Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyam allandoan fenyeget,...

Anyam allandoan fenyeget, hogy ha nem teszem ezt, vagy azt, megoli magat. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
20 vagyok, o 50. 6 eves korom ota ezt hallom, ezert allandoan stresszelek, ha pl. nem veszi fel a telefont. Akkor meg az volt a slager, hogy felvagja az ereit, mostanaban inkabb kiakar ugrani az ablakon. Altalaban akkor mondja, ha penzt ker, es ez surun elofordul. Persze nem adok, mert mar minden sporolt penzem odaadtam, es egyetemre jarok, tehat mar az en megelhetesemet fenyegeti. Probaltam, hogy nem torodtem vele, de 12 eves korom kornyeken, mikor mondtam hogy jo, akkor ugorj, ha akarsz, o komolyan kiallt az ablakba. Aztan persze visszamaszott, de ez a kep beleegett a fejembe. Apam ongyilkos volt, meghalt. A tesom sokszor probalkozott, vegig csikos a keze, sok idot toltott korhazban. Nem merem a fenyegetest nem komolyan venni, mert mar kb. csak o van nekem, de agyon nehez elviselni, hogy igy akar felettem hatalmat gyakorolni. (pszichologushoz nem megy, egyreszt, mert o teljesen normalis...masreszt, mert maganra nincs penz, az sztk-nal pedig kb. havonta 1x lehet, az meg olyan, mint halottnak a csok)
2013. ápr. 28. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Valószínű, hogy egyszerűen csak sakkban akar tartani.Ezzel irányít, visszaél a lelkiismereteddel és ijesztget.Másrészt nem ismer más módot, amivel el tudná érni, amit akar.Szerintem a kommunikációtokon kellene változtatni.
2013. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Pdig csak az a megoldás, hogy nem veszed komolyan. Már rég megtette volna, ha komoly lenne a szándék.


Kapcsolatot nem tudod redukálni vele? Te is tisztában vagy vele, hogy nem akar öngyilkos lenni, ez csak egy jó eszköz a befolyásolásodra.


Ha mégis az lenne, nem a te hibád, hanem az ő (hülye) döntése.

2013. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Ne vedd komolyan, hogyha annyira akarja tegye meg ,de tudnod kell ,hogy egy beteg ember és nem tarthatod el élete végéig. Majd legközelebb az lesz ,hogy odaköltözik hozzád ,ha nem engeded vonat elé ugrik?


Érzelmileg zsarol... Vedd fel amiket mondogat és kérdezd meg a háziorvost ,hogy be lehet e kórházba utaltatni

2013. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Anyádnak szimplán nagy pofon kéne, ami beleégjen a fejébe, de a Te bajod is hogy hagyod magad már nem vagy gyerek, el tudod magad látni, Ő meg pukkadjon meg ha ilyen szemtelen

Ha legközelebb fenyegetőzik rakd elé a kést vagy nyisd ki előtte az ablakot, hogy lehet kezdeni a próbálkozást

Én ugyan srác vagyok de a helyedben már rég agyonvágtam volna anyámat ha ilyen lenne

20/F

2013. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Anyád tényleg beteg. Klinikai eset. Egy normális szülő nem zsarolja a gyerekét és alapból senkit.

Egy valamit meg kell értened.

Ez az ő élete, az ő döntése.

Ha megteszi nem miattad történik hanem a saját beteg lelke és elméje miatt.

Nem kell, hogy lelkifurdalásod legyen.

Most komolyan: milyen ember az, aki szarik bele, hogy teszi tönkre mások életét és nem hajlandó segítséget kérni?

Megkérdezted már tőle, hogy szerinte normális dolog, amit csinál? Ha te tennéd ezt vele...mit szólna?

Az én anyám is kirohant magából néha, hogy felköti magát én meg mondtam neki, hogy rajta! A te döntésed meg az is, hogy nem vagy képes összekapni magad csak játszod a mártírt.

És most ne tarts érzelmi hullának de akkor belegondoltam, hogy talán neki is és a környezetének is könnyebb lenne ha már mindenen túl lenne...szeretem őt de, amit akkor művelt az túlment minden határon és a gyermeki szeretetnek is megvannak a maga határai.

Szerencsére ő elment orvoshoz kénytelen is volt mert a dilijéhez fizikai tünetek is párosultak. Idegileg leszázalékolták most már jól van.

Tapasztalatból mondom előbb-utóbb eljön az a pillanat, amikor az ember már csak a saját életére, mentális egészségére gondol még az anyja ellenére is.

