Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyam allandoan fenyeget,...

Anyam allandoan fenyeget, hogy ha nem teszem ezt, vagy azt, megoli magat. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
20 vagyok, o 50. 6 eves korom ota ezt hallom, ezert allandoan stresszelek, ha pl. nem veszi fel a telefont. Akkor meg az volt a slager, hogy felvagja az ereit, mostanaban inkabb kiakar ugrani az ablakon. Altalaban akkor mondja, ha penzt ker, es ez surun elofordul. Persze nem adok, mert mar minden sporolt penzem odaadtam, es egyetemre jarok, tehat mar az en megelhetesemet fenyegeti. Probaltam, hogy nem torodtem vele, de 12 eves korom kornyeken, mikor mondtam hogy jo, akkor ugorj, ha akarsz, o komolyan kiallt az ablakba. Aztan persze visszamaszott, de ez a kep beleegett a fejembe. Apam ongyilkos volt, meghalt. A tesom sokszor probalkozott, vegig csikos a keze, sok idot toltott korhazban. Nem merem a fenyegetest nem komolyan venni, mert mar kb. csak o van nekem, de agyon nehez elviselni, hogy igy akar felettem hatalmat gyakorolni. (pszichologushoz nem megy, egyreszt, mert o teljesen normalis...masreszt, mert maganra nincs penz, az sztk-nal pedig kb. havonta 1x lehet, az meg olyan, mint halottnak a csok)
2013. ápr. 28. 18:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Most felteszek egy durva kérdést: tényleg szükséged van egy ilyen "anyára"?

Na nem azt mondom hagy ugorjon! De azért mégis.

Az, hogy egyedül vagy az egy dolog. Azt hiszem te is rá lehetsz utalva érzelmileg, talán egy kicsit társfüggő is vagy. Nem igazán bírhatod a magányt.

Pedig meg kell szokni.

Az emberek nagy része inkább van egy gyilkos kapcsolatban, mint egyedül sajnos. Mert lelkileg nem képesek megállni egymaguk a világban.

Talán mert nem egy határozott, öntudatos egyének.

Szerintem fűzd egy kicsit szorosabbra a szálakat a tesóddal neki is szüksége lenne szeretetre nagy beszélgetésekre, közös programra. Talán felráznátok egymást. Erőt adnátok egymásnak. Ki tudja mi jár a fejében? Inkább vele törődnék.

Egy cipőben jártok tudjátok, mit érez a másik.

Legyetek ott egymásnak ne széledjetek szét egyedül a saját kis nyomorotokkal.

2013. ápr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

"Az xy is azt mondta az anyukajanak, es meg is halt."


Na akkor xy-t senki sem zsarolja, tartja sakkban és nem készítik ki idegileg.

xy. valószínűleg most mindenen túllépve nyugodtan él!


Más lelkiismeretével játszani aljas dolog.


Bunkó vagy?

Visszakérdeznék ilyenkor: Én? Mennyire bunkó az az anya, aki azzal idegeli és zsarolja a gyerekeit évek óta, hogy megöli magát? És utána otthagyja maga mögött a családját? És ha az öcséd sikerrel járt volna most, mit érezne? Elégedettséget? Gondolkodjon már! Az ilyen tényleg kezelésre szorul.


Egyszer az életben vágjátok a képébe a tesóddal úgy igazán keményen, hogy milyen aljas játékot űz a saját gyerekeivel.

2013. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tarsfuggo, cseppet sem. Szeretek egyedul lenni, 18 evesen kulfoldore mentem 1 evre egyedul, es nagyon jol megvoltam. (egyetem miatt jottem haza) Az a baj, hogy itt most csak a negativat irtam le rola, ami rossz, nyomorito es nem normalis, de ettol fuggetlenul nagyon szeretem!!! (nyilvan arra is van okom, csak a kerdes szempontjabol ertelmetlen leirni, hogy pl. milyen jo vele sorozatot nezni es a tobbi) Nem akarok elvalni tole, mert o az anyukam, csak annyit szeretnek, hogy ertse meg vegre, ezzel nem megy semmire. 16 eve ilyen, lehetetlen szakember nelkul megvaltoztatni, de jol esett kiirni magambol. A tesom pedig nem szorul ram, reg voltak a probalkozasai es akkor "oka" is volt ra. (ezt most nem reszletezem, mert durva es anyukamhoz nincs koze) A tesom egyebkent nagyon maganak valo, allandoan okoskodik, belem kot es a tobbi. A legkevesbe ra van szuksegem.
2013. ápr. 28. 19:02
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki tényleg öngyilkos akar lenni az nem fenyeget, inkább titokba tartja és az utolsó pillanatba ír egy levelet amibe taglalja h neki így jobb stb...


Szerintem is csak fenyeget! Nekem van ismerősöm akinek az anyukája megpróbálta, de ott mondjuk tragédia történt.


Szerintem vidd el egy pszhiólogushoz, hátha tud neki segíteni.

2013. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
És úgy igazán őszintén érzékletesen elmondtad már ezt anyukádnak. Kérdezd meg tőle miért okoz neki örömet az hogy kínoz titeket. Nagyon őszintén el kellene mondanod, milyen érzés ez neked. És lehetőleg akkor amikor beszámíthatóbb állapotban van. És igen is rá kellene venni hogy menjen orvoshoz. TB-re is ugyan olyan jól gyógyítanak hidd el. Lehet hogy csak vmi könnyebb kedélyállapot javítót kellene szednie, és egyből minden jobb lenne. Gondolj csak bele. Ő is gyógyszeres segítségre szorul...
2013. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Egeszsegugyben tanulok, 100, hogy gyogyszert nem szedetnek vele. A pszichologus jo lenne, de mar irtam, hogy havonta 1x lehet hozza eljutni. (utana erdeklodtem, mert ha o nem is, en mennek, hogy tudjam megfeleloen kezelni a helyzetet)
2013. ápr. 28. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!