Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyumnak,...

Hogyan mondjam meg anyumnak, hogy másik szakra szeretnék járni? Nem lehet vele beszélni.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, hogy is mondjam:


Anyum nagyon "érdekesen", inkább furán és bántóan viselkedik. Közgázra járok, de nem megy, nem tetszik, és szeretném tényleg azt tanulni, amit szeretnék, nem pedig azt, amit anyám jónak lát. Választhattam, vagy jog, vagy közgáz...amit szerettem volna arra azt mondta, hogy "nem érdekel, nem tanulod azt"

Testvérem ugyan elvégzett 1 egyetemet, de volt mellette még 2-n is, és mindegyiket otthagyta, mármint ezt a kettőt. Az enyém is, ahogy a tesómé is, tandíjas.

Én felajánlanám majd, hogy visszafizetem a tandíjat (elsőéves vagyok, és ösztöndíjat is kaptam, szóval nem egy veszélyes összeg), de egyszerűen nem merem anyámnak megmondani, mert a viselkedésével elérte, hogy félek tőle.

Testvérem amikor otthagyta, lecs*szte, de ennyi. Ő a tandíjat sem fizette vissza, pedig így lenne az igazságos.


Nekem anyám régebben kijelentette (kb félévkor), h, idézem: "Nem érdekel mit akarsz, ha beledöglesz is elvégzed, nem mész máshová."


Problémákat vele megbeszélni nem lehet. Üvölt, fenyeget, zsarol.



Számtalanszor elhatároztam, hogy kezembe veszem az életem, de egyszerűen valamiért félek tőle. Mármint anyámtól. Az meg csak hab a tortán, hogy én tanuljak a tesóm hibájából is, ahelyett, hogy a tesóm tanulna....



Hogyan lehetséges? Valaki segítene?:(


Tényleg visszafizetném a tandíjat, de ezt ő sem hiszi el, mondván "te meg a munka...na persze". Vagy hiába ígérem meg neki, akkor is "ha beledöglesz is elvégzed".



Miért ilyen?



2013. ápr. 28. 16:41
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
És szerintem semmi értelme végbugdácsolni az egyetemet 2-essel.
2013. ápr. 28. 16:42
 2/28 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok anyámról?



Vagy tényleg neki van igaza?

2013. ápr. 28. 16:44
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám nem kiabál, de lelkileg terrorizál. Ezért már 8. éve járom a kib.szott egyetemet. Mondjuk ilyesmivel simán megijeszthetnéd őt. Vagy a másik verzió, hogy nem szólsz neki, és váltasz.
2013. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy mit pampog anyukád... Ha ott akarod hagyni ezt a sulit, akkor hagyd ott. Nem kell hozzá az engedélye, majd utólag közöld vele.

Szerintem is úgy igazságos, ha visszafizeted a tandíjat. Egyszerűen minden hónapban tégy le X összeget az asztalára. Majd találsz valami munkát és idővel elvégezhetsz egy másik képzést (persze gyanítom azt már önerőből végeznéd). Az idő majd téged fog igazolni, akár jól csinálod a dolgokat, akár nem...

2013. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Engem is terrorizál lelkileg, hiába nem látja ő be.
2013. ápr. 28. 16:48
 6/28 A kérdező kommentje:
És sajnos nem lehet úgy ezt véghezvinni, h ne vegye észre....ezért kérdem, hogyan lehetne.
2013. ápr. 28. 16:48
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
Tandíjasként milyen ösztöndíjat kaptál? Tandíjasnak nem jár semmi ösztöndíj.
2013. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
De igen. Olyat, hogy az egyetem a tandíj felét állja.
2013. ápr. 28. 16:49
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár!

Kérdező, első válaszoló! Nem hiszem el. Felnőtt emberek vagytok, miért nem ti alakítjátok az életeteket?! Ez egy vicc, álljatok a sarkatokra!:)

2013. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
És hogyan? Hogy tudnám elérni, h ne féljek anyámtól? hogyan tudnám kezembe venni a sorsomat?
2013. ápr. 28. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!