Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebben a helyzetben...

Szerintetek ebben a helyzetben kinek van igaza? A főbérlőnek vagy nekem?

Figyelt kérdés

Tehát, albiban lakunk a lakbér 65ezer + rezsi. Én hó elején kapok fizut, párom 20-án, ezért úgy van megbeszélve, hogy 10-ig az albipénzt utaljuk, 20-ig a rezsit. Az albi utalással minden rendben volt eddig, de sajna két hónapja picit csúsztunk a rezsivel. A párom mhelye elég megbízhatatlan és sosem akarnak határidőre fizetni. Tehát teljesen önhibánkon kívül van a dolog, nem azért, mert elszórjuk a pénzt, hanem azért mert meg sem kapjuk. Természetesen ez nekünk is baromi kellemetlen de ha a cég nem fizet, nam tudok mit csinálni. Persze a határidő 20-a, addig fizetnünk kéne, de valamennyire próbálják megérteni, hogy mi a helyzet. Ha felhívjuk őket telón, akkor mindig kedvesen és nyájasak, e-mailben meg csesztetnek. Ez is vágta ki a biztosítékot nálam. A férjemmel a csaj tök megértő, még el is poénkodnak, viszont én kapom tőle az emaileket. A legutóbbiban közölte, hogy jó lenne ha pontosan utalnánk, mert késedelmi kamatot számítanak fel nekik is ha mi késünk és ez plusz költség. Jó, persze megértem van ilyen, De basszus 3 hónap alatt 2ezer ft-tal utaltam többet, mert ha 19250-et kéne, akkorátutalok 20ezret. Soha nem tudom pontosan mennyit kéne (átküldik mailen, de elfelejtem) ezért mindig felfelé kerekítek. Szóval 3 hónap alatt utaltam nekik 2ezer ft pluszt. Visszaírtam részletezve, hogy ezekben a hónapokban mennyi volt a tényleges rezsi és mennyit utaltam valójában. A végére ezt írtam: "Ez körülbelül 2.000ft-tal több utalást jelent a mi részünkről. Sajnos két hónapot valóban csúsztunk, remélem ez a többlet összeg fedezi a késedelmi kamatokat. Ha nem, természetesen nyugodtan jelezd, és kifizetjük a plusz költségeket."


Most még ő van megsértődve. Én megértem, hogy pontosan kéne utalnunk (de a semmiből nem tudok és nem hónapokat csúsztunk, hanem 1 hetet múlt hóban is meg most is). És akkor itt pattog kb 100 ft késedelmi kamaton? Én még ezt is megértem, ha csontra pontos összeget utalnék. De vegye már észre mennyivel adok neki több pénzt havonta... Ezt az oldalt is figyelembe kéne vennie. No meg azt, hogy azt sem tudom mire fizetek. Jó, persze leolvasom az órákat, de soha egyszer sem mutatott semmilyen szlát, hogy valóban annyiba kerül e a víz vagy az áram mint ahogy ő számolja. Egyszer lebukott, hogy vízre többet számolt, mint amennyit kéne, akkor sem kértem hogy mutassa meg a többi számlát, hogy jól fizetünk e. És akkor még tényleg ő van kiakadva max 200 ft késedelmi kamaton? Az emailre még nem válaszolt, de ha még neki áll feljebb meg mondom neki a véleményem ( akkor innentől minden hóban leteszi a számlákat stb).


Nem akarok velük rossz viszonyba lenni, mert eddig tök jó volt minden, de nem fogom hagyni magam!


