Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadnál örökbe roma gyereket?

Fogadnál örökbe roma gyereket?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 13:26
 101/140 anonim ***** válasza:
56%
Azok egy más faj, én mint ember nem vállalnám fel.: Legalább legyünk tisztában azzal, mit jelent a FAJ. A faj, az az ember, tehát a cigány ugyan az a faj, mint te. Más rassz, azt lehet mondani, de hogy a bánatba lenne már más faj??
2009. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/140 anonim válasza:
58%
BIZTI HOGY NEM!
2009. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/140 anonim ***** válasza:
65%
nem
2009. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/140 anonim ***** válasza:
83%
Aki azt mondja, hogy igen, az után ne panaszkodjon...
2009. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/140 anonim ***** válasza:
41%
Hú de nem bírják itt egyesek a kritikát... Ha valaki nem tudja a faj és a rassz között a különbséget, akkor nem csodálom, hogy olyan szinten van, hogy utána bosszúból "jól lepontoz", csak az a baj, hogy ettől nem lesz okosabb.
2009. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/140 anonim válasza:
32%
Annyira sok primitiv ember van ebben a világban. Bántjátok a cigányokat amikor ugyanolyan emberek mint ti. Egy kicsit gondolkozatok el azon hogy milyen lehet ugy élni egy országba ahol mindenki gyülöli, megveti és a halálba kivánja őket. Hidjétek el, hogy nagyon sok cigány igen is többet ér mint akármelyik magyar ember. Nem tudom hogy miért jobb az a magyar ember aki a 7 éves unokáját megeröszakolja vagy az a magyar anya aki elégeti vagy kzkába dobja a gyermekét. Még mindig jobb ha intézetbe adod ha már megszülte és ugy adodik hogy nincs lehetősége felnevelni, egy cigánynak soha eszébe nem jutna elvetetni, meggyilkolni egy gyermeket, de a magyar lelkiismeret furdalás nélkül megteszi. és még is jobb ember mint a cigány? nem hiszem. nincs megadva az a lehetőség nekik hogy igenis bizonyithassannak a világnak hogy igen is vannak olyan értékesek mint bármely más nép. semmivel nem tesznek több rosszat mint a magyar ember. az hogy buta vagy alulképzet, nem biztos hogy tehet rola, az hogy lopni csalnija kell nem csodálom hisz az egész országban nincs az az ember aki munkát ad neki....... mindegy nem is ez volt a kérdés, csak felháboritó hogy mennyire kicsinyesek egyessek. Én örökbe fogadnék romát.
2009. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/140 anonim ***** válasza:
100%

A cikkből:

"Ha valaki egy roma újszülöttet fogad örökbe, valamennyire ismernie kell a cigány művészetet, életmódot és hagyományokat. Hiszen amikor már nagyobb lesz a gyermeke, és esetleg szeretné megismerni a roma kultúrát, a szülőnek kell őt ebben segítenie" - mondja Bogár Zsuzsa pszichológus.


Ezek a romák ismerik a saját kultúrájukat, történelmüket? Dáridózni azt szeretnek, de van még valami?

Amúgy lelkiismeretfurdalással, de azt mondom, hogy nem fogadnék örökbe roma gyereket :-( Sok árva van, de ezügyben sajnos homokba dugom a fejem :-( Nem.

2009. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/140 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos, saját tapasztalataim vannak. 7 éve elvetem egy félcigány nőt, ő hozta a 3 éves kislányát és az 5 éves fiát. (a gyerekei 100% cigányok) Tavaly váltunk el. A rokonság többször megvert, bántalmazott, pedig Buda legszebb részén biztosítottam a megélhetést. Egy ízben pl amíg aludtam a már 11 éves cigány fia egy pohárral eltörte az orrom és nem tudta megmagyarázni, hogy miért. Ez csak egy példa, mert számtalan eset volt. Az iskolai balhékról nem is beszélek. Néha még az anyja is csodálkozott. Csak én dolgoztam az egész rokonságból, én meg nem tudom, hogy ők mivel foglalkoztak, de 8-10 milliós autókkal jártak és mindig ráértek.

Most ráment a házam, mert kizsarolták tőlem, de hálát adok az égnek, hogy élek és megszabadultam attól a pokoltól!!!


Szóval csak okosan és nem vagyok egyedül a példámmal!!

2009. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/140 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2009. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/140 anonim ***** válasza:
93%
Soha.
2009. okt. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!