Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy család életében jól...

Ha egy család életében jól mennek a dolgok, miért mondja mindenki hogy "csak szerencsések, majd lesz rosszabb"?

Figyelt kérdés

Anyagiak rendben, gyerekek rendben, párkapcsolat rendben.


Miért kell erre így reagálni? Nyilván tettek/tesznek azért, hogy ez így legyen.


2013. ápr. 22. 20:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
34%
Mert irigyek.
2013. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Minden változik. Az, hogy most épp fent vannak...nem jelent garanciát arra, hogy ez mindig is így lesz. Sajnos nem fenékig tejfel az élet. Biztos, hogy lesz mélypont is...csúcspont után...más nem is jöhet...
2013. ápr. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%
És nem feltétlenül irigységből, vagy rosszindulatból mondja ezt aki mondja... Inkább tapasztalatból. Figyelj, én még olyan családot nem láttam, ahogy életük végéig minden téren (párkapcsolat, egészség, anyagiak, gyerekek) abszolút tökéletes volt minden....ilyen nincs!
2013. ápr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
85%
Egészen 1 hónappal ezelőttig az én életem is egy tündérmese volt. Szó szerint. És igenis sokat tettem érte! Megbecsültem, értékeltem, nem vettem magától értetődőnek, minden nap hálát adtam az égnek, hogy ilyen életem lehet. Nem tettem semmi rosszat. Erre esküvő előtt 1,5 hónappal szakítottak velem, 8 év együttélés után, egy 10 évvel fiatalabbért... Az egyetlen bűnöm az volt az elmondása alapján, hogy a szüleimnek is meg akartam felelni rajta kívül. És mindezt így a képembe. Én már nem merek kijelenteni semmit, mert az élet nagyon apró hajszálon múlik... :( 27N
2013. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%

Ezt már én is megfigyelte,, hogy az emberek, különösen hazánkban igencsak szeretnek mindent a szerencsének vagy balszerencsének betudni. Kapcsold csak be a tv-t és nézd meg azt a rengeteg jósműsort... ilyen szerencse, olyan energia, amolyan átok (ezeken max. jót szoktam derülni), és az emberek elhiszik, hogy tényleg ezek befolyásolják az életüket, nem pedig a tetteik. Sajnos a szüleim és a párom szülei is megrekedtek ezen a szinten, hogy ha egy gazdag emberről mesélünk nekik, hogy jutott egyre feljebb és feljebb, akkor csak osztani tudnak minket, hogy "neki szerencséje volt". Persze... (jó, azt elhiszem, hogy valaki nem tehet arról, ha beteg gyereke születik vagy meghal egy balesetben a házastársa). De a jó kapcsolatokért is tenni kell. Az első és legfontosabb tett a jó választás. Magyarán nem állok le olyan pasival, aki csapodár vagy agresszív vagy iszákos. Ha pedig minden jól megy, idővel nem is válik ilyenekké.

Szó mi szó, ne foglalkozz az ilyenekkel, csak irigyek. :) Hagyd meg őket a nyomorukban.

2013. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

" Ha pedig minden jól megy, idővel nem is válik ilyenekké. "


Na látod, ahhoz hogy minden jól menjen....bizony kell a szerencse is! Az, hogy jelenleg nem iszik a párom...nem biztos, hogy 15 év múlva nem fog...az, hogy most ilyen a természete, 15 év múlva biztos, hogy valamennyire változni fog. Minden változik, állandóan! És ahogy tökéletes ember sincs...úgy tökéletes élet sincs...nem volt és nem is lesz soha. Mert bár ringathajta magát álomvilágban az ember...de nem hiszem, hogy érdemes lenne. Egyszer fent...másszor lent.

2013. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Az, hogy jelenleg nem iszik a párom...nem biztos, hogy 15 év múlva nem fog...az, hogy most ilyen a természete, 15 év múlva biztos, hogy valamennyire változni fog."


Az, hogy nem iszik a párod, nem a szerencse kérdése, hanem a tetteié. Dönthet úgy, hogy ihat. De nem az nem szerencsétlenség lesz, hanem az ő döntése.


Tökéletes élet pedig létezik. Csak az a baj, hogy amikor tökéletesről beszélünk, objektíven tökéleteset akarunk látni, ami a világon mindenkinek megfelel. Ilyen persze nincs, de semmiből a világon nincs olyan, ami mindenkinek egyforma. Mindenkinek más a szép, csúnya, sovány, alacsony, vicces, értékes... mindenkinek más a tökéletes.


Ha én azt mondom, az életem tökéletes, nem azt jelenti, hogy mindenkinek megfelel, hanem azt, hogy nekem felel meg 100%-osan.

2013. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sincs, hogy nekem 100 %-osan megfelel. Anyagiak, kapcsolat, család, gyerekek, munka..minde-minden nekem klappol. Ha így lenne, tele lenne a világ boldog, elégedett emberekkel.....
2013. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%
Szóvail ideg-óráig, igen valóban létezik. De egyszerűen képtelenség, hogy tartós legyen a boldogság...
2013. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
52%

1. Nem mondja mindenki, ne általánosíts.

2. Irigység szülte rosszindulatból és gyűlöletből.

3. Azért kenik a szerencsére, és azért nem hiszik el, hogy a házasfelek/család önmagában is harmonikus, és ők maguk tesznek a legtöbbet azért, hogy jól menjenek a dolgok, mert akkor nekik is szembe kéne nézzniük azzal, hogy "jé, lehet így is élni, én is megcsinálhatnám." De mivel erre nincs erejük, eszük, képességük, könnyebb a rosszindulatot rázúdítani a másikra és a sors kegyére fogni, hogy boldogok. A külső események szülte boldogság ugyanis valóban a szerencse műve és általában hamar elpárolog. De ha az ember azért boldog és azért működik a párkapcsolata/családja, mert önmaga aktívan tesz érte, akkor azt már nem lehet a szerencsére fogni - tehát kisebb az esélye annak, hogy rosszabbra fordulnak a dolgok. Azaz a rosszindulatúskodó harmadik személy rosszindulata nem talál célba.


Na ezért mondják. :)

2013. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!