Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért éreztetik a szüleim a...

Miért éreztetik a szüleim a barátnőmmel azt hogy nem kedvelik?

Figyelt kérdés

Bocsi ha esetleg rossz a kategória de már nagyon foglalkoztat ez a kérdés és eddig nem nagyon találtam rá választ.

A barátnőm most lesz 19 éves, most fog érettségizni a sulijában, sajnos betegség miatt kimaradt 1 évet még általánosba és így jött össze neki ez. Na mindegy nem ez a lényeg hanem az hogy lassan 1 éve vagyunk együtt, és a szüleimnek akkor mutattam be amikor már 3 hónapja jártunk, akkor kedvelték is meg minden, én is be lettem mutatva a párom szüleinek, ők is nagyon kedvelnek engem és még a mai napig is, ami meglepő mert a barátnőm apja eléggé olyan típus aki nem nézi jó szemmel ha a lánya fiúkat visz haza és mondta a barátnőm hogy lehet lefogja ordítani a fejem, de nem ez volt. Sokszor beszélgettem már az apjával amikor kettesben voltunk, és nagyon kedvel engem, igaz nem tekint a fiának de jól kijövünk egymással és ez a lényeg, anyjával szintén.

Az én szüleim amikor megtudták hogy ki a barátnőm apja, akkor teljesen kifordultak önmagukból és azóta rossz szemmel néznek ránk amikor idehozom a barátnőmet.

A két szülőt még nem mutattuk be egymásnak így nem is tervezzük de anyámék ismerik a barátnőm apját, csak az anyját nem, és elég sok rosszat mondtak róla hogy ők rossz emberek, mindenkit átver az apja meg féltenek engem is. Csak azt nem értem hogy ettől még miért kell utálni azt a lányt akit szeretek és eddig ők is szerették mert kedves, jó nevelt volt, és jól eltudtak vele beszélgetni most anyám legutóbb azt mondta hogy ha még egyszer bemerem engedni kidobja őt, meg hogy szakítsak vele mert nem illünk egymáshoz.

De nem ez volt a fő kiakadásom, hanem az amit múlthéten leműveltek.

Ugye hétvégén áthívtam a barátnőmet anyám engem elküldött valamiért a szomszédba közbe a barátnőmet olyan szinten kiosztotta hogy amikor már az ajtóban voltam bőgve futott el itthonról, anyám meg mondta hogy utána ne merjek szaladni, persze utána mentem és a barátnőm fél óráig zokogott majd kibökte hogy mi történt. Anyám olyan szinten kiosztotta őt azzal hogy sarki ku...va, meg mit képzel magáról hogy rajtam élősködik meg hogy az apja egy utolsó sz@rházi meg hogy hogy néz már ki hogy jó gimibe jár és festett fekete haja van meg kicsit rockeresebben öltözködik és nem egy olyan átlagos úrilány mint amilyennek lennie kellene. Nos ezek után nem csoda hogy én is kiakadtam és leküldtem anyámékat amikor hazaértem. Olyan szinten dühös voltam hogy másnap nem is volt kedvem hazamenni munkából és a céges autóban ültem egy parkolóban és hallgattam a rádiót.

A szüleim mondták hogy ő nekik ez a véleményük, mert az apja ilyen és ha őt utálják akkor a lányt is utálni kell mert a szülő rossz példát mutat és az biztos úgy is van.

Nem értem ezt a viselkedést náluk, már el is költöznék innen, és már nézegetek is albérleteket, de anyám mondta hogy kitagadnak ha elmerek költözni és továbbra is a barátnőmmel maradok.

Ma este telefonált a barátnőm és mondta hogy ő ezt már nem bírja, apjával is beszéltem ő azt állítja kamu amit a szüleim állítanak, csak egy rossz időszakban ismerte meg őket amikor őt átverték valamivel, és így jöttek le a dolgok hogy ő egy hazug gazember.

Barátnőm mondta hogy szakítsunk mert nem akarja hogy miatta menjen tönkre a szüleimmel való jó kapcsolatom, meg totál magába van fordulva, az érettségi előtt is kerülgeti a nagy stressz meg ugye a ballagás és ideges alapból és ez még csak egy lapáttal tett rá neki.

Már nem tudom mi legyen totál kétségbe vagyok esve, a szüleimtől konkrétabb választ nem kapok miért mi az oka hogy utálják a barátnőmet az apja miatt ami csak egy félreértéses dolog volt, de apámat nem lehet meggyőzni anyámat meglehetne de apám eléggé befolyásolja őt.

Nem tudom már mit csináljak mert kb ott tartok hogy ha én elmegyek és a szüleim kitagadnak akkor a barátnőm lelkifurdalásból elhagy engem hogy neki jobb legyen és nem akarom azt hogy egyszerre veszítsem el a szüleimet meg a nőmet.

Na és itt ez a gond.


2013. ápr. 23. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre csak a barátnődnél találkozzatok, hagyd lenyugodni a kedélyeket és később majd meglátjátok hogy a szüleiddel hogyan alakul a viszony.
2013. ápr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég hosszú volt, szóval bocsi, ha valamit félreértelmeztem. Te már dolgozol, el kellene költöznöd, függetlenedni a szülőktől. Jó viszonyt persze megtartva, de tisztázva, hogy mibe szólhatnak bele és mibe nem. Nem elveszíteni kell őket, csak függetlenedni.

Már bocsánat, de elég begyepesedett gondolkodásmód, amit a szüleid képviselnek, ahogy meg barátnőddel bántak...Őket minősíti. A lány nem tehet róla, hogy kik a szülei, magáért kellene megítélni.

2013. ápr. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindig kiakadok mikor olyan emberek vágnak egymás fejéhez olyan szavakat aminek nem is tudják a jelentését... Az apja hazudik, és átver mindenkit ezért a lánya egy sarki kur... a... Ahha biztos... értem... Marha nagy logika van benne.

Én a helyedbe biztos a fejéhez vágtam volna, hogy ha nem ismeri a sarki ku...va jelzőt, akkor ne vagdalkozzon vele, mert szerinted te egyszer se láttad a sarkon állni a barátnődet...

2013. ápr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!