Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját szüleiteknek elmondanáto...

Saját szüleiteknek elmondanátok ha a barátnőtök otthon azt kamuzza másnál alszik, miközben nálatok van?

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk, majdnem egy éve együtt vagyunk, mégsem engedik hogy nálunk aludjon. Nem tudom miért, vagy mit hisznek, hogy csak éjjel lehet.. Ő szeretne itt aludni, nem én erőltetem. Ma megyünk bulizni, azt akarja otthon mondani, hogy barátnőjénél alszik utána.

Én nem tudom hogy mondjam e el itthon. Szüleim tuti rákérdeznek, mert tudják hogy amúgy a szülei szigorúak (másban is, nem emiatt mondom) Én nem akarok nekik hazudni, mert jó fejek amúgy. De félek, hogy azt mondanák hogy ne aludjon itt. (mert oké hogy jófejek, de azért van amire ők is nemet mondanak)

Szerintetek megengednék? Még ha nem is örülnének a szitunak?


2013. ápr. 27. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudnod. Sosem voltam ilyen helyzetben, de ha tudják, hogy amúgy a szülei nem engednék, akkor biztosan kíváncsiak lesznek, hogy most mi történt, hogy még is?

Ebben az esetben jobb, ha őszinte vagy. Nem tudom mennyire ismerik egymást, de elég kellemetlen lenne, ha összefutnának a városban és ők buktatnák le a barátnődet a szülei előtt véletlen.

2013. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem szoktak találkozni, nem is igazán ismerik egymást. Persze minden lehetséges, de nem ettől félek, csak nem akarok nekik hazudni, vagy akár vetíteni - mert lehetne kétértelműen is fogalmazni, de ha kiderül akkor mégis azt vonják le (jogosan) hogy hazudtam. Én értem hogy barátnőm hazudik otthon, emiatt nem ítélem el, mert őt belekényszerítik, de velem mindig jófejek a szüleim, nem kezelnek kisgyerekként.

Viszont nem akarom hogy az én hibámból ne aludjon itt, mert nem engedik így meg a szüleim, és barátnőm zokon veszi.

2013. ápr. 27. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is csináltam régen :) Otthon azt mondtam, hogy máshol alszok, vagy megyek bulizni, stb. ÉS így simán elengedtek, bezzeg a barátomnál aludni, oda nem, pedig 19 voltam. :) De én nem örültem volna neki egyáltalán, ha a barátom, nem mellettem áll, hanem még beárul a szüleinek, akik esetleg tovább adják az én szüleimnek. Amúgy meg szerintem minden szülő sejti, hogy a kislánya nem éppen ott fog aludni, ahol mondta, csak így mégis könnyebb elfogadni. Én is fogom tudni, hogy ha azt mondja a lányom, hogy a barátnőjénél alszik, és van barátja, akkor valójában hol fog :D Szóval nem kell árulkodnod senkinek.
2013. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem árulkodásról van szó:) Csak benne van a pakliba, hogy nem szólnának rá semmit. Sőt 80% hogy nem. Lehet csak meghúzom a vállam, aztán levágják a helyzetet.
2013. ápr. 27. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:
azt mondod a szüleid jó fejek.. én nem játszanám el a bizalmukat, és elmondanám nekik hogy mi a szitu. ha nem engedik meg akkor nem engedik meg, de gondolj bele hogy ha kiderül hogy a lány hazudott miattad (mert ugyis az lesz hogy miattad hazudott hiszen nálad akart aludni) akkor csak még szigorubbak lesznek a szülei..
2013. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nézd, a szülei így sem bírnak, pusztán azért mert vagyok. Semmi kifogásuk nem lehet ellene. Na nem azért mert tökéletes lennék, de tényleg nincs semmi gond velem. Szóval ha eddig nem bírtak pedig nem szolgáltam rá, akkor ez már nem oszt vagy szoroz :) Nem bírják elviselni hogy bnőm már nem gyerek. Úgysem tudok velük mit kezdeni. Meg nem is akarok
2013. ápr. 27. 13:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem mondanék semmit. Szólj, hogy ott alszik a barátnőd, ha rákérdeznek a témára nyíltan, akkor viszont legyél őszinte. Ha szeretnek, úgy is mellettetek fognak állni és nem ellenetek.

Egyébként meg a lányos szülők márcsak ilyenek. Amikor az első barátomat hoztam haza, apu fortyogott magában végig. Bezzeg, amikor tesóm hozta haza a barátnőjét, akkor dagadt a melle. :D

22 vagyok, a jelenlegi páromat (2 éve) már úgy hoztam haza, hogy apu mosolyogva, "haverként" fogadta, előtte soha senkit... :) Azt hiszem végre beletörődött, hogy felnőttem és nem egyedül szándékozom leélni az életemet.

2013. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, a szülei így sem bírnak, pusztán azért mert vagyok. Semmi kifogásuk nem lehet ellene.


hidd el nem mindegy hogy csak nem szeretnek vagy hogy egyenesen utálnak és eltiltják a lányt.



nekem konkrétan anyám anno kijelentette hogy vagy szakitok a sráccal vagy ki vagyok tagadva a családból

2013. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!