Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem vele hogy mit...

Hogyan közöljem vele hogy mit érzek, és mit szeretnék, akarok?

Figyelt kérdés
16/L vagyok. Júliusba lesz 2 éve hogy külföldre költöztünk. Az egész azért volt mert szüleim elváltak,anya egy másik pasival volt együtt,összeházasodtak és rá pár hónapra jöttünk a pasi után(ő már majd 5 éve idekint dolgozik). Eleinte szokatlan volt,első félévet úgy élveztem,de azóta csak rossz.. anyával nem igazán vagyunk jóba,mondhatni pocsék a viszonyunk évek óta,tehát nem csak a szokásos kamaszkori 'bosszúságokról' van szó,hanem egyszerüen nem tudunk kijönni egymással. 5 hónapja van barátom,távkapcsolat de komolyan gondoljuk és bizunk egymásban.. Most jutottam arra a szintre,hogy elegem van a külföldi létből! Hiányzik minden ami otthon van.. Anyu férjével se jövök ki jól,bunkózik állandóan amit már én is viszonzok.. Haza szeretnék menni! Nem látogatóba,hanem hazaköltözni! Ha kell mennék nagyimhoz,vagy anyuékkal csak el innen. Megélünk itt,mig otthon ez az ami nem ment. Próbáltam eddig tartani magam,de már nem birom tovább! Tudom,hogy ha elmondom megkapnám hogy csak a barátom miatt,vagy hogy ő beszélt rá erre engem pedig én még azalőtt is vágytam erre mielőtt megismertem a pasim.. segitsetek! Próbálok neki folyton megnyilni de a férjecskével többet törődik.. egyébként mondanátok hogy menjek apuhoz,elvégre elég nagy vagyok hogy eldöntsem kinél akarok lenni,de apa nem foglalkozik velem.. nekifontosabb a barátnője és a neveltfia,még csak a gyerektartást se fizeti,tehát ez kilőve.:/ Help,please! Hogyan mondjam el neki hogy egértsen?

2013. ápr. 29. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Hová költöznél? Miből élnél?
2013. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én azt szeretném hogy együtt menjünk,ha nem akkor nagyimékhoz..
2013. ápr. 29. 21:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám neki, mert akkor tényleg azt hinné hogy csak a barátod beszélt rá.

Egyszerűen csak hagynám hogy látsszon rajtam hogy nem érzem jól magam, nem takargatnám a szomorúságomat.

Észre kell hogy vegye, hogy valami baj van. És ha nem "hisztizel" hogy haza akarsz költözni, csak látja rajtad hogy nem vagy boldog, de szó nélkül tűröd, akkor komolyan veszi, megsajnál.

Akkor majd ő fog ezzel kapcsolatban beszélgetést kezdeményezni, és együtt kitaláljátok, mi legyen.

2013. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó:

van valami abban amit mondtál,szerintem megfogadom.. de ha rákérdezne hogy miért vagyok szomorú,mi a bajom elmondjam neki?

2013. ápr. 29. 21:34
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, akkor őszintén, higgadtan oszd meg vele az érzéseidet.

És akkor ki tudsz neki tálalni, mégsem úgy jön le hogy rázúdítottad.

2013. ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Annyi a baj hogy nagyon félek a válaszától,mert tudom hogy ő semmit nem szeret már otthon,látogatóba se szeret menni,ő itt érzi jól magát.. nálam meg pont forditva van.
2013. ápr. 29. 21:40
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Ez koránt sem olyan egyszerű mint amilyennek elképzeled. Oda kint biztos állásuk van és nem hiszem, hogy a szeszélyed miatt el fognak dobni mindent.Biztos vagyok benne, hogy ha hazajönnétek akkor sem lenne rózsásabb a kapcsolatod a mostohaapáddal.Gondolj csak bele! 16 éves vagy. Gőzöd sincs arról, hogy mi az élet. Annyi tapasztalod van mint egy napos csibének. Állítólag 5 hónapja rád talált a távszerelem... és természetesen már olyan működőképes, hogy a bizalom is meg van kettőtök között....Úgy hogy nem is találkoztatok egymással.

Én azt tudom csak tanácsolni, ha olyan felnőttnek érzed már magad.. hogy várj 2 évet. Nagykorú leszel és akkor önálló életet élhetsz...Akkor bizonyíts hogy felnőtt vagy és a saját magad lábán megtudsz állni. Nem zsarolni a szülőket, hanem megtanulni tisztelni és becsülni őket. Elvégre ők tartanak el, és addig jó amíg ők vannak! Mert utána kezdődik a nagybetűs ÉLET!

2013. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mondtam azt hogy nem találkoztunk? Már voltunk együtt nem is 1x. Az meg hgy zsarolás?! Én nem zsarolom őket semmivel,csak egyszerüen már nem tudom magamban tartani hogy nem birom itt. Anyukámnak otthon volt biztos állása,még ő számolt le. Mostohaapám is találhatna melót éppen. Lehet hogy pénzbe nem de a pénz nem minden ha az ember nem boldog.. és lehet hogy több dolgot éltem már meg 16 évesen mint sok korombeli,mert ha mesélnék tátva maradna pár embernek a szája.. És igen,ez is a terveim között van hogy ha 18 leszek akkor már gond nélkül tehetem amit szeretnék,de szivesebben mennék már most,igy is kb 1 éve hogy mondhatni 'szenvedek'.
2013. ápr. 29. 22:03
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó válaszolónak teljesen igaza van, otthon reménytelenség vár, munkanélküliség. Persze neked kell érezned, mit akarsz, de én a helyedben meggondolnám ezt! Iszonyatosan nehéz otthon megélni, míg külföldön gond nélkül megy, sőt, még családot is alapíthat az ember.
2013. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal hogy otthon elég rossz a helyzet,de haza vágyok.. :/ Különben itt is úgy élünk mint otthon.. Annyi hogy anya nem dolgozik csak mostohaapám..
2013. máj. 9. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!