Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordul mással is, hogy...

Előfordul mással is, hogy annyira erőszakos bizonyos dolgokban a saját anyja, hogy éppen emiatt nem meri/akarja rábízni a babáját, kisgyerekét?

Figyelt kérdés
Akár abban, hogy igenis bízza rá, akár gondozással kapcsolatos kérdésekben.
2012. márc. 31. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyu nem is az hogy eroszakos csak ugy elengedi a dolgokat a fule mellett. Pl 6 hos a kisfiam most kezdtuk a hozzataplalast meg csak delelott kap gyumit. Nemreg vigyazott ra amig fodrasznal voltam ez kb 2 ora. Elotte szopizott a fiam, dirket ugy idozitettem hogy alvasido legyen igy nagyon nem is kellett lekotni. Ennyi idot igy is ugy is kibir eves nelkul, de mire visszaertem delutan 3 kor tomte bele a reszelt almat, es az volt a szoveg hogy nem tudta mikor jovok ezert adott neki enni. Pedig mondtam mikor jovok, es van telefon is a vilagon. Meg mondom neki mindig hogy ne vegyen ruhat meg jatekot mert sose nezi meg rendesen a cimkeket es ruhabol vesz olyat ami kicsi a blokkot sose tartja meg igy vissza se lehet cserelni. jatekbol meg sok gagyit vesz vagy pl a nagyobb fiamnak hozott mar mese dvd helyett pc jatekot amit ha tudna se hasznalhatna meg. De kepes olyanra hogy mondjuk elmeselem mit fogok fozni masnap, es reggel felhiv hogy o megfozte es en ne fozzek mert 2gyerek mellett nincs is ra ido inkabb majd o hoz nekunk.( ferjem nem szereti a foztjet mert nagyon sosan zsirosan foz) . Azt hiszi neki allandoan velunk kell lenni mert en nem tudok a 2 gyerekemre vigyazni.

Multkor eljott velunk vasarolni a pici volt csak velunk, sirt mire kivettem a babakocsibol es kezben vittem. Mire anyu:jaaj ne te cipeld! De hát én akarom cipelni az én gyerekem! Meg azt mondja a nagyfiamnak mikor elbúcsúzik tőle: aztán fogadj szót az Adrinak! Aki én vagyok az anyja de a keresztnevemet mondja neki mintha valami dada lennék csak. Neha kenytelen vagyok rabizni, a nagy 5 eves o mar bemartja a mamat ha valalmit nem ugy csinal ahogy elvarom, de o megtanulta szepen hogy kinel mit lehet, ezert annyira nem zavar mar. De vannak dolgok amiket a kicsinel mar nem akarok elrontani ezert o kevesebbet van mar anyuval kettesben mint nagyfiam.

2012. ápr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az enyém erőszakos, de jól bánik a babámmal nagyon, mint ahogy nekem is nagyon jó anyukám volt. odafigyel, óvja, védi, eteti, pelenkázza, játszik vele, rá tudom bízni. ettől független nem felhőtlen a viszonyunk, mert rendszeresen rám erőltetne ezt azt én meg nem hagyom.
2012. ápr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ja, és állandóan megsértődik ha jelzem hogy bocs, most nem úgy lesz ahogy ő akarja. Csak egy példa: rám förmed, hogy ne így vagy ne úgy pelenkázzam a gyereket miközben az ficánkol mint egy sajtkukac, én meg erre mondom neki, hogy pedig én így pelenkázom, ez a nagy helyet, ha tetszik neki ha nem. Ez sok sok szituációban előfordul, ő nem hallja a hangnemet amiben utasít, viszont ha én ellenállok, akkor már hasonló hangnemben, akkor megsértődik, elvonul, vagy rám teszi a telefont, ilyeneket csinál...
2012. ápr. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint minden anyuka ilyen, az én anyukám is mindenen megsértődik. Pedig ő bánt engem, csak nem veszi észre.... Én egy éves koráig nem nagyon bíztam egyikre sem a gyereket, csak az Apukájára(nagyon jó apa). AZ anyukám heti 2 órát látta a kisfiamat, pedig nem lakik messze, az anyósom helybne van, de ő még ennyit se :(

Szóval szerintem egyik sem ismerte a kicsit, ezért nem hagytam ott náluk. Azt sem tudták mi baja ha nyügi volt, mert egyébként csendes , jó kisfiú. A tesómnak van egy kislánya, és anyu nevelte félig, ott volt minden nap reggeltől náluk, és tudta minden mozdulatáról hogy mi a baja. A mai napig sokat van velük, és így az én kisfiamra "nem marad ideje". SZóval nálunk ez a fő gon, éd mindíg összehasonlítja a két gyereket, ill ha mondok valamit a fiamról nem arra reagál, hanem a tesóm gyerekéről kezd el beszélni..... ha rászólok akkor is ő sértődik meg, és hogy ő már minket is felnevelt, ezt 1000 x hallom

2012. ápr. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám egyáltalán nem erőszakos,anyósom annál inkább.Nem is merem rábízni a lányom (10 hónapos) mert megy a feje után.Nagyon utálatos lett számomra a viselkedése azóta mióta megszültem,pedig előtte 8 évig semmi bajom nem volt vele!
2012. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!