Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha pont a...

Mit lehet tenni ha pont a család az, aki hátráltat és leránt?

Figyelt kérdés

(elore is bocsi hogy ekezetek nelkul irok mostantol, de nincs magyar beallitas a gepemen es a kerdesben is ugy olloztam ossze a hosszu maganhangzokat, viszont nem akarok vegig Ctrl+C, Ctrl+V-zni mert akkor holnapra sem vegzek az irassal:)


Szoval az a helyzet, hogy sikerult egy olyan csaladba beleszuletnem, ahol semmi osszetartas nincs, mindenki kibeszel a hata mogott mindenkit es askalodik, ahelyett hogy tamogatnank egymast csak negativumokat szor mindenki a masikra arrol nem is beszelve hogy rettento profi modon tudn mindenki mindenkit kritizalni.


Nem tul jo a kapcsolatom senkivel, van ket nagybatyam, ok annyira szemetek mindenkivel, csak a kulsoseg szamit nekik, csaladi osszejovetelen fel oran keresztul (tok hangosan mindenki elott) kivesezik ki mennyit hizott, kinek mekkora a feneke, kinek hogy all a haja de spt, legutobb mar abba is belekotottek hogy valakinek szaraz volt a kezen a bore es akkor utana perceken keresztul azzal cseszegettek hogy hogy lehet ilyen igenytelen..


Szornyen erzem magam az ilyen csaladi osszejoveteleken, ugy vagyok vele hogy szinte mar csak nyugtatoval vagy alkohollal birom ki oket, mert ha nem a masik kritizalasa megy akkor a kioktatas (rendszerint ott en vagyok a teriteken, hogy milyen szerencsetlen, semmirekello vagyok) meg a hatalmas nagy uvoltozessel egybekotott vitak.


Szerencsere havonta 1 max 2 alkalomal van igy egyutt az egesz tarsasag, de mindig gyomorgorcsom van elotte mar napokkal.


A szuleim is ilyenek, van egy betegsegem (nem veszes, de azert kezelesre szorul) ahelyett hogy segitenenek csak csesztetnek amiatt is, vagy van hogy napokig hozzam sem szolnak, meg sem kerdezik hogy vagyok stb.


Nem tudom ilyen esetben mit kellene tennem, illetve tudom, nyilvan lelepni (19 eves vagyok) de hat van egy hugom es szegenyt nincs szivem itthagyni egyedul mert ot is eleg rendesen lelki terrorban tartjak..


Szoval otletem sincs, menjek-e vagy maradjak vagy mit tegyek, mivel tehetnek okos dolgot, nem tudom. Ha valaki tud valamit tanacsolni, akkor azt nagyon szivesen olvasom! :)


2013. ápr. 28. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszer elkell kezd élni a Te életed. ... szerintem mindenképp a magad érdekeit tedd előre mert különben egy nap bánni fogod az elvesztegetett időt.
2013. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:
A családot nem választhatja meg az ember - de nem is köteles eltűrni. Az, hogy oda születtél egy dolog. De, ha nem érzed jól magad köztük - ami érthető tekintve ahogy leírod őket - akkor hagyd őket a fenébe. A páromnak is ilyen a családja. A megoldás: hetente egyszer beszél telefonon az anyjával és ennyi. A többiek pedig teljesen le vannak építve. Egyikünknek sem hiányzik az, amit kapnánk, ha találkoznánk velük. Tehát vond ki magad nyugodtan a családi összmocskolódásból. Nem vagy köteles részt venni rajtuk. Törődj a húgoddal és lehetőleg kerüld a balhét a szülőkkel. A húgod hány éves? Ő hogy viszonyul ehhez az egészhez?
2013. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is állás kellene, bérlemény kb. 45- ezer ft/hó a fővárosban. Ágybérlet van havi kb. 15-20 eft.

A húgodat valóban ne hagyd magára, nem tudom hány éves, ha nagykorúságáig kihúzzátok, akkor együtt bérelhettek, közösen dolgoztok egy jobb jövőn.

Van jobb jövő, csak még várnotok kell rá. Ha két bolti eladó fizetést veszek alapul, akkor már kettesben békében jól ellesztek. Kitartást kívánok nektek és egymás megbecsülését.

2013. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy a húgod gyámhivatalnál kérheti, hogy veled élhessen, de ehhez először neked kell állás és bérlemény, állandó veled közös lakcím a kiskorú testvérednek. Esetleg megoldás lehetnek, hogy bérelsz valamit, a húgod egy másik rokonhoz van bejelentve.
2013. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, kedvesek vagytok! :)

A hugom meg csak 12 eves, ezert sem szeretnem egyedul hagyni, hiszen tudom hogy velem is mennyit foglalkoztak serdulokorban (semmit) es nem akarom hogy o is igy jarjon.. Lenyegeben ez az egyetlen visszatarto ero ami miatt nem lepek + az hogy kicsit azert felek is a bukastol, mert ha elkoltozok de nem jon ossze akkor huu, na biztosan nem tennem ki az ablakba amit kapok..


Tudnek hova menni, egy baratnom Budapesten jar egyetemre, nekik van egy masfel szobas, galerias lakasuk ahova mehetnek ingyen csak a rezsibe kellene beszallnom, ezzel nem lenne problema.. Csak az a baj hogy nem nagyon tudok leszakadni sajnos, tulsagosan feltem a testverem, ot meg nem vihetem magammal :(

2013. ápr. 28. 19:47
 6/9 A kérdező kommentje:

#4, igen ezt tudom, csak az a baj vele hogy nem tudnek mit felhozni indoknak amiert egy 12 eves gyereket elvennenek a verszerinti szuloktol.. Mert nem elunk rosszul, anyu es apu is jol keres, megvan midnenunk, nincs csaladon beluli eroszak, nem vernek vagy ilyesmi, biztositva van az iskolazottsag is stb, szoval igy sajnos eselyem sem lenne.

Na meg ha meg mernek lepni egy ilyet akkor kb kitagadnanak.


Egy elozo kerdesre pedig: a hugom meg nem igazan fogja fel a dolgokat (ennyi idosen meg en sem fogtam fel) azt hiszi ezek csak ilyen "poenos szekalodasok" aztan par napon belul mar el is felejti..

2013. ápr. 28. 19:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig kiugrásnak jó lenne a budapesti segítség, kérdezd meg a gyámhivatalt név nélkül vagy hamis névvel, hogyan mehetne veled a testvéred, hogyan lehetnél a gyámja!


Azért a barátnőd biztosan megengedné, hogy a testvéred veled egy szobában el legyen veled. Okos kislány lehet.

2013. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, akkor ha a tesódat annyira nem viseli meg, talán neked kellene lépni egyedül. Ha havonta meglátogat a tesód, akkor nem fog elveszni a kapcsolat.

Először próbálj állást találni, érdemes lenne kitörni ebből az egészből!

2013. ápr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akármilyen kilátástalan helyzetbe kerülünk mindig kapunk megoldásokat! Neked tálcán van felkínálva az albérlet miért nem lépsz? Igen a hugod, nem szeretnék szívtelen lenni, de nem áldozhatod fel magad még érte sem! Ha elköltözöl - és tedd meg ezt MAGADÉRT! - hozd el többször, törődj vele továbbra is érezze, hogy szereted, mellette álsz. De végülis vannak szülei ugye tehát nem magára hagyod.

Elsősorban magunkért vagyunk felelősek a világban, úgy állj hozzá, hogy sikerülni fog! Ha ennyin múlik, hogy jobb legyen az életed add meg magadnak az esélyt.

2013. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!