Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb? Ha egy...

Melyik a rosszabb? Ha egy anyagilag szegény környezetben (család, párkapcsolat) élsz, vagy ha egy érzelmileg szegény környezetben?

Figyelt kérdés
Érzelmileg szegény -> nem foglalkoznak veled, elhanyagolnak, nem érdekled őket, nem keresik a társaságod stb.
2010. dec. 9. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Hát szerintem elég egyértelmű a válasz..:)

Jó, ha az embernek van pénze, de mit sem ér, ha egyedül van. Az érzelmi légkör fontosabb, mint az anyagi jólét. Legalábbis számomra.

2010. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Én is így gondolom,mint az első válaszoló.Hiába a pénz a kincs,ha boldogság nincs.Pénzért meg lehet venni mindent,csak az őszinte szeretetet nem.Az nagyon fontos dolog,hogy szerethess és téged is szeressenek.Mi egyszerűen,mondhatni szegényesen élünk,de boldogok vagyunk,mert a családi harmónia és a szeretet összetart minket.

Én ettől érzem magam gazdagnak.

2010. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Felesleges volt kiírni ezt a kérdést. Rajtam kívül mindenki ugyanazt fogja írni.

Én asperger-szindrómás voltam, ergo nem különösebben ráznak meg az érzelmi dolgok. Szóval az anyagilag szegény környezet számomra rosszabb.

2010. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Mi nem élünk túl jól, elég rosszul állunk anyagilag. De mindenünk megvan, és a gyerekeinknek is. De a legtöbbet szeretetből és törődésből tudunk neki adni. Ehhez nem kell pénz. Lehet vásárolni a 100 Ft-os boltban játékokat, tisztító és tisztálkodó szereket, háztartási dolgokat, lehet öltözni a kínaiból,mert nekünk csak erre telik, de a szeretetet nem lehet megvenni sehol sem, és nekünk ebből van a legtöbb. Korlátlan menniységben!
2010. dec. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Mindenképpen az érzelmileg szegény környezet a hátrányosabb.De én sajnos azt veszem észre , hogy a kettő együtt jár:S


Ha szűkösek az anyagiak, a szülők idegesek, gyakran a gyereken vezetik le, vagy épp "hagyjál már van nagyobb bajom is".Legalábbis én a munkámban ezt tapasztalom.

2010. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

ja persze ha nyomorogtok és éppen tudtok naponta egy szelet kenyeret enni de van szeretet akkor boldogak vagytok?


szerintem mindkettő fontos. ha nincs szeretet az se jó, ha nincs pénz az se.

ha nálunk szeretet lenne és pénz nem, egyáltalán nem lennék boldog.

2010. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

hát hogy őszinte legyek én jobban szeretném ha anyagilag jobban állnák és megkapnék csomó dolgot, mert csórók vagyunk és le se sz*rnak :(

anyámat alig látom ébren, mer vagy dolgozik vagy alszik -.-

fater itt hagyott kb. 2 hónaposan, de azért ismerem (sajnos), de akkora 1 ****

ha lehetne simán odaadnám osztálytársamak akiek a nyáron halt meg az apukája...

na de itthon igy is 8an vunk és mg saját szobám sincs...


én inkább egy anyagilag erős életet szeretnék :/


(jöhetnek a leszóló kommentek és lepontozások, de én ezt gondolom)


16/

2010. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem gyerekkoromban volt egy időszak, mikor épp, h telt kenyérre, az volt a legszebb időszak az életemben.

Mi annyit nevettünk, miközben rántott levest ettünk, de nem volt benne tojás, és azon viccelődtünk anyuval, h benne van, csak nagyon kell keresni:)

Ünnepi ebéd volt a sült krumpli tükörtojással, és úgy csináltunk, mintha étteremben ennénk, bélszínt :D


Szívesen visszamennék abba az időbe.

2010. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Az érzelmit tudom máshol pótolni, az anyagit nem. Persze rossz, ha anya, apa nem törődik a gyerekkel, de egy idő után bele lehet szokni. (ez is meg volt, de nem olyan durván)

Legalábbis én így látom, szegénységben nőttem fel.

2010. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Boldog párkapcsolatban élek, ellenben egy fizetésből élünk, néha alig van mit enni hó végén. Az idegességtől sokszor aludni se tudok. Rengeteget sírok, arra se lesz pénzünk hogy karácsonykor meglátogassuk a szüleinket. Örülök annak amim van, szeretem a páromat, és mindennél fontosabb nekem, de hogy boldog vagyok-e? Sokszor úgy érzem, nem...

Nincs szerintem olyan hogy "rosszabb" mindkét opció nagyon rossz, és az a legjobb ha megvan mindkettő, az anyagi biztonság, és a szeretet/szerelem is.

2010. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!