Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyumnak,...

Hogyan mondjam meg anyumnak, hogy másik szakra szeretnék járni? Nem lehet vele beszélni.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, hogy is mondjam:


Anyum nagyon "érdekesen", inkább furán és bántóan viselkedik. Közgázra járok, de nem megy, nem tetszik, és szeretném tényleg azt tanulni, amit szeretnék, nem pedig azt, amit anyám jónak lát. Választhattam, vagy jog, vagy közgáz...amit szerettem volna arra azt mondta, hogy "nem érdekel, nem tanulod azt"

Testvérem ugyan elvégzett 1 egyetemet, de volt mellette még 2-n is, és mindegyiket otthagyta, mármint ezt a kettőt. Az enyém is, ahogy a tesómé is, tandíjas.

Én felajánlanám majd, hogy visszafizetem a tandíjat (elsőéves vagyok, és ösztöndíjat is kaptam, szóval nem egy veszélyes összeg), de egyszerűen nem merem anyámnak megmondani, mert a viselkedésével elérte, hogy félek tőle.

Testvérem amikor otthagyta, lecs*szte, de ennyi. Ő a tandíjat sem fizette vissza, pedig így lenne az igazságos.


Nekem anyám régebben kijelentette (kb félévkor), h, idézem: "Nem érdekel mit akarsz, ha beledöglesz is elvégzed, nem mész máshová."


Problémákat vele megbeszélni nem lehet. Üvölt, fenyeget, zsarol.



Számtalanszor elhatároztam, hogy kezembe veszem az életem, de egyszerűen valamiért félek tőle. Mármint anyámtól. Az meg csak hab a tortán, hogy én tanuljak a tesóm hibájából is, ahelyett, hogy a tesóm tanulna....



Hogyan lehetséges? Valaki segítene?:(


Tényleg visszafizetném a tandíjat, de ezt ő sem hiszi el, mondván "te meg a munka...na persze". Vagy hiába ígérem meg neki, akkor is "ha beledöglesz is elvégzed".



Miért ilyen?



2013. ápr. 28. 16:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

"agy az egyetemen szlavisztikán (pl Szombathely) nincsenek külön félévek?"


Hogy a fenébe ne lenne külön félévek. Te most ez valami vicc vagy mi?

Itt van a hálóterv külön félévekre lebontva.

[link]

2013. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Félreértettetek. Itt a közgázon vannak olyanok, akik a tavaszi szemeszterrel kezdték meg az egyetemet, mert átjöttek más szakról.
2013. ápr. 28. 18:25
 23/28 A kérdező kommentje:
Így értem.
2013. ápr. 28. 18:25
 24/28 anonim ***** válasza:
49%

Azt keresztfélévnek hívják. Azért ennyi idősen, felsőoktatási hallgatóként illene tudnod, hol tudsz ennek utánajárni.


Egyre inkább nem értem anyukádat, ennyire nem látja, hogy neked nem a közgazdászpálya, de a felsőoktatás sem igazán való?

2013. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Írj a tanulmányi osztálynak majd ők válaszolnak

[link]

2013. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Átlátom a felsőoktatást, tudom, hogy keresztfélév, bár nálunk most indult utoljára.


Látja, hogy rosszul megy, de a válasza: "nem érdekel, hogy nem megy, biztos azért nem megy, mert nem tanulsz, ha beledöglesz is elvégzed"

2013. ápr. 28. 18:40
 27/28 anonim ***** válasza:
Basszus, felnőtt ember vagy. Ha nem érdekel amire jársz, fogod, kiiratkozol és jövőre jelentkezel máshova. Ennyi. Bár én a helyedbe elvégezném már ezt a szakot, és jövőre jelentkeznék szlavisziktára is, és megcsinálnám a kettőt együtt.
2013. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem lehet anyád ekkora s*ggfej... vagy mégis?! :(


NE TANULD AZT AMIT NEM SZERETSZ? NINCS ÉRTELME


Mond meg neki h tanulsz jogon vagy segít vagy nem; ennyi.


Minél hamarabb léped meg, annál jobban jársz. Én 5 évet b@sztam el az életemből.

2013. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!