Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házassági szerződés: válásnál...

Házassági szerződés: válásnál a fizetés arányában legyen a vagyon megosztás? Ti belemennétek?

Figyelt kérdés

Most kb ugyanúgy keresünk, ez nem is nagyon fog változni.


Egy gondom van: legalább 3 gyereket szeretnénk. Én esek ki a munkából, én nem fogok keresni mondjuk 7 évig, ami azért nem kevés. Nem érzem fairnek, hogy emiatt kevesebbet kapjak egy esetleges válásnál.


Ti mit gondoltok?


2013. ápr. 25. 11:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Akkor bele kell venni, hogy amíg a gyereknek szüksége van rád otthon, azon az időintervallumon a férjed fizetésének a 30%-a a te részedet képezi egy esetleges válás során, az anyagi ráfordítások arányának a meghatározásánál.


Viszont nem értem miért kéne 7 évet otthon ülni 3 gyerekkel, ha mindenki egészséges.

2013. ápr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Mert nem 3as ikreket szeretnénk :-)


Szülök mondjuk 2017ben, 2019ben, 2021ben - akkor ugye otthon vagyok 2017-2023 között. Ez 6 év, HA terv szerint jönnek a gyerekek és bírjuk is a kis korkülönbséget.

2013. ápr. 25. 11:58
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Én nem mennék bele, és nem azért mert pénzéhes vagyok.( jó anyagi hátterem van)

Szóval azért nem mennék bele mert az a gyerek aki miatt kiesel a munkából az a férjedé is és ő is ugyanúgy akarja, és ha fejre áll az ember akkor is ki kell esni a munkából, másképp nem lehet gyereket szülni.

Kedves első ha 3 gyereket akarnak akkor az 3X2 év 6, és gondolom nem a munkahelyről viszi el szülni a mentő hanem kb 3 hónappal már korábban abba szokták hagyni a munkát, ha veszélyeztetett terhes akkor már korábban is, illetve 6 hónaposan belehet járni gondolom egy irodába de egy gyárba szalag mellé nem, úgy hogy így jön ki a 7 év.

Szóval én sem érzem fairnek a dolgot hiszen nem azért maradsz otthon hogy vakarózz, élősködj, ne dolgozz hanem a közös gyerekek miatt.

2013. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

Tegyük fel minden terhességed rendben lezajlik és mindenki egészséges. Akkor, ha az utolsó 2-3 hónapban nem dolgozol és a gyerekek 6-8 hónapos koráig otthon vagy, akkori is

24-33 hónap, ami a "legrosszabb" esetben is kevesebb, mint 3 év. Nem kell feltétlenül mindenkinél 2-3 évet otthon eltölteni.

2013. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván ez akkor korrekt, ha a férjeddel ugyanannyi időt vagytok gyeden.
2013. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Persze, de gyereket magamnak szülök. Nem akarom letudni őket, mint valami kötelező feladatot, aztán lepasszolni őket.

Itthon amúgy fel sem veszik a gyereket bölcsibe ilyen fiatalon. Marad a magánbölcsi és/vagy a bébiszitter, ami elviszi egyikünk fizetését.


Ráadásul a vőlegényem erősen bölcsiellenes, még 2 évesen is korainak tartja.

2013. ápr. 25. 12:06
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Ebben az esetben lényegében felesleges a szerződés. Egy jó és igazságos szerződéssel is ugyanaz lenne az eredmény, mint nélküle. Ami a házasság előtt szerzett vagyon, az mindenképp különvagyon, így is, úgy is. Amit pedig együtt szereztek, az ha közös kasszán vagytok, úgyis feles lényegében, ha a fizetésetek egyforma.
2013. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ja, és ha az elsővel otthon vagyok 2-3 éves koráig (hiszen megszületik a kicsi), akkor ezt szeretném megadni a kissebbeknek is.


De úgy gondolom, ez a mi döntésünk. És pont emiatt, hogy ehhez a vőlegényem is ragaszkodik, nem fair hogy én emiatt hátrányba kerülök.

2013. ápr. 25. 12:08
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

A házassági szerződés ilyen esetben felesleges. Egyáltalán minek házasodtok össze? Az vagyonközösséget is jelent, nem csak életközösséget.

Az rendben van, hogy a házasságba bevitt vagyon különvagyon. Ezt le se kell papírozni, mert a nélkül is annak számít.


De minden további közös. Különben nem kell házasodni.

2013. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg neki, hogy akkor 1-2 éves koráig menjen ő GYED-re a gyerekekkel, és akkor egyformán esik ki a keresetek. Így lenne igazságos.
2013. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!