Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum meg van róla győződve...

Anyum meg van róla győződve hogy csak a pénzem miatt kellek egy pasinak?

Figyelt kérdés

Örököltem egy házat, nem egy budai villáról van szó, egy egyszintes kertesház, kb 50 éves épület, 17 kerületi. Szerintem senki sem tudja az ismerősi körömből hogy az enyém, nem mondtam soha a haveroknak vagy a suliban stb. De most ismerkedtem egy sráccal és anyum meg van róla győződve hogy "Biztos tudja hogy milyen házad van és emitt akar veled lenni." De mondom honnan tudná? "Ravaszak ezek a pasik nem lehet bízni senkiben. Majd be akarja magát ültetni a házadba"


Most erre mit lehet mondani? Én 24 vagyok a srác is. Anyum mondjuk falun nőtt fel, lehet ott ez volt a divat de csak a házam miatt nem hiszem hogy randira hívogatna.


2013. ápr. 27. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van, hogy nem kell elárulnod senkinek, anélkül is meg lehet tudni, hogy a tied-e a ház.


Elég tudnia a ház címét, és onnantól bármikor kikérheti csekély összegű díj ellenében a földhivataltól a tulajdoni lapot.


Véletlenül se azt mondom ezzel, hogy a pasi "biztos, hogy a pénzedre hajt", de általános óvatosság sose árt.

2013. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal, hogy egy friss kapcsolatot nem azzal kezd az ember, hogy összeköltöznek. Az akár évekkel később is jöhet. Összeköltözés után sem változik a külön vagyonod közössé, az mindig a te házad lesz. Addig pedig eltelik annyi idő, hogy megismerjétek egymást, és megtudd róla, hogy van -e állása, rendes ember -e, milyen az értékrendje, stb. Furcsa, hogy anyukád ostobának néz téged.
2013. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Konkrétan ez a fiú osztálytársam volt gimiben. Ismerem őt...De azért annyira nem hogy megtudja hogy az én nevemen van a ház.


Falun nagyanyám mondogatja mindig hogy "XY egyeslány volt és milyen kapós" mert hogy akkor ő örökölt mindent és emaitt volt népszerű az a lány. Szerintem innen jön.

2013. ápr. 27. 21:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van pont ugyanabban a kerületben egy cs. házam.

Ha pl. velem kezdenél el járni, akkor meg mást találna ki az anyukád.


(Azért kipróbálhatjuk, ha gondolod.)

:))

2013. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt az egyeslány dolgot magyarázd már el, tök érdekes!


De én azt szűrtem le, hogy öreganyád saját magából indult ki...

2013. ápr. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az egyeslány azt jelenti, h egyke és lány :) tehát mindent ő örököl.

nagypapám is mondogatta viccesen, h egy ilyen jómódú egyes leánynak... és hozzátett valamit, ami arra utalt, h mennyire ki van nyalva a kis popókám :) imádtam a papámat, nagy szövegei voltak :)


nos, nekem is sikerült örökölnöm egy pecót, igaz nem egy egész ház, de jól megvagyunk benne a párommal. volt hozományvadász pasim is, de amikor rádöbbentem, akkor azonnal kitettem a szűrét.

a párom, akivel 4 éve együtt élünk, abszolút nem a kégliért van velem. igyekvő, dolgos férfi, akinek fontos, h a leendő családjának jó körülményeket biztosítson. soha nem kért pénzt még kölcsön sem tőlem, és nem utalgat arra, h írassam rá a lakás felét :)


nyugtasd meg anyudat, h még csak épp hogy jártok, tuti kiderül előbb-utóbb, h milyenek a srác szándékai. illetve ha tényleg oda kerültök, h házasság, aztán ne adja Isten válás, a házból az exed egy négyzetmétert sem kaphat, hiszen házasság előtt szerzett különvagyon :)


ha okos, talpraesett lány vagy, akkor egyrészt ki tudod szűrni, h ki miért környékez meg, másrészt nem hagyod magad kiforgatni a vagyonodból.

2013. ápr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A nagyik/szülők f@szságait nem kell megfogadni.


Sokan azt hiszik hogy ők milyen rohadt bölcsek, de egy teljesen más világban nőttek fel és élték is le az életük nagy részét.


Mondanak általános igazságot, mint hogy vigyázz a fiúkkal, mert talán csak a puncira hajt (mert ez így volt 100 éve is és most is), vagy hogy vigyázz a nővel, mert lehet csak a pénzre hajt (szintén), elmesélhetik hogy milyen volt a gyerekkoruk meg a fiatalkoruk, de tudni kell ésszel átültetni a tapasztalataikat napjaink világára.


De amikor azt mondja, hogy ne rakd bankba a pénzed, mert becsődöl és elveszik, ne takaríts meg mert elviszi az infláció, ne menj ki este az utcára mert biztos megölnek, ezek csak alaptalan félelmek.


Ritka a felvilágosult szülő, nagyszülő, aki haladni tud a korral és napjainkban is a mai világban él szellemileg.

2013. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a bankcsődről MÉG nem is, a magánnyugdíjpénztári állambácsis lenyúlásról már neked is lehet tapasztalatod...
2013. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

12:01


"De amikor azt mondja, hogy ne rakd bankba a pénzed, mert becsődöl és elveszik, ne takaríts meg mert elviszi az infláció... ezek csak alaptalan félelmek. "


Gondolom, hogy minimum egy felvilágosult közgazdász lehetsz,

mert akkor megértem, hogy ennyi hüly eséget összeírsz!!

2013. ápr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért írtam pont pénzügyi példákat mert a pénzügyi szektorban dolgozom idevágó egyetemi diplomával és több más végzettséggel.


Nem teljesen értem mivel is van problémád pontosan.


Ha attól félsz hogy a bank becsődöl, akkor rakd a pénzed több bankba. Ha attól félsz, hogy Magyarország csődöl be, akkor vidd a pénzed külföldi bankba (egy szomszédos országba). Ha attól félsz, hogy elviszi az infláció a pénzed, akkor váltsd át olyan valutába/devizába aminek alacsony az inflációs rátája (dollár, euró)


Hogy a szülők csak arra emlékeznek hogy 1946-ban hiperinfláció volt, meg 1995-ben Bokros-csomag, az tök egyértelmű, hogy miért van. Azért mert nem képzett emberek a szakterületen és egyszerű szemmel ezt látták.

Plusz még akkor nem álltak rendelkezésre ilyen lehetőségek. Illetve de, '94-95-ben már átvihetted a pénzed másik országba vagy átválthattad külföldi pénzbe ha féltetted.

2013. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!