Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért segíti egy szülő jobban...

Miért segíti egy szülő jobban az egyik gyerekét mint a másikat? Eddig nem igazán érdekelt a dolog, de most már azért felveszem, de nagyon. Szerintetek jól látom a dolgot, hogy kivételezik a tesómmal?

Figyelt kérdés

Nekem már családom van a tesóm még otthon lakik,már dolgozik.A rezsibe nem ad,néha vesz egy pár dolgot otthonra.

most épp egy autót vett és hogy ne legyen annyi hitele erre anyukám megpótolta neki 200-ezerrel.most meg még épített neki egy garázst is,hogy ne legyen kint a kocsija.Ez azért már így nem kis összeg.férjem szerint felfújom a dolgot,engem azért zavar a dolog,mert minket nem segít.vagy 5éve szeretünk v.na lakást venni,de egy ház

kellett volna fedezetnek.de anyukám nem ment bele."közben még gyűjtöttünk,hozzá és sikerült lakást vennünk.én nem tudnák a gyerekim közt ilyen külömbséget tenni.


2013. ápr. 29. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez megy, bár anyukám nekem is segített anno. De az, amit tesómmal művel...És itt már nem irigységről, vagy hasonlóról van szó. Hanem, hogy pl. tesód nem segít otthon, de elvárja mástól a dolgot.

Én testvérem is ilyen, amikor dolgozott-és otthon lakott-egy kanyi vasat nem adott bele a rezsibe, ajándékot sem vett soha édesanyánknak-még anyák napján sem. Undorító. Mint egy előkelő vendég...


Ezzel szerintem nem tudsz mit kezdeni, max. leülhetsz egyszer anyukáddal megbeszélni a dolgot.

2013. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Ebben a kérdésben pont az állatokkal ellentétesen viselkedik az ember, ha másban nagyon is hasonlít rá.


Míg az állatok igyekeznek az életrevalót támogatni, addig az embereknél megfigyelhetó, hogy a sunyi, ingyenélő, életképtelen gyereket sokkal jobban támogatják, mint azt, aki dolgozik is azért, hogy előrébbjusson. "Mert szegény gyerek, hát olyan hülye, hogy hitelt hitelre halmoz, de az anyja vagyok, ki segítsen neki, ha nem én? A másik meg úgyis megél, nem vagyok én milliárdos, hogy még azt is ugyanúgy támogassam."


Így ha az emberen látja apa-anya, hogy egyedül is igyekszik boldogulni, legalábbis megvan hozzá a józan esze, akkor róla nagyon könnyen leveszi a kezét. A másikat meg támogatja, akkor is, ha léhűtő, csélcsap. Gusