Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párodat, mert...

Elhagynád a párodat, mert idegbeteg?

Figyelt kérdés

18(lassan 19) éves lány vagyok. Sokszor apróságok miatt ideges leszek, szó szerint idegbeteg vagyok. Ilyenkor nem lehet hozzám szólni, ami a kezembe kerül, eldobom, ha valaki próbál kedvesen megnyugtatni, üvöltök vele, ha esetleg ő is üvölt, képes vagyok verekedni is. :( Szégyenlem magam, nem tudom mit tehetnék, hogy kontrollálni tudjam magam. Félek, hogy a párom egyszer csak megunja (sajnos sokszor összeverekedtünk, én ütöttem, ő meg szegényem tűrte), és elhagy. A szüleimmel is gyakran összekapok, ma is megtörtént, úgy megkarmoltam aput, hogy ömlött a vér a karjából. Utcán vagy társaságban persze nem tör rám ez a dolog, csak itthon. Képes vagyok egy ostoba félreértés miatt "idegbeteggé" válni.

Teljesen megérteném a párom, ha egyszer azt mondja, elege lett belőlem. Ezek a kitörések heti 2x vagy 3x fordulnak elő. :(


2009. szept. 26. 12:11
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
95%

szerintem beszélj anyudékkal és forduljatok orvoshoz.biztos tudnak segiteni.beszéld meg a pároddal hogy szeretnél a viselkedéseden változtatni és hogy álljon melletted.lehet az a bajod hogy a problémáidat nem tudod kibeszélni magadból és így üt vissza.én is ilyen voltam csak én nem ugrottam neki a barátomnak:I

sok sikert!remélem minden rendbe jön

2009. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem menne orvoshoz segítségért, én bizony elhagynám. Főleg ilyen fiatalon, tuti nem kötném le magam olyan emberrel, aki tisztában vele, hogy segítségre szorul és nem tesz magáért és értünk semmit.

Szerintem sürgősen keress segítséget, mert nem csak a saját, hanem a családod életét is megkeseríted, nem kicsit.

2009. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem menjél el egy szakemberhez. biztosan tud segíteni! Csoda hogy eddig a barátod kibírta melleted. nagyon szerethet.. És egy szülőt soha nem szabad megkarmolni, se megverni.. Mitől lehet neked ilyen düh kitöréseid??
2009. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Ők is gyakran idegesek, mármint a szüleim, nem tudom, lehet-e ezt örökölni, ha igen akkor apukámtól örököltem.

Ma például azon vesztünk össze, hogy nem mondta el apu, hogy ma mit szeretne sütni, így nem vásároltam be hozzá. Tehát tök felesleges dolgon.

2009. szept. 26. 12:21
 5/43 anonim ***** válasza:
91%

Nos én is ilyen vagyok, mint te a verekeős részt kivéve :)

Régen még rosszabb volt, mint most, azt gondolom mára azért már sikerült lekűzdeni ezt valamennyire:)

Ehhez meg kell tanulnod az önfegyelmet.Gyakorolnod kell, javasolm a keleti harcművészeteket, vagy könyveket, amik a lélekkel foglalkoznak.Vagy Müller Péter könyvei is nagyon jók, Szeretetkönyv, és a többi, nagyon hasznos, tanulségos dolgokat írnak le.Foglalkozz a lelkeddel.Meg kell tanulnod, hogy nem csak te vagy a világon,( tudom nehéz, mert néha nekem sem sikerül ezt szem előtt tartani)hogy azzal, hogy ezt teszed megbántasz másokat, önző vagy.Nem bántani akarlak, csak azt írom le, amit én tapasztaltam.A jelenlegi párom is nehezen tolerálja a dühkitöréseimet, de mondom, hogy már sokat javult a régi helyzethez képest.Ő nem tud mit kezdeni velem ilyenkor, és megsértődik, vannak eből konfliktusok, de meg kell oldani, az a legjobb, ha ilyenkor magára hagyják az embert, nekem ez vált be leginkább.Van, hogy ezek a dolgok kb.2 percig tartanak, aztán meg mosolyogva, jókedvűen folytatódik minden tovább :)

Ez van, javítani lehet rajta, de azt hiszem ez nem fog megszűnni, kos vagyok, ilyen a természetem.:)

Sok sikert

22l

2009. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Milyen szakemberhez menjek? Pszichológus? Vagy háziorvosnál kezdjem?

Régen csak elsírtam magam, ha valaki megsértett, ma már sajnos tettlegességig is elfajulnak 1-1 nézeteltérések.

2009. szept. 26. 12:22
 7/43 anonim ***** válasza:
77%

Ha én ffi lennék, röhögnék egy jót a kitöréseiden. Szüleidet meg ne bántsd, mert nem érdemlik meg, gondolkozz mielőtt bármit is tennél!!!


22/L

2009. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Nekem is ma elég volt 4-5 perc, lenyugodtam, és elmondta apu hogy mi kell neki, én meg elszaladtam a boltba. Párom nem mindig várja ki ezt a néhány percet.
2009. szept. 26. 12:24
 9/43 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy te nevetségesnek találnád, ha elkezdenélek ütni, mert épp rosszkor vagy rossz helyen. A párom nem tudja ezt értékelni.
2009. szept. 26. 12:25
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen Pszichológushoz kell menned.. amúgy téged kiskorodba sokan piszkáltak??
2009. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!