Tényleg redukáld le a kapcsolatot vele ha nem hajlandó segítséget kérni. Ne hívd fel egyáltalán. A tesód meg mentsd valahogy ki a karmaiból. Itt nem nektek kéne szenvedni és szívni. Van, akin tényleg nem lehet segíteni.

Vannak életképtelen, energiavámpír emberek. Az ilyenek mindenkit tönkretesznek maguk körül a saját lelki nyomorukkal.

Bocs ha kemény voltam de tapasztalataimból beszélek. Évekig feküdtem le úgy, hogy reméltem nem érem meg a reggelt.

Aztán kitisztult az agyam. Nem velem volt a baj. Egy nap aztán elengedtem a fülem mellett a hülyeségeit és elkezdtem csak magamra koncentrálni.

Igaz neki köszönhetően addigra már beszedtem egy pánikbetegséget na onnan kezdve nem érdekelt, mit csinált.

Ha máskor hisztizik mondd meg neki, hogy a hisztitől nem szaporodnak az ezresek a zsebedben és fél lábbal az utcán vagy. Ha ezt akarja neked...

Persze az is igaz, hogy az ilyeneknek nagyon beszűkült a tudatuk csak a saját problémáikat látják és nem ér el hozzájuk más gondja.

De vannak tiszta pillanataik is.

Esetleg te magad is kérhetsz tanácsot szakembertől, hogyan bánj az ilyennel.

2013. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Elmondom nálunk mi a szitu,nem oylan mint a tiéd de hasonló.

Édesapám cigizik,érszükületes,gyógyszert kellene szednie ,egyik lábát elvesztette már.Most köhög,az anyja két éve halt meg tüdőrákban.Imádom édesapámat de el kellet fogadnom hogy szépen megöli magát,el kellet fogadnom hogy a cigi fontosabb mint mi a családja.Beletörödtem és már nem fáj,már nem érdekel,meghal eltemessük és ennyi,durva ezt igy leirni de ha ezen marcangolom magam akkor bedilizek és nekem is van családom saját éeletem amit élnem kell.Nem felelhetek másért,más teteiért.


Éld az éeleted,ne engedj a zsarolásnak,fogadd el hogy ez van és lépj túl rajta.Valószinüleg nem tenné meg,de ha mégis azért csakis ő maga lenne a hibás nem te,a saját életével mindenki maga rendelkezik,neked is kell hogy legyen jogod rendelkezni a sajátod felett.30N

2013. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A tesom felnott ember, elmult 30, anyamhoz nem sok koze van, sajnos a szuicid hajlam oroklodhet. Mivel apam is az lett, nem nagy csoda, a mi csaladunk defektes. (nekem meg nem fordult meg a fejemben soha, es nem is fog) Tudom, hogy nem az en hibam lenne, ha ongyilkos lenne, de attol en meg egyedul maradnek, lelkifurdalassal, vagy anelkul, tok mindegy, de egyedul. Parom nincs, a barataim messze laknak, a tesoimmal nem vagyunk joban, mert nagyon kulonbozunk. Szeretem anyukamat, mert a jo pillanataiban vicces, es kedves, de ritka nala a jo pillanat, vagyis inkabb teljesen kiszamithatatlan.
2013. ápr. 28. 18:41
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Erre egy megoldás van: ok, ugorj, remélem a temetésedre félre tettél mert én nem fogom fizetni. Biztos vagyok benne hogy nem tenné meg. Aki meg akarja ölni magát azon nem az fog segíteni hogy pénzeled-e. Aki meg nem akarja az nem fogja megölni magát mert nem adsz neki pénzt. Az ilyen ember iszonyatosan önző. Szerinted egy önző ember, aki éltében nem gondolt másra, csak magára kiugrana az ablakon?
2013. ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szoktam neki mondani, hogy jol van, tedd, ilyenkor azt a valaszt kapom, hogy mekkora egy bunko vagyok, es majd meglatom. "Az xy is azt mondta az anyukajanak, es meg is halt."
2013. ápr. 28. 18:48
 10/16 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ezt mondja, mert ha nem jön be még durvábban próbálkozik. Az meg, hogy csak ő van neked szerintem azért van, mert hagyod magad zsarolni. Ha nem hagynád, rögtön nyitottabb lennél, teljesen kivirulnál és nem is lennél egyedül. Mert most egyedül vagy, az, hogy néha jófej nem számít ha ilyeneket csinál.
2013. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!