Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljek erről anyáéknak...

Hogy beszéljek erről anyáéknak, ha nem értenék meg?

Figyelt kérdés

Szinte kettős életem van.Még fiatal vagyok(18 vagyok)) és a családom a mai napig úgy kezel,mintha kislány lennék,az apám reggelente megnézi,hogy vettem-e fel trikót és hasonló hülyeségei vannak.Anya ugyanilyen,felhív 2-3 óránként,hogy nincs-e valami baj,ittam/ettem-e eleget.Nagyon túlzásba viszik az aggódást és könnyen tudom őket befolyásolni,bármit elhisznek nekem.De van egy másmilyen életem,amit nem ismernek sem a szüleim,sem az iskolai barátnőim.Úgy érzem,hogy az az igazi énem,amikor a párommal vagyok vagy azokkal a barátaim,akik azokhoz a társasághoz tartoznak.

Eddig sikerült ezt a két életstílust összeegyeztetnem,de mostanában egyre többször ütköznek a dolgaim és a barátom is felajánlotta,hogy költözzek hozzá,ráadásul a szüleim ezekről nem tudnak semmit.A barátom és az ő ismerősei azt hiszik,hogy idősebb vagyok,a családom pedig frászt kapna,ha megtudnák azokat,hogy milyen vagyok máskor.

Anya látja,hogy valami nincs rendben és néha megkérdezi,hogy miből veszek magamnak új dolgokat és honnan van annyi pénzem rájuk(látja,hogy nagyon márkás dolgokat hozok haza néha,bár ezeket a helyzeteket igyekszem elkerülni,hogy ne lássa meg őket),de elhiszi,ha azt mondom neki,hogy meglátogattam az egyik nagyimat és adott pénzt és a turkálóba találtam pár dolgot vagy pl. hogy spóroltam vagy hogy nem eredetik a dolgaim,hanem koppintsok.Befolyásolhatóak,de nem hülyék és félek,hogy egyszer lebukom.De tudom,hogy a szüleim nem értenék meg,hogy miért csinálom ezt,mert őket nem vonzza az,ami engem.



2013. febr. 14. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is azzal a szülőddel ülj le, aki talán jobban megért. Szépen vázold a helyzetet!

így hidd el jobb lesz, mint lebukni!

2013. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egyetlen rendes szülő sem értené meg. Elég szánalmas vagy.
2013. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon gáz, amit csinálsz. Ha az elejétől fogva őszintén elmondtad volna, hogy téged zavar a túlaggódásuk, akkor tuti most nem lennél gondban.


Másrészt meg 18 vagy, nagykorú, költözz el, nem állíthat meg senki.


Ja, csak akkor nem márkás holmikra költenéd a pénzed, hanem az albérletre, meg kajára. De persze ezeket most anyuciék fizetik, az bezzeg jó tőlük...

2013. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mert szerintetek nem próbálom nekik mondani már 12 éves koromtól,hogy zavar,amit csinálnak?!

Egyszerűen nem érdekli őket,csinálták ugyanúgy,mintha nem mondtam volna semmit.

Nem azért nem költözök,mert akkor lakbérre költeném a pénzt.A párom már mondta,hogy költözzek hozzá,szóval nem kéne lakást keresnem.

Nem a szüleim fizetik a dolgaimat,hanem a barátom.Kétlem,hogy anyáéknak erre lenne pénzük.Ha ők adnák rájuk a pénzt,akkor talán nem kéne hazudoznom arról,hogy honnan vannak.

2013. febr. 14. 20:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a barátod pénzel, akinek hazudsz a korodról.. ne költözz össze vele, mert sokáig nem lehet ezt titkolni és ha kiderül és van egy kis esze úgy kidob, hogy a lábad sem éri a földet.. Csodálkozol, hogy túlságosan féltenek a szüleid? Hát rá is szorulsz, mikor 18 évesen hazudozol a párodnak és az állítólagos barátaidnak.
2013. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Látom sikerült felfogni a lényeget a hozzászólásomból. Nem azt mondtam, hogy a szüleid fizetik a drága ajándékokat, hanem a lakást, ahol laksz, az ételt, amit eszel stb.


De persze, ha a pasidhoz költöznél, akkor meg ő fizetné ugyanezeket, úgyhogy tök mindegy. Büszke lehetsz magadra.

Ilyenkor szégyellem, hogy én is nő vagyok, mint te.


Becsapod a szüleid, akik -neked ugyan terhesen de- csak szeretetből aggódnak érted, becsapod a párod, aki szintén szeretetből elhalmoz drága ajándékokkal, becsapod a barátaid, akikkel elvileg jól érzed magad... és mindezek után, még neked áll feljebb, amiért nem tudod összeegyeztetni a kettőt.


....két szék közül a földre effektus!

2013. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem mért kell mind két oldalon hazudni. A zsüleidnél érthető hogy idegesit hogy kislányként bánnak veled, de a barátodnak mért kell hazudni arról hogy hány éves vagy????

Mi az ami téged vonz és a szüleid nem értenék meg? Nem lehet hogy krónikus hazudozó avgy, sok ember küzdd ezzel, hazudik ha kell ha nem.

2013. febr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Dehogy vagyok krónikus hazudozó...A barátomnak azért hazudtam a koromról,mert idősebb nálam jóval és kétlem,hogyha tudta volna,hogy hány éves vagyok igazából,lett volna a kapcsolatunkból bármi.

A szüleimnek jó az az élet,hogy reggel felkelnek,elmennek dolgozni és ebből áll a napjuk,hétvégén megnéznek egy filmet és kész.Nekik ez így jó,de én nem ezt akarom csinálni 20-30 év múlva.

2013. febr. 15. 13:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyszer ki fog derülni a korod és nagyon fogod bánni hogy hazudtál. Mióta vagytok együtt és mennnyivel hisz többnek?

Te hogyan akarsz élni 20-30 év mulva?

2013. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, megértem a helyzeted, de vigyázz magadra!

A barátod elhalmoz, mert szeret és mert megteheti. Ez viszont nem végtelen állapot. Ajánlom neked, hogy tanulj! Ha oda is költözöl a barátodhoz, oké, de kérd meg, ha már támogat így is, hogy a tanulás terén is támogasson. Ha a barátod vállalkozó, akkor akár az ő vállalkozásában is tudsz dolgozni, viszont kérdés ugye, hogy mennyire komoly a kapcsolatotok. Egyébként teljesen megértem, hogy nem a robotoló életre vágysz, de ne számíts csak a barátodra anyagilag. Szakíthat veled és akkor mi lesz? Ott állsz munka, pénz és diploma nélkül. Vigyázz magadra! A szüleid sem cselekednek helyesen, de gondolj arra, hogy a lehetőségeikhez mérten mindent megtesznek érted. Ha több pénzük lenne, akkor nyilván többet adnának neked is. Ügyes légy!

2013. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!