2009. szept. 27. 09:43
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
jah és volt egy hónap amikor 34913-at kellett volna utalni. Én azt hittem 35valamennyit kell és feladtam neki 36ezret. Eszébe sem jutott megkérdezni, miért fizettem ennyivel többet, vagy akkor vonjuk le az albi pénzből. Tudom az én hülyeségem, hogy nem írom fel magamnak, mikor megyek az OTP-be, de ha már rendszeresen többet utalok, akkor ne szívózzon már a késedelmi kamatokon...
2009. szept. 27. 09:46
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
A főbérlő csak akkor kérheti a rezsi összegét,ha bemutatja a számlákat.Bemondásra senki nem fizet.Az óraállásból nem tudod kiszámítani a díjat.Felénk mindenütt bemutatja a számlát a főbérlő,követeld meg te is tőlük.
2009. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
sztem ezt jól elcsesztétek. Hagytátok magatokat, hogy palira vegyen. Tutira megteszi újra és újra. Én a helyetekben más albérlet után néznék, illetve ha van vér a pucátokban, akkor ezentúl kérném a számlákat is.
2009. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
hát van vér, és amikor küldöm nekik majd a mailt az óraállásokról, akkor közlöm velük, hogy innentől minden hóban kérem a számlát. És összehasonlítjuk, hogy valóban annyi e az alapdíj meg mondjuk a gáz m3-e mint amit számolnak. Ha ők bunkóznak 200 ft-on, akkor innentől én sem leszek palimadár. Aztán elmehetnek az anyjukba...
2009. szept. 27. 10:05
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Én főbérlő vagyok,és valóban elég palimadarak vagytok.Kutya kötelessége lenne minden hónapban megmutatni a számlákat!Én szerződést is kötöttem velük,pont ilyen esetekre.Mivel ők tudják,h mikor kapnak pénzt,úgy írtuk meg,h +1 hetet ráhagytunk a lakbér+rezsi fizetésre,h addigra biztos,h megkapják.A mi esetünkben minden számla az adott címre megy,tehát ők látják előbb,és pontosan tisztába vannak az összegekkel.Szval ne hagyd ennyiben,mert attól,h övé a lakás,(amennyiben te normális és korrekt vagy)az a minimum,h neki is így kellenne hozzátok állnia!
2009. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok.Javítok:kellene(nem kellenne)BOCSI.
2009. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
Számla nélkül én sem fizetnék ki semmit!! Kérjétek csak a számlákat!! Én a 65öt lakbérre baromira sokallom. Nem tudom hol béreltek házat/ lakást, de ennyiből már lakáshitelt is fizethetnétek nem? Bocsi hogy így beleszólok, de én albérletre nem adnék ki ennyit. Persze ha nincs más lehetőségetek akkor megértem.
2009. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Hát, főbérlő az úr...Ezért érdemes szerződést kötni, ahol 1-2 havi kaucióról állapodtok meg az elején. A kauciót két részre lehet bontani.Abból fizetheti a főbérlő az esetleges rongálódásokat+ az elmaradásokat. Olyan, mint a vésztartalék. De persze, tudom, az albik 80%-a nem bejelentett, és ilyen szerződéseket se "kötnek" , max. szóban.Meg ez az említett főbérlő nem is épp gerinces a viselkedésével. Ha pénzt kér rajtatok számon akkor számlákkal kell igazolnia, illetve azt is tudnia kell, hogy mennyivel több az az összeg, amit Te kerekítve befizetsz. Tanácsom. 1. Keressetek megbízhatóbb helyet, a megadott feltételek mellett 2. Kérjetek pontos kimutatást és igen, pontosan, forintra azt az összeget fizesd be, amit be kell, ne kerekítsd!

2009. szept. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Dunakeszin lakunk egy új építésű társasházban kertes övezetben, kb 60m2 a lakás. Szerintem is sok, de a férjem első látásra beleszeretett a lakásba. Köszöltem vele ha esetleg a főbérlő majd emelni akar a lakbéren, akkor költözünk, mert többet nem vagyok hajlandó erre fizetni.

Amúgy meg semmi önerőnk nincsen, így nehéz lakáshitelhez jutni

2009. szept. 27. 10:13
 10/34 anonim ***** válasza:
95%

Te képes vagy szàmla nélkül fizetni?Hàt nem semi.A helyedben én nem e-maileznék,nem telefonàlnék,hanem kérnék egy személyes talàlkozot,és megmondanàm,hogy értse meg a cég nem fizetett idöben,màsrészt ezentul kéred a szàmlàkrol a bizonyitékot.Pontosan fizetnék,egy forinttal se többet...

A màsik meg lassan de biztosan néznék egy màsik albérletet,a közelben.

2009. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!