Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes babás vagyok.4 napja...

6 hetes babás vagyok.4 napja van émelygés, ma meg már hiába ettem, egyre rosszabb. Már előre félek a család látogatástól ami ugyebár nagy kaja halmazzal jár. Hogy lehet leküzdeni a hányingert, émelygést? Meddig lesz ez így?

Figyelt kérdés
2008. dec. 25. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia


Sajnos ez előfordul az első 12 hétben, és van akinél még tovább is. Nekem is voltak olyan napok, hetek amikor alig bírtam felkelni az ágyból, olyan rosszul voltam. Nekem nagyon bevált a hideg gyömbér, egy picit felkavarod és akkor nem bántanak a buborékok. (A gyömbér jó a hányinger ellen.)

Ha van otthon magneB6-d azt is beveheted, nekem azt a doki ajánlotta hányingerre.

De jó lehet még a háztartási keksz rágcsálása is, nekem ez annyira nem vált be. Vagyis nem mindig volt eredményes.

Remélem tudtam segíteni.

2008. dec. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nincs nagyon megoldás. Én mindhárom terhességem első 12-14 hetében nagyon rosszul voltam, és a 3.-nál már egy csomót hánytam is. A dokim szerint a gyomor nyálkahártyáját izgatja egy bizonyos hormon, ami a rosszulléteket okozza. Állítólag ez is egy védekező rendszer, hogy ne egyen, igyon a kismama mindent, válogatás nélkül. Sokkal érzékenyebbé teszi a terhességi hormon a szagokra,ízekre a kismamákat.

Nekem a rágózás, és a nagyon hideg víz segített (de a torokgyulladásra azért vigyázz!).Gyömbéres keksz is jó, bár én nem próbáltam.

Kb. a második harmadra sokkal jobban leszel.

Ha sokat pihensz, alszol, akkor gyorsabban múlik az idő...

Kitartást!

2008. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én gyakorlatilag az első trimesztert végighánytam, reggel, este, éjjel, mindig hányingerem volt. A családdal ne foglalkozz, ha neked nem esik jól enni, ne egyél, vagy egyél azt amit kívánsz, ne azt, amit ilyenkor "illik". Meg egyébként ha úgy érzed, nincs hangulatod társasághoz, szerintem azt is értse meg mindenki ilyenkor.
2008. dec. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, és nekem a jeges kóla jött be hányinger ellen, bár mindenki mondta, hogy kólát de. De sokszor napokig csak az maradt meg bennem.
2008. dec. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a savanyú dolgok segítettek, pl.: narancs, mandarin.
2008. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!