Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen felnőttek lesznek a...

Milyen felnőttek lesznek a gazdag családba született gyerekekből? Valakinek van valamilyen tapasztalata vagy ismerőse?

Figyelt kérdés

Több országban járnak, állandóan különórák stb, ebből óriási az előnyük, vagy egy szegényebb ember is behozhatja?

Tényleg nagyképűek, pökhendiek és munkakerülők lesznek mint ahogy azt sokan gondolják? Van valakinek ilyen ismerőse, Milyen ember?


2013. ápr. 28. 14:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

elég sok gazdag szülő gyerekét ismerem, mondjuk azt, hogy elit gimibe jártam, elég burzsuj volt a többség.


egyikük sem volt az a kifejezetten nagyzolós, bár volt olyan lány, akinek fogalma nem volt a pénz valódi értékéről. sztem azt sem tudta, h mennyi az aktuális minimálbér, az alapvető dolgok mennyibe kerülnek a boltban. de nagyon segítőkész, önzetlen csaj volt, ha valakinek épp nem volt kajája, akkor meghívta a büfében, kölcsönadta a telefonját bármelyikünknek, ha a miénken nem volt pénz. és emellett nagyon intelligens, érzelmes lány, jókat tudtam vele lelkizni.


egy gazdag családból származó gyereknek végtelenek a lehetőségei a tanulás terén, tudnak utazni, tanulhatnak többféle nyelvet, ha valamiből gyengébbek a suliban, akkor drága magántanárjuk lehet.

ja, és persze jobb minőségű ruhái, sportszerei vannak, kipróbálhat olyan dolgokat, amikről a csórók csak álmodoznak.


tagadhatatlan, hogy a jó egyetem elvégzése jobb munkaerőpiaci esélyeket ad nekik. de nem árt beléjük nevelni a szorgalmat és a küzdeni akarást, ha azt szeretné a szülő, h a saját erejéből jusson el valahova a gyereke.


egyébként az összes ilyen gazdagcsemete jó nevű egyetemen végzett, komoly állásuk van, azt csinálják amit szeretnek. egyikünk sem lusta vagy munkakerülő, tudják, h a megszokott életszínvonalat csak úgy lehet fenntartani, ha megdolgoznak érte.


sztem markáns különbség van a gazdag családból származó és az elkényeztetett gyerek közt.

2013. ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szülőktől függ. Ha elkényeztetik és elkapatják akkor egy kis egoista, beképzelt kis gyökér lesz belőle. Viszont ha jól nevelik akkor lehet egy normális ember is.
2013. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szoktam pontozgatni,de most ment a zöld kéz mindenkinek mert látom valakik lepontoznak.
2013. ápr. 28. 18:56
 14/15 anonim ***** válasza:
Én eddig csak a márkab.zi, beképzelt menőcsávókkal találkoztam ilyen típusból, de tudom, hogy vannak olyan tehetősebb emberek is, akik nagyon jól nevelik a gyereket, nem kényeztetik el mindenféle vacakkal, meg olyan gyerekek is, akiknek nem pálya az, hogy a fenekük alá tesznek mindent - csak ilyenekkel még nem volt dolgom közelebbről :).
2013. ápr. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Az én ismerősöméknél akik tehetősek két gyerek van.

Az idősebb lány 30 éves ,még sosem dolgozott egy napot sem.

Lakását meg a rezsijét,meg a kiadásasit fizetik. Dolgozni nem is nagyon akar. De nem az életre nevelték. Alapvető dolgokkal nincsen tisztában..nem rosszindulatú, van diplomája is igaz a sulit 7 év alatt végezte el. Egyszerűen elveszett. A fiatalabbik lány 21 éves, és a gimit se fejezte be. Őt is eltartják hetente 3-4x bulizni jár, márkás cuccokat vesz. Cserélgeti a pasikat..A szülők elvannak keseredve,hogy mi lesz velük..de tovább pénzelik őket attól..Ja és a tisztelet a szülők felé nuku..

2013. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!