Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebben a helyzetben...

Szerintetek ebben a helyzetben kinek van igaza? A főbérlőnek vagy nekem?

Figyelt kérdés

Tehát, albiban lakunk a lakbér 65ezer + rezsi. Én hó elején kapok fizut, párom 20-án, ezért úgy van megbeszélve, hogy 10-ig az albipénzt utaljuk, 20-ig a rezsit. Az albi utalással minden rendben volt eddig, de sajna két hónapja picit csúsztunk a rezsivel. A párom mhelye elég megbízhatatlan és sosem akarnak határidőre fizetni. Tehát teljesen önhibánkon kívül van a dolog, nem azért, mert elszórjuk a pénzt, hanem azért mert meg sem kapjuk. Természetesen ez nekünk is baromi kellemetlen de ha a cég nem fizet, nam tudok mit csinálni. Persze a határidő 20-a, addig fizetnünk kéne, de valamennyire próbálják megérteni, hogy mi a helyzet. Ha felhívjuk őket telón, akkor mindig kedvesen és nyájasak, e-mailben meg csesztetnek. Ez is vágta ki a biztosítékot nálam. A férjemmel a csaj tök megértő, még el is poénkodnak, viszont én kapom tőle az emaileket. A legutóbbiban közölte, hogy jó lenne ha pontosan utalnánk, mert késedelmi kamatot számítanak fel nekik is ha mi késünk és ez plusz költség. Jó, persze megértem van ilyen, De basszus 3 hónap alatt 2ezer ft-tal utaltam többet, mert ha 19250-et kéne, akkorátutalok 20ezret. Soha nem tudom pontosan mennyit kéne (átküldik mailen, de elfelejtem) ezért mindig felfelé kerekítek. Szóval 3 hónap alatt utaltam nekik 2ezer ft pluszt. Visszaírtam részletezve, hogy ezekben a hónapokban mennyi volt a tényleges rezsi és mennyit utaltam valójában. A végére ezt írtam: "Ez körülbelül 2.000ft-tal több utalást jelent a mi részünkről. Sajnos két hónapot valóban csúsztunk, remélem ez a többlet összeg fedezi a késedelmi kamatokat. Ha nem, természetesen nyugodtan jelezd, és kifizetjük a plusz költségeket."


Most még ő van megsértődve. Én megértem, hogy pontosan kéne utalnunk (de a semmiből nem tudok és nem hónapokat csúsztunk, hanem 1 hetet múlt hóban is meg most is). És akkor itt pattog kb 100 ft késedelmi kamaton? Én még ezt is megértem, ha csontra pontos összeget utalnék. De vegye már észre mennyivel adok neki több pénzt havonta... Ezt az oldalt is figyelembe kéne vennie. No meg azt, hogy azt sem tudom mire fizetek. Jó, persze leolvasom az órákat, de soha egyszer sem mutatott semmilyen szlát, hogy valóban annyiba kerül e a víz vagy az áram mint ahogy ő számolja. Egyszer lebukott, hogy vízre többet számolt, mint amennyit kéne, akkor sem kértem hogy mutassa meg a többi számlát, hogy jól fizetünk e. És akkor még tényleg ő van kiakadva max 200 ft késedelmi kamaton? Az emailre még nem válaszolt, de ha még neki áll feljebb meg mondom neki a véleményem ( akkor innentől minden hóban leteszi a számlákat stb).


Nem akarok velük rossz viszonyba lenni, mert eddig tök jó volt minden, de nem fogom hagyni magam!


2009. szept. 27. 09:43
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
76%
A tegnap 17 órásnak én meg halkan jegyezném meg,hogy szerintem meg az a bunkóság,hogy egyből azzal kell jönni,hogy vajon adózik e utána.Kérdezem én...ha valakinaek van saját ingatlana amiért eleve megvételkor is adózótt.miért kér az állam még adót?semmi köze nem lenne már senkinek hozzá,dehát ez MAGYARORSZÁG!!!!!Arról meg ne is beszéljünk,hogy aki lakja a bérelt ingatlant az valamennyire le is lakja.Tehát elvileg legközelebbi bérlőnél rendbe kell rakni ami megint több száz ezer forint,és ez csak a festés.nálunk amikor kiadtuk a lakásunkat,olyan szépen lelakták kiderült,hogy több száz ezres rezsi tartozásuk volt.amikor elő akartuk venni őket mert persze megléptek lazán a lakásból,azt mondták"mi ne pofázzunk,mert be se voltak jelentve és felnyomnak minket az apeh nál.na ez korrekt?
2009. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Egyébként amikor beköltöztünk mi festettünk ki. Nem volt itt semmi, tiszta kosz volt minden. A férjem csinálta meg a falakat (nagyon csúnya állapotban volt) egy hétig tartott a glettelés meg a festés. Ő csinálta meg a vizet, mert a fűrdőben annyira csöpögött a csap alul, hogy átáztatta a mögötte lévő falat. Mi tettük otthonossá. Úgyhogy a lelakással itt semmi probléma nincs. Amúgy meg a kaució arra van, hogy az esetleges károkat levonja belőle. De a lakás most klasszisokkal jobban néz ki, mint amikor ideköltöztünk.


A nő ingatlanos, van 3 lakásuk meg egy nagy házuk. Szted mennyi jön be nekik egy hóban az albi díjból??? Én meg azt mondom igenis adózzon utána. Elvégre nem 5000ft-ról van szó. És ha én adózok a bankban tartott pénzem után (kamatadó, hiába vonták le a fizetésem majdnem felét, ha megtakarítok, akkor mégegyszer adózhatok belőle) akkor az az igazságos, ha ő is adózik a plusz bevételei után.

2009. szept. 28. 21:27
 33/34 anonim ***** válasza:

Na ezért tart itt Magyarország ahol tart,mert ilyen a gondolkodásmódja sok embernek mint a tied!HAJRÁ!

Egyébiránt azt írtad az elején,hogy új építésű lakást béreltek...És ott ilyen rosszak lettek volna a falak,meg a csap?????Ha most sokallod a lóvét amit fizettek albipénzt akkor szar állapotba minek vettétek ki a kecót?

2009. szept. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Kb 4-5 éves a ház, szóval sztem újnak számít. És igen, elég szar állapotban vannak a falak. A páromnak megtetszett. Ő dolgos ember, szereti ha mindig lehet vmit csinálni. Ennyi. Ha meg nem tetszik a gondolkodásom, akkor nem kell válaszolni. De sztem azért elég sokan egyetértenek velem.
2009. szept. 29. 21:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!