Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki többet foglalkozik a...

Aki többet foglalkozik a nevelt gyermekével, mint a saját anyja, annak milyen az anyák napja?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem ez az egy nap számít, mert az év összes napján (igazából az év felében van velünk) érzem, hogy szeret, és nem is kell egy gyereknek megköszönnie, hogy szeretjük, de... Szóval legbelül rossz érzés, hogy 7 éve nevelem, az anyja annyit törődik vele, hogy éppencsak egy kicsit enni ad neki, de konkrétan soha nem ül/t le vele foglalkozni, nem vitte soha sehova (játszótér, séta, szánkózás, kirándulás), a gyermek ha nála van, külön a szobájában van mindig egyedül, hétvégente pedig hol az egyik, hol a másik nagyszülőhöz viszi el, hogy ő a barátaival lehessen és pubokba járhasson. És minden anyák napján, oviban és suliban ugye az anyukáknak énekelnek, nekik (kell) elmondaniuk, hogy mennyire hálásak. Rosszul esik, hogy annyira még nem fogja fel a dolgot, hogy minden amit megköszönnek ilyenkor az anyukának, azokat csak én csinálom, az anyja soha, kivétel persze, hogy nem én szültem, de már 1 éves korától neveljük őt közösen. És amúgy meg bűntudatom van, hogy miért várhatnék el egy szál virágot, egy rajzot, mert én csak a mostoha vagyok, hiába viselkedek az anyjaként, az anya szó már foglalt, és a szót ünneplik ilyenkor.
2013. ápr. 24. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem foglalkozok vele többet mint az anyja, de ő is nálunk van fele arányban, és nekünk is nagyon jó a kapcsolatunk. Tudja a kis piszok - és ki is használja, 14 éves kamasz - hogy mindent megtennék érte is:)

Az óvodai/iskolai alkalmakkor természetesen az anyukája ment. De a második évtől (ekkor volt 6 éves) itthon engem is mindig felköszöntött. Tényleg jól esik az embernek.

De szerintem ne haragudj rá, hogy nem jut eszébe. Ez tényleg olyan dolog hogy minden gyerek más. Ráerőltetni/rávezetni szerintem felesleges, nálunk is ő találta ki hogy engem is felköszönt. De ha nem tenné akkor is tudom hogy szeret. Tényleg nem ezen a napon múlik, ahogy leírtad az elején. Egyén/beállítottság függő, már gyerekkorban is, ki mennyire figyelmes ilyen dolgokra.

2013. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, te az édesapa új párja vagy.

Szerintem neki kéne kézenfogni a kisgyerekét, elballagni vele a virágoshoz, és venni 1 szál virágot. Mert nyilván nem az érték számít, hanem az, hogy eszébe juttatja, rád is gondoljon.

Az összes ünneppel így van ez, egy 7 éves még nem feltétlenül tudja pl. a nagymama születésnapját, erre a szülőnek/mostohának kell megtanítania.

2013. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező te honnan tudod az én életemet???:-)

Na viccet félretéve.

Ugyan ez a szitu nálunk is(kor minden megegyezik) annyi különbséggel,hogy itt minden hétvégén itt van a kicsi.

Anyák napjára nem járok,pedig a kicsi szeretné,csak anyuka megtiltotta:-)Ő engem kb.4 éves kora óta szó nélkül felköszönt.Ő szól az apjának,hogy menni kell virágért nekem:-)Eleinte én furán éreztem magam,de hát persze hogy örülök neki.Közös gyerekünk még nincs,és mindig is úgy viselkedtem vele mintha a sajátom lenne.

Régebben anyukája virágboltban dolgozott,és a kis drágám felkapott egy szálat és elhozta nekem.Szegénykém kapott is érte az anyjától,hogy minek nekem virág tőle,nem vagyok én az anyja.Na bumm:-(szegényt úgy sajnáltam,és mondtam neki,hogy ezt inkább akkor apával beszélje meg hogyha nekem virágot akar hozni mert .....

Én a helyedben a pároddal beszélnék,hogy kérdezze meg a kicsit,hogy nem akar e neked egy szál virágot vagy rajzot adni ezen a napon.De apa ezt úgy csinálja mintha ezt ő találta volna ki és ez az ő titkuk.Szóval érted.Persze benne van a pakliban,hogy azt mondja nem de lehet azért,mert fél az anyjától.Kitudja beszélt-e már erről neki az édesanyja,hogy te csak mostoha vagy.

2013. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudtommal nincs olyan hogy nevelőanyák napja, szal...
2013. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4es: Olyan sincs, hogy nagymamák, keresztanyák napja:) Mégis nálunk mindig úgy működött, hogy anyáknapján őket is fel szokás köszönteni. Ha megvan a szándék akkor miért ne lehetne egy mostohaanyát is?

De mint írtam ha a gyereknek ez nem jut eszébe, az nem jelenti azt hogy nem szeret kérdező.

2013. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, nincs nevelőanyák napja, de anyja helyett anyja vagyok, aki volt ilyen helyzetben csak az tudhatja, mert valószínűleg egy normális, rendes anyuka el sem hiszi egyes anyukák, mit képesek/nem képesek tenni a saját gyermekükkel.


Apukának nem akarok szólni, ne legyen az, hogy kértem. Régen a gyerkőc elmondta az anyjának, hogy szeret itt lenni, illetve látszott is rajta, ezért az anyja rögtön megtanította a gyereknek (az első szavai között), hogy én csúnya vagyok. Azóta ilyet nem csinált, inkább semlegesek vagyunk egymás felé.

2013. ápr. 24. 14:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát kedves 4-es hozzászóló akkor neked tuti tökéletes családod volt mindig.Szüleid nem váltak el,szuper jó anyukád lehetett,boldogságban nevelkedtél fel.

Attól,hogy nincs "mostohaanya"nap attól még fel lehet köszönteni.

De úgy mellékesen hozzáteszem,ha hivatalosan nincs is ilyen nap,képzeld nálunk van!Minden hónapban van egy nap amikor csak az enyém a kicsi.És akkor mi van?Ez baj?

Te meg most komolyan ezen kekeckedsz itt,hogy hivatalosan nincs ilyen nap?

ezek szerint szar mostoha vagyok nagyon,mert foglalkozok más gyerekével.De ha meg nem foglalkozok akkor meg azért vagyok szar.Na akkor most mi van?

2013. ápr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a fiamat arra tanítottam, hogy minden ünnepen köszöntse a mostoha anyját, beleértve az anyák napján is. Pedig rühellem őket, ő jó kapcsolatot ápol velük.
2013. ápr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Végre egy értelmes édesanya aki tud normálisan gondolkodni is!
2013. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Nálunk is így áll hozzá az anya. Bár ő nem is utál sem engem, sem a férjemet. Így neki könnyebb:)
2013. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!