Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most már nagyon durva a...

Most már nagyon durva a helyzet, mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Egyszer már írtam egy kérdést ezzel kapcs.ban, most tovább romlott a helyzet. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

akinek esetleg nincs kedve elolvasni röviden: anya férjhez ment, de a férje nem szeretett, ezért gyakorlatilag kidobott a lakásából. nem szavakkal, de éreztette h mennem kell (pl. nem ehettem a családommal, nem járhattam ki a szobámból, ha mégis, akkor üvöltözött és mindennek elmondott). mindeközben anya nem szólt semmit. elköltöztem nagymamámhoz, itt minden nyugis, az öcsém még otthon van.


na most a következő a helyzet: anya szült egy gyereket ennek az illetőnek, már jóval 40en felül van, kockáztatta a gyerek és a saját életét is, ilyenek. végül nagy nehezen megszületett a húgom nyáron, anya azt hitte, majd akkor megváltozik a férje. de azóta csak még rosszabb: már öcsémhez sem szól, lassan az ő helyzete is olyan lesz mint az enyém. viszont ő elmenni nem tud sehova, mivel nagymamám már idős, én is úgy vagyok nála, hogy sokmindent bevállalok (meg egyetemen is vagyok, így csak 2hetente hétvégén vagyok otthon, apához nem mehet, mert neki egyáltalán nincs pénze). anya fontolgatja h váljon, mert ő is megalázva érzi magát és nem tud tenni semmit azellen h az öcsém életét is tönkretegye a férje. de egy 3 hónapos gyerekkel nem válhat.... én kb 3-4 havonta láthatom őt, ha el merek menni hozzájuk :S és nagyon hiányzik.

a legrosszabb, hogy kérdi, mit csináljon? meg h öcsém is ilyen rossz helyzetben van, hiába jár elit gimibe, romlanak a tanulmányai mert nagyon próbára teszi az otthoni helyzet. ja, és ha elválnak, akkor anyának nem sok pénze maradna eltartani minket.

kérlek, segítsetek, adjatok tanácsot, mit lehet ilyenkor tenni?


2009. szept. 25. 18:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. először is természetesen övék a ház (anyáé és a férjéé), öcsém pedig nem mehet kollégiumba, hisz abba a városba jár iskolába, ahol tanul. a rossz jegyeket nem úgy értem h 1-2es, hanem h szín ötösről lerontott négyesre. egyetemre meg menni akar, ez nálunk presztízskérdés, így lettünk nevelve.
2009. szept. 26. 01:18
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád csak bedumálja magának, hogy a saját érdekében nem válik.

Ez a helyzet tönkreteszi őt is és a gyerekeit is. Amelyik anya ezt hagyja az nem anya!!!

Válnia kellene, de sürgősen. Éhen nem fog halni, ne aggódjon. És taníttatni is fog tudni mindenkit, nagyon jó a szociális háló, ha jól tanultok.

2009. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha anyukádnak van saját pénze, mi a probléma? Azt hittem, a mostohaapád tartja el.
2010. jan. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!