg tőle miért iszik. Beszélgess el vele mondd el neki mennyire fáj nektek az,amit tesz és nem akarod elveszíteni,de így hamarosan a sírba fogja magát inni.
2009. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
tudom milyen az ha alkholista apad van.nalam nem ilyen durva a helyzet,ha hozza nyulna anyumhoz,abban a helyben hivnam a rendorseget vagy akarmi...de a te helyzeted,teljesen mas,csak sirni tudok az ilyenen,a halalukat kivanom az egesznek.mindenkepp probalkozz a rendorsegnel!sok szerencset,tarts ki,annyira sajnalom :(
2009. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ennél már csak jobb lehet, még akár anyagilag is. Minél előbb lépjetek le!
2009. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát jó nagy hülyeség volt... Az én apám még sosem ütött meg (csak próbálta volna meg), csak fenyegetőzött, de ha kiönteném a pálinkáját és vízre cserélné, az száz hogy az én fejem is a falba csapódna. Nincs elég bajotok, minek szítani? Mit hittél, hogy majd elkortyolgatja a vizet és nem veszi észre?? Vagy végiggondolja miért tehetted és jó útra tér?? Épp elég bajotok van, ne harcolj ilyen módon ellene.


Nem tudom hány éves vagy, de anyukádat kéne észhez téríteni, Te nem sokat tehetsz kettőtökért egymagad. Max a családsegítő, de ez elég necces.. A rendőrség se csinálhat sok mindent, sajnos. anyudnak kéne meglépnie a dolgot és örökre elhagyni, vállalva minden kockázatot. Jobb apádtól rettegni egész életetekben, mint belelépni az ismeretlenbe? Adósság ide vagy oda, ez így nem élet. Viszont, ha ennyi éven át anyud nem tett semmit, 99%, hogy nem most fogod észhez téríteni.

2009. dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy milyen, én 20 vagyok, és nálunk is apám alkoholista, igaz ő nem üt, csak eléggé agresszív , ami főleg szavakban mutatkozik be. A beszélgetés itt már semmit nem ér. Vagy kihívjátok a rendőrséget, vagy szólsz a fiútesódnak, hogy védjen meg, mert végülis ő fiú, ha nem ő akkor mi más csinálná ezt meg.
2009. dec. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen csak az a baj hogy az öcsém 10éves:( én 14 vagyok. Próbáltunk már vele leülni beszélgetni nem is 1x de annak a hatása csak annyi lett hogy hajnalba elment a kocsmába és reggel jött haza berugva. Én tudom mi lehet ennek az oka mert neki olyan csaaládja volt hogy az anyjának legalább 8 élettársa volt. Az igazi apja szintén alkoholista volt de nem agresszív. Az egyik nevelőapja fegyverrel üldözte. És egy szer megkérdeztem tőle hogy mért akarja ugyanezt csinálni. Azt mondta haggyam már békén.
2009. dec. 29. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!