Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem lenne egyszerű...

Szerintetek nem lenne egyszerűbb "visszaadni" egy örökbefogadott gyereket - ha még ő is kicsi - ha saját születik, mint különbséget tenni egy egész életen át?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy nem úgy működik, hogy visszaadom, mert már nem kell. De van egy ismerős házaspár ahol nagyon rossz példát látok. Másfél-két év a korkülönbség az örökbe fogadott és saját gyerek között. Most már nagyobbak, de mindig érződött, hogy különbséget tesznek közöttük. A kicsi is elég zsarnok vele, mert érzi, tudja jól, hogy nyeregben van. Még olyan kicsi volt a nagy is, nem kellett volna neki inkább egy másik, szerető családot biztosítani, ha tudták hogy nem képesek egyformán bánni velük?

Hozzátartozik az egészhez, hogy ismerek másik hasonló családot, ott 1 év van a fiúk között. Egyformán szeretik, bánnak velük. Bár ők egy olyan család akikre ha ránézel tudod hogy kerek egész minden velük.

De ha tudod, ismered magad annyira, hogy nem tudsz egyforma szeretettel fordulni a gyerekek felé akkor miért nem lehet ezt beismerni?

Szerintem a gyereknek is sokkal jobb lenne. Ha 1,5 - 2 évesen érné is őket változás, de hosszabb távon jobb lenne, ha nem a megkülönböztetésben nőnének fel. Persze előfordulhat ez biológiai testvérek között is, de tudni hogy miért van ez így, miért a tesó a kedvenc szörnyű lehet. Hogyan is tudná feldolgozni ilyen esetben hogy örökbefogadott?


2013. ápr. 25. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Még tárgyakat se lehet csak úgy visszavinni 8 nap után...

Érdekes lenne gyereket évek után...

2013. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Sem apám, sem tesóm nem tudja feldolgozni, pedig vér szerinti testvéreik vannak. Annak az örökbefogadott gyereknek lehet hogy meg így is jobb lesz és fel tudja majd dolgozni. Általában a kisebbet jobban szeretik, akár vér szerinti, akár nem...
2013. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Persze hogy ez is egy hülye helyzet lenne. De azért szerintem még mindig jobb, mint egy életen át különbséget tenni
2013. ápr. 25. 11:43
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom:) Nagyobbik gyerek voltam soha nem éreztem hogy tesóm lenne a kedvenc, mert kicsi.
2013. ápr. 25. 11:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az ismerősödék olyan betegek, hogy folyamatosan különbséget tesznek akettő közt, még nem jelenti azt, hogy a visszaadás általánosan használható megoldás lenne. A legtöbb örökbefogadó családban ilyesmi nincs.
2013. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, egyfelől az ember nem tárgy, másfelől az, hogy különbséget tesznek testvérek között, az egyáltalán nem örökbefogadás-specifikus, vér szerinti testvérek között is tesznek különbséget egyes szülők.
2013. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Persze, írtam másik példát is!

De ha valaki érzi, hogy nem megy akkor miért kell végigcsinálni. Pl. ő is mindig panaszkodott, hogy milyen nehéz két gyerekkel, elég lett volna neki egy. Persze nem úgy gondolja, hogy nem szült volna.

Tudom hogy nem normális hozzáállás! De ha valaki ilyen akkor miért nem vallja be magának?

2013. ápr. 25. 11:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, van egy témába vágó kérdés korábbról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Itt visszaadták, bár nem annyi idő után, amit te mondasz...

2013. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én épp ezért nem fogadnék örökbe. Nem bírnám ugyanúgy szeretni a gyerekeket, ha később mégis sikerülne a baba. Ezért aztán nálam ez az opció szóba sem jöhet. Nem akarom tönkretenni egy gyerek életét sem.


A másik kérdésnél is írt valaki ilyet, ő se tudná ezt megcsinálni.


Lehet, hogy ez nem szép dolog, de emberek vagyunk, más meglátásokkal, érzelmekkel. Mi viszont legalább ismerjük magunkat, ezért nem is vágnánk bele olyan dologba, ami nagyon balul fog elsülni.

2013. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy gyerek nem egy tárgy hogy csak úgy vissza lehessen adni. Ha valaki válallta hogy örökbe fogad akkor azt is válallta hogy azt a gyereket is, úgyan úgy szereti mint a sajátját. S nem tesz külömbséget a kettő között.
2013. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!