Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is csalódott már magában?...

Más is csalódott már magában? Ilyenkor mit kell tenni? Nagyon kiborultam

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, sminkes.

Imádom a szakmámat, dolgozom is benne, eddig ahány sminket csináltam (esküvőre, hétköznapokra, egyéb alkalmakra stb) mindenki szépnek tartotta, mindenki megvolt elégedve vele, sokan dícsérnek.

Régen amikor még nem volt oklevelem amatörként neveztem egy versenyre utolsó lettem, tudom azért, mert kevés volt a tudásom, de meg is volt bundázva, a lényeg hogy nagyon megalázó volt a szitu és rossz élményként maradt meg.


Mégis ezt a szakmát választottam, azóta meglett az oklevelem, és ugye dolgozom is a szakmában, imádom csinálni.


A napokban volt egy hirdetés hogy lesz egy sminkverseny, szerettem volna jelentkezni rá, elküldtem a jelentkezési lapot kitöltve, megvettem, ami kell. Modellem is volt, tegnap jött át sminkpróbára, rengeteg ötletem volt

De itt volt barátom, az ő barátja, tesómék, és poénból tesóm kigúnyolt, én hiába koncentráltam elkezdett remegni a kezem, és egyszerűen képtelen voltam bármit is csinálni, elrontottam a formát, leblokkoltam.

Egyszerűen nem tudtam semmit sem alkotni, könny szökött a szemembe, eszembe jutottak a régi emlékek, és mondtam a modellemnek, hogy ez nem fog menni, inkább hagyjuk.


Este nagyon kiborultam, elkezdtem zokogni, csalódott voltam, féltem attól hogy a versenyen megismétlődik a régi sztori, féltem hogy beégek, egyszerűen úgy éreztem nekem ez nem fog menni. Barátom értetlenül nézett rám, azt mondta nem érti, mert tudja hogy ez az életem, tudja hogy kreatív vagyok, és ha ráfeküdnék menne, de egyszerűen teljesen kiakadtam... csalódott voltam.


És olyan megalázó, hogy csalódott bennem barátom is, meg mindenki aki látott, bár előttük nem sírtam.

Úgy szégyellem magam...

Nem tudom akarok-e még a sminkeléssel foglalkozni, és ciki vagy sem ma visszamondta a nevezést.

Mit kellett volna tennem? :(


2013. ápr. 29. 09:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Itt alapvetően az lehet a baj, hogy te nem vagy magaddal megelégedve, vannak benned olyan félelmek, hogy nem vagy elég jó. Nem volt olyan durva ami tesód mondott, csak a saját bizonytalanságod miatt érintett olyan rosszul. Ha teli lennél önbizalommal, és elhinnéd, hogy tényleg jó vagy, akkor fel sem vetted volna amiket mond, elintézted volna egy "na húzz el innen"-el.

Nekem sincs túl sok önbizalmam, és én is hajlamos vagyok azt hinni, hogy mindenki jobb nálam. Pont ezért kell másokkal összemérni magunkat, mert ez visszajelzés a részünkre. Csak az a gáz, hogy akinek kevés az önbizalma, annak sokkal több pozitív visszajelzésre van szüksége. Úgyhogy igenis erőt kell venni magadon.:-) Nem könnyű, de muszáj!

A tesók pedig ilyenek. Poénnak szánta, más kérdés, hogy rossz poén volt.

2013. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!