Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni a másikat...

Miért kell lenézni a másikat és ekkora feneket keríteni ennek?

Figyelt kérdés

A napokban a barátnőmmel beszélgettünk és mesélte hogy végre megy nyaralni az anyjával kettesben (20éves a barátnőm). Azt hittem ennyiben marad a dolog, kész.

Ehhez képest azóta naponta elmondja hogy milyen jó hogy végre kettesben mehetnek, meg hogy az anyja ezt a munkahelyétől kapta, és milyen jó két hét lesz, igaz hogy kár hogy nem ők választhatták hogy hova és mikor (szóvá tette az anyjának...) és azóta kérdezgeti hogy mi mikor megyünk.

Persze az én válaszom kicsit más, 3éve dolgozok, suli mellett, szünetekben, szóval akkor megyek nyaralni a barátommal és haverokkal ha úgy van pénzem. ( a szüleimmel sajnos nem tudunk menni mert ők nem úgy dolgoznak és szabadságolnak amikor akarnak meg őszintén nem is vágyok rá meg ők se). Szóval a pénztárcához választunk helyet és időt.

Amikor ezt közöltem flegmázni kezdett, ugyanígy tett amikor megvettem egy új telefont magamnak( meg kb bármi mást), ki tudtam fizetni meg hozzá egy olyan előfizetést ami a telefonhoz jó (internet, okostelefon nem sokat ér anélkül). Pár hétre rá ő is rávette az anyját hogy vegyen neki új telefont ( 60.000ft akkor, és azóta mindig elmondja milyen drága volt) igaz használni nem tudja sokra mert se wifi se net... Nekem ha valamire szükségem van magamnak megteremtem és mindig ez van. Akármit veszek mert gyűjtöttem rá, leszólja, lenéz. Azóta fikázza az enyémet. Kérdeztem már párszor tőle hogy nem akar velem jönni szórólapozni? stb. Pár óra az egész, de nem... Nem engedi az anyja, azt mondta. Soha nem dolgozott még, és mindenkit aki dolgozik és abból költ, lenézi. Ha ő vásárol az anyja pénzére azt híreszteli és csodálkozik hogy nem érdekel senkit... Ha veszek valamit ő is megveszi persze nem értékeli úgy mint én hisz tudom hány órát dolgoztam érte. Ha akarok valamit és pl tudja akkor folyton mondogatja hogy na mikor veszed már meg? miért nem veteted meg? Meg most ezt a nyaralást: Hova mentek, mikor? Mi most megyünk anyuval 2 hétre Balcsira.

Persze ha én mondogatom akkor vérig van sértve és duzzog hogy neki nem lehet.

Miért kell lenézni azt aki megdolgozik a saját dolgaiért és nem a szülők pénzéből dőzsöl??


2013. ápr. 30. 15:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Minek állsz szóba ilyen emberrel?
2013. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Komolyan ilyet nevezed barátnőnek?
2013. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%
hány éves a drága? 15 (se)?
2013. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
bocsi, már látom, hogy fel van tüntetve. hát, jobb lett volna, ha 15-öt írsz :D beképzelt kis rinyapina, akinek mindent a valaga alá tesznek a szülők. miért barátkozol vele?
2013. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Hány évesek vagytok?
2013. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
31%

Írígykedik. Valószinűleg azért mert, te amit akarsz megtudsz teremteni és minden ami neked van az neki is kell. Hogy te semmivel se légy jobb mint ő. Szerintem egyáltalán nem nézi le amit csinálsz vagy veszel. Csak máshogy nem bír reagálni a sikereidre. Ő meg játsza a nacsa asszonyt, hogy neki munka nélkül is megy.

Eléggé gyerekes szinten van 20 éves korához képest.


Ezt egyik haverom játszotta de ő csak 8 éves volt. Ő kinőtte. De 20évesen már nem biztos, hogy kifogja:)


Szerintem 1szer mond meg neki a magadét, hogy kicsit térjen észhez és ne gyerekeskedjen.

2013. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

20

Igazából ha a pénzes dolgokat leszámítjuk tud jófej lenni, nem régóta ismerem, szóval ez ilyen barátság felé, eddig tök normális volt, pár hete történt mindez. Azóta van ez így. Pl én dolgozok holnap is és anyum simán mondta hogy mivel későn érek haza (éjjel) ír másnapra igazolást nekem, erre ezen is bedurcázott meg hogy miért nem megyek be akkor is? Látszik hogy nem melózott meg reggel 6tól este 11ig...

2013. ápr. 30. 16:04
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

Az én barátnőim is ilyenek voltak mindig, csak ők a családomat nézték le.

Egyikőjük az apjával nem tartja a kapcsolatot, csak a gyerektartást nyúlja, anyuka havi váltásban dolgozik Németországban, nem túl jó pénzért, de más nincs.


Másiknál mindkét szülő rokkant nyugdíjas, az egyik tartósan beteg, ez érthető, de eltudja látni magát, stb, anyuka idegi problémákra hivatkozva még is leszázalékoltatta magát, hogy ne kelljen dolgoznia, az apjával lehessen. (Ezt a barátnőm mondta így ki) Mindig mindenben nélkülöztek, dolgozni nem dolgoztak, de a sírás az ment barátnőmnek, hogy semmire nincs pénz, nem kap. (Akkor még tinik voltunk)

Én voltam szét cinkelve, amiért az én szüleim olyan körülmények között éltek, amilyen... és amiért mindent megadtak nekem, normál kereteken belül. Családi ház, kutyák, két autó, stb. A barátnőim csak ezt látták, azt nem hogy mennyit DOLGOZNAK érte mindketten! Egyszer amikor a fejemhez vágták, hogy nekem se magánéleti, családbéli, se anyagi gondjaim nincsenek, rohadtul nem érthetem, náluk mi a helyzet, az én agyam eldurrant és megmondtam a magamét.

Mindez abból indult, hogy vettem magamnak egy elég jó laptopot az összespórolt, SAJÁT pénzemből... Az volt a téma egy hétig, hogy alám rakták. Azóta se beszéltünk... :) Nem is hiányoznak! Az ilyen nem barátnő! Egy barátnő sosem azt fogja nézni, hogy neked mivel van több, mivel másabb, mivel jobb/rosszabb. Egy barátnő veled örül, hogy sikerült összespórolnod az áhított mobilra a pénzt!

2013. ápr. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
8%
1-2szer elmegy. De, abba sztem igaza volt. Suli rovására ne menjen. A munka miatt vagy 6 osztálytársam kibukott mert, jártak folyton a tescoba dolgozni. Mert, hogy nekik most kell a pénz. Én is jártam. De, mikor helyzet volt nem mentem. Mondom te hülye vagy. Inkább jársz még 1 évet és nesze nekik most megint járnak.
2013. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen primitív. Szerintem irigy lehet rád. Nálam is ugyanez volt, engem is folyton lenéztek, de rájöttem, hogy azért, mert nekik elváltak a szüleim, nekem meg nem és jajdejóazegybecsalád. Az már tök mindegy, hogy az apám alkoholista és hogy napi szinten ment a lelki terror, minden este sírtam, de ők csak a külső csillogást látták, ahogy korlátolt emberekhez illik. Amúgy sokat szívtam emiatt, mert azt hitték, hogy nincs semmi problémám és meg se hallgattak, meg lenéztek. Buták az emberek, ennyi, ne törődj a barátnőddel, inkább nevess rajta egy jót. Erre jók a hülyék:)
2013. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!