Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hosszú távon sikeres...

Lehet hosszú távon sikeres egy olyan házasság, ahol a nő keres többet?

Figyelt kérdés
Van ilyen tapasztalatotok, esetleg baráti, rokoni körben?
2013. ápr. 26. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én több pénzt viszek haza, mint a férjem, nincs belőle problémánk.
2013. ápr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne sikeres? Ha nem a pénz és az ego, hanem a szeretet a kapcsolat alapja akkor teljesen mindegy ki keres többet.
2013. ápr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Működhet akkor ha ez egyik félt sem zavarja.Többet keresek mint a férjem mégis ő aki jobban költekezik(nem hülyeségekre),közös kasszán vagyunk minden pénz közös,nincs enyém tiéd és nincs elszámoltatás a másik felé.
2013. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Most én keresek többet,nem is kevéssel.Míg tanultam,addig sokszor párom vett nekem sokmindent,mert kevés bevételem volt.Ha terhes leszek és otthon leszek,ismét kevés lesz a bevételem.

Amí összességében nincs hiányunk semmiben,addig nem számít ki mennyit keres,közös kassza.

N

2013. ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Többet keresek mint a férjem, viszont most egy ideig babával leszek itthon, ahogy lejár a TGYÁS, ő fog többet hazahozni. Nálunk ebből sosem volt probléma, közös számlára jön a pénz és minden nagyobb kiadást megbeszélünk, együtt választunk. Férjem is tanul meg én is, ki tudja ki fog többet keresni 5 év múlva, úgyhogy nem vitázunk ezen.
2013. ápr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen a férfi jellemvonásaitól függ!


Az első házasságomban a férjem irigy volt mindenre, a tudásomra, vagyonomra. Ő keresett többet, de le is akarta törni a szarvaimat.


A második házasságomban úgy alakult, hogy nagyon jól keres a férjem, de én még mindig 60 eft-tal többet keresek nála. Nem zavarja, inkább az zavar mindkettőnket, hogy még mindig nem keresünk eleget.


Ha nem él vissza a férfi vagy a nő, azzal, hogy többet keres, akkor mindegy ki keres többet. De a férfiak általában egy idő után az orrod alá dörgölik, főleg, ha már van 2 gyereked és nem tudsz eleget keresni, de igények lennének. A nőket nem tudom, én nem élek vissza vele, valószínűleg ezért nincs veszekedés. A tudásomat sem irigyli, inkább büszke rá, talán még jobban is örülne neki, ha még többet tudnék.

2013. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez volt. Engem nem érdekelt, de a volt férjemet nagyon zavarta, pedig nem éreztettem vele, hogy baj lenne a kevés fizetése, hiszen ami kellett az életünkhöz, az megvolt. Bosszantotta, hogy nekem volt saját lakásom, ahelyett, hogy örült volna, hogy nem albérlettel meg hitellel kezdjük az életünket.
2013. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Digonál a pont. Nálunk is ez volt a baj, de én nem adtam fel azért a dolgokat, hogy egy buta kisgyerek hisztijét hallgassam.
2013. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Elég sok, diplomatikus, és optimista választ láttam itt, a valóságban azért ez nem ilyen egyszerű. Természetesen függ attól is, mennyire erős egy kapcsolat. Tetszik, nem teszik: fontos dolog a pénz. A mai világban meg különösen. És bizony a férfiasság egyik megnyilvánulása a rátermettség, hogy a férfi képes eltartani a családját, ez mindig így volt, így is lesz. Egyszerűen fogalmazva: ma a pénz, régen meg azt nézte egy nő, milyen lovon jön a herceg, vagy ki hozott haza több vadat vacsorára, stb. És én meg nem találkoztam olyan nővel, akit ne zavart volna -valamilyen szinten legalábbis-, hogy ő többet ért el egzisztenciálisan, mint a párja. 1-2 tízezer forint még talán belefér, de ha lényegesen több, akkor már lehet belőle probléma a párok között. Főleg ha egy nő eleve domináns a kapcsolatban. Tapasztalatból tudom.
2013. jún. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!