Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebben a helyzetben...

Szerintetek ebben a helyzetben kinek van igaza? A főbérlőnek vagy nekem?

Figyelt kérdés

Tehát, albiban lakunk a lakbér 65ezer + rezsi. Én hó elején kapok fizut, párom 20-án, ezért úgy van megbeszélve, hogy 10-ig az albipénzt utaljuk, 20-ig a rezsit. Az albi utalással minden rendben volt eddig, de sajna két hónapja picit csúsztunk a rezsivel. A párom mhelye elég megbízhatatlan és sosem akarnak határidőre fizetni. Tehát teljesen önhibánkon kívül van a dolog, nem azért, mert elszórjuk a pénzt, hanem azért mert meg sem kapjuk. Természetesen ez nekünk is baromi kellemetlen de ha a cég nem fizet, nam tudok mit csinálni. Persze a határidő 20-a, addig fizetnünk kéne, de valamennyire próbálják megérteni, hogy mi a helyzet. Ha felhívjuk őket telón, akkor mindig kedvesen és nyájasak, e-mailben meg csesztetnek. Ez is vágta ki a biztosítékot nálam. A férjemmel a csaj tök megértő, még el is poénkodnak, viszont én kapom tőle az emaileket. A legutóbbiban közölte, hogy jó lenne ha pontosan utalnánk, mert késedelmi kamatot számítanak fel nekik is ha mi késünk és ez plusz költség. Jó, persze megértem van ilyen, De basszus 3 hónap alatt 2ezer ft-tal utaltam többet, mert ha 19250-et kéne, akkorátutalok 20ezret. Soha nem tudom pontosan mennyit kéne (átküldik mailen, de elfelejtem) ezért mindig felfelé kerekítek. Szóval 3 hónap alatt utaltam nekik 2ezer ft pluszt. Visszaírtam részletezve, hogy ezekben a hónapokban mennyi volt a tényleges rezsi és mennyit utaltam valójában. A végére ezt írtam: "Ez körülbelül 2.000ft-tal több utalást jelent a mi részünkről. Sajnos két hónapot valóban csúsztunk, remélem ez a többlet összeg fedezi a késedelmi kamatokat. Ha nem, természetesen nyugodtan jelezd, és kifizetjük a plusz költségeket."


Most még ő van megsértődve. Én megértem, hogy pontosan kéne utalnunk (de a semmiből nem tudok és nem hónapokat csúsztunk, hanem 1 hetet múlt hóban is meg most is). És akkor itt pattog kb 100 ft késedelmi kamaton? Én még ezt is megértem, ha csontra pontos összeget utalnék. De vegye már észre mennyivel adok neki több pénzt havonta... Ezt az oldalt is figyelembe kéne vennie. No meg azt, hogy azt sem tudom mire fizetek. Jó, persze leolvasom az órákat, de soha egyszer sem mutatott semmilyen szlát, hogy valóban annyiba kerül e a víz vagy az áram mint ahogy ő számolja. Egyszer lebukott, hogy vízre többet számolt, mint amennyit kéne, akkor sem kértem hogy mutassa meg a többi számlát, hogy jól fizetünk e. És akkor még tényleg ő van kiakadva max 200 ft késedelmi kamaton? Az emailre még nem válaszolt, de ha még neki áll feljebb meg mondom neki a véleményem ( akkor innentől minden hóban leteszi a számlákat stb).


Nem akarok velük rossz viszonyba lenni, mert eddig tök jó volt minden, de nem fogom hagyni magam!


2009. szept. 27. 09:43
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Azzal azért számoljatok, hogy azért mondom, hogy vér a pucában erre, mert ha most bekeményítetek, akkor lesz esetleg sértődés, és lehet úgy határoznak, hogy költözzetek ki, mert jön helyettetek más albérlő(madár). Szóval azért erre legyetek felkészülve a biztonság esetére, mert így, hogy kiálltok magatokért, így veszélyeztetitek az albitokat.
2009. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Szerződés van, természetesen és kifizettünk 130ezer kauciót. A következő óraállásokat már úgy küldöm el, hogy kérem a számlákat. Kénytelenek megmutatni, ha nem akarják, hogy elköltözzünk. Terhes a csaj, nem dolgozik és nem hiszem, hogy egy hét alatt találnának új albérlőt és kell nekik a pénz, úgyh kénytelenek lesznek belemenni. Ha meg nem, akkor megmondom nekik, hogy nézünk más lakást.
2009. szept. 27. 10:16
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia én azt javaslom, hogy ne csak a számlát kérd, hogy mutassa be, hanem a befizetett csekkfüleket is! Nálunk így működött, mikor albiban laktam, a tulaj mindig jött, hozta a befizetett füleket és én odaadtam neki a pénzt.

Amit tudsz, azt pedig kísérd figyelemmel, a vizet meg az áramot! Én áramszolgáltatónál dolgozom és egyszer utánanéztem a barátnőm albijának, mert gyanús volt neki, hogy túl sok az összeg. 15ezer forinttal akarta átvágni a tulaj!

2009. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
mi mindig megmutatjuk a bérlőnek a számlákat... és ő összesen 40e forintot fizet, abból jön le a rezsi!! Szval sztem nagyon sokat feizettek majdnem 2x annyit! keressetek más lakást!
2009. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

amit fizettem ebben a hóban:

víz: 10m3 - 7012ft

gáz: 18m3 - 3235ft

vill: 161kwh - 8113ft

plusz szemét díj: 865 ft


összesen: 19225ft


szerintetek reális?

2009. szept. 27. 10:30
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Az ottani vízmű egy telefonra megmondja, mennyi a víz köbmétere. Az óraállásokat meg tudod. Egy ellenőrzést megér.
2009. szept. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%
nem kell hagyni magad de!!!!ha ti megegyeztetek egy időpontban neked kutya kötelességed fizetni időben!a lakás tulajdonost nem fogja érdekelni,hogy ti mikor kaptok pénzt mikor nem.a légyeg hogy az adott időpontban fizess.Tőled senki nem kérte,hogy fizess többet,hanem azt,hogy fizess pontosan.Az első perctől csak úgy kellett volna neked is fizetni,hogy látod a csekkeket,és az óraállásokat.Szerintem meg eggyáltalán nem fizettek sokat egy újonnan épült társasházban ekkora lakásra.pesten sokkal durvábbak az árak,és lelakott lakásokra.amúgy egy csekket ha nem fizetnek be időben pl:vodafon kb 500 ft al számláznak többet.és ez csak egy csekk!
2009. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem kell figyelembe vennie a főbérlődnek a szociális helyzetedet, tehát igaza van. Mindamelett emberségből és jófejségből igazán eltekinthetne egy-két nap csúszástól. Sajnos nem minden ember segítőkész és megértő.
2009. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok... és ahogyan a többiek is javasolták, csak úgy fizess, ha látod a számlákat.
2009. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

NEm tudom, hogy miért ilyen komplikáltan csináljátok: küldjék nektek a számlákat és ti fizessétek be az összeget. Akkor nincs semmi rendezetlen helyzet. A rezsihatáridöt meg tegyétek egy héttel késöbbre.

Az emaileket nem kell komolyan venni, az csak a föbérlönek egy biztositék, hogy felszólitott titeket a fizetésre - ha ez után se fizettek, akkor csak igy tudna biróságon pert inditani. (Nem tudhatja elöre, hogy ki mikor nem tud vagy akar többé fizetni.)

2009. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!