Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadnál örökbe roma gyereket?

Fogadnál örökbe roma gyereket?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 13:26
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/140 anonim ***** válasza:
77%
Roma gyereket NEM, de magyart fogadnák örökbe.
2009. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/140 anonim válasza:
83%
Csatlakozok a Nem táborhoz!
2009. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/140 anonim ***** válasza:
83%
Nem hinném, pedig nem vagyok rassztista. De mégis, ha már örökbe fogadnék, akkor magyart. Más szokások meg minden. ÉS végülis hasonlítson már rám is vmennyire. :D
2009. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/140 anonim ***** válasza:
77%
Érti ezt valaki?! Az egyik "Nem!" 100%-ban tűnik hasznosnak, a másik "Nem!" csak 65 %-ban. Talán az egyik "nem" rasszista, a másik meg nem???
2009. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/140 anonim ***** válasza:
77%
Nem, de bármilyen más nemzetiségűt igen.
2009. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/140 anonim ***** válasza:
45%
Fogadnék,azt utána döngölném a betonba
2009. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/140 A kérdező kommentje:

még mielött vki azt hinné h én pontozgatok itt összevissza,közlöm én senkit nem pontozok se le-se fel. Ez így igazságos.


a cikket elolvastátok amugy? Amit az első kommentemben küldtem. Ott is vannak elég érdekes válaszok

2009. szept. 27. 17:52
 68/140 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem mindegyiknek van a vérében az agresszív viselkedés. Vannak olyan romák (ismerek is személyesen ilyet), akik elég szörnyű körülmények között nőttek fel, mégis tisztességes, dolgos emberré váltak felnőttkorukban a saját akaratukból, nem a nevelés miatt. Olyanok is vannak, akiket tisztességesen neveltek magyar nevelőszülők, mégis bunkók.

Én azért hajlok inkább a nem felé, amit előttem már sokan leírtak. A kisgyerek nem tehet róla, hogy roma származású, nekem pedig biztosan nagyon rosszul esne, ha a fogadott gyerekemet csúfolnák és diszkriminálnák a társai a bőrszíne miatt.

2009. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/140 anonim ***** válasza:
81%

egyre több negatív tapasztalatom van a cigányokkal kapcsolatban. lehet, hogy normálisan nevelem, de ha a fehérek nem fogadják be, ezzel automatikusan a cigányok felé sodródik, mert ők nem közösítik ki a bőre színe, származása miatt. ezáltal ő is ilyen mentalitású lesz.

tehát ez a legnagyobb probléma.

lehet, h vannak normális cigányok, hallottam már róluk, de én még nem nagyon találkoztam ilyesmivel. talán a zenészek. de ők is csak azért, mert a zenével megkeresik azt a pénzt, amit elmulatnak, így nem lopni járnak. de attól még megvan bennük a cigány mentalitás.

tehát a válaszom: NEM!!!!

2009. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/140 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk van három sajátunk, de ha az anyagiak engednék fogadnánk örökbe gyerekeket. Cigány gyerekeket is. Baba korban, vagy totyogósan. Bár megtehetném! Életemben már nagyon sok mindent láttam, nagyon sokfelé jártam, sokféle embert ismerek. Tudom, hogy egy roma kisgyerek is megfelelő környezetben olyan emberré válik akire a szülei büszkék lehetnek. Azoknak akik itt leírták, hogy romagyereket örökbefogadók mekkorát csalódtak, nincs teljesen igazuk. Nem tudni, hogy egy örökbefogadott nem cigány kisgyerekből mi lett volna ugyanabban a környezetben. Nagyon sok fiatal bűnöző kerül ki gazdag fehér szülők szerető karmai közül. Ne feledjük azt sem, hogy a gyermek első néhány éve is nagy hatással van az egész életére. Minden örökbefogadott gyermek legyen az roma, vagy nem roma már lelkileg sérült.
2009. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!