Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyumnak,...

Hogyan mondjam meg anyumnak, hogy másik szakra szeretnék járni? Nem lehet vele beszélni.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, hogy is mondjam:


Anyum nagyon "érdekesen", inkább furán és bántóan viselkedik. Közgázra járok, de nem megy, nem tetszik, és szeretném tényleg azt tanulni, amit szeretnék, nem pedig azt, amit anyám jónak lát. Választhattam, vagy jog, vagy közgáz...amit szerettem volna arra azt mondta, hogy "nem érdekel, nem tanulod azt"

Testvérem ugyan elvégzett 1 egyetemet, de volt mellette még 2-n is, és mindegyiket otthagyta, mármint ezt a kettőt. Az enyém is, ahogy a tesómé is, tandíjas.

Én felajánlanám majd, hogy visszafizetem a tandíjat (elsőéves vagyok, és ösztöndíjat is kaptam, szóval nem egy veszélyes összeg), de egyszerűen nem merem anyámnak megmondani, mert a viselkedésével elérte, hogy félek tőle.

Testvérem amikor otthagyta, lecs*szte, de ennyi. Ő a tandíjat sem fizette vissza, pedig így lenne az igazságos.


Nekem anyám régebben kijelentette (kb félévkor), h, idézem: "Nem érdekel mit akarsz, ha beledöglesz is elvégzed, nem mész máshová."


Problémákat vele megbeszélni nem lehet. Üvölt, fenyeget, zsarol.



Számtalanszor elhatároztam, hogy kezembe veszem az életem, de egyszerűen valamiért félek tőle. Mármint anyámtól. Az meg csak hab a tortán, hogy én tanuljak a tesóm hibájából is, ahelyett, hogy a tesóm tanulna....



Hogyan lehetséges? Valaki segítene?:(


Tényleg visszafizetném a tandíjat, de ezt ő sem hiszi el, mondván "te meg a munka...na persze". Vagy hiába ígérem meg neki, akkor is "ha beledöglesz is elvégzed".



Miért ilyen?



2013. ápr. 28. 16:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Nálunk is kaphat ösztöndíjat a költségtérítéses, csak nem fizetik ki, hanem annyival csökkentik a ktg-t.


Őszintén szólva én (anya vagyok) azt mondom, hagyd ott a sulit. Kiabáljon, ordítson, de inkább 5 perc üvöltés (vagy két nap), mint x elrontott év, és egy elrontott élet...

2013. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mond meg bármikor anyukádnak, hogy a véleményét tiszteletben tartod, és bármikor meghallgatod, de a döntés a tiéd, mert a te életed. Ha elrontod, és rosszul döntesz, akkor is, legalább te rontod el és nem ő. Jogilag, felnőtt cselekvőképes ember vagy, ideje, hogy pszichésen is azzá válj!
2013. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Hát talán, csak annyi a gond, hogy nulla végzettséggel semmi munkát nem találtam volna anno, az utcán csövezni meg nem lett volna kedvem. Aztán már a beleölt évek miatt nem váltottam. Lassanként lesz diplomám, de azzal meg kitörölhetem a hátsómat. Munkát meg nem kapok...És az a röhej, hogy már átkerültem fizetősre, és azt nem fizeti az anyám. Kéne nyelvtanfolyam, nyelvvizsga, a diplomámhoz a kutatások, de egy b.szott fénymásolásra sem ad egy fityinget sem. Gondolom, anno is az lett volna a baj, hogy újra kellett volna felvételiznem, és az pénzbe került volna...
2013. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Ti hogy próbálnátok az anyummal megbeszélni? Így a leírtak alapján, h milyen.
2013. ápr. 28. 17:24
 15/28 anonim ***** válasza:
26%
Nem érdekli az sem anyudat, hogy már annyi közgazdász van, hogy dunát lehet velük rekeszteni? Ezek után majd azért fog csesztetni, mert nem találsz munkát. Mellesleg szakközépiskolákban a 2013/2014-es tanévre NEM akartak az országban közgazdasági szakot indítani, mert fölösleges.
2013. ápr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Szlavisztikára akarnék egyébként menni. De szerinte ezzel sehova nem lehet elhelyezkedni.
2013. ápr. 28. 17:42
 17/28 anonim ***** válasza:
Legközelebb jövő februárban jelentkezhetsz szlavisztikára és 2014 szeptembertől kezdheted. Szóval addig hajts rá a meglevő szakodon, és készülj ha kell e kedvencedre is, ha van még pontra szükséged. Ennyi idő alatt lesz időd újra tárgyalni anyuddal, és ha látja, hogy komolyan állsz a dologhoz az ő véleménye is változhat.
2013. ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Nem lehet átjelentkezni?


De nem akarom, hogy mégtöbb tandíjat kelljen ide befizetni...

2013. ápr. 28. 17:52
 19/28 A kérdező kommentje:
Vagy az egyetemen szlavisztikán (pl Szombathely) nincsenek külön félévek?
2013. ápr. 28. 17:57
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nincsenek külön félévek?


Elképzellek a jogon, atyaisten...

2013. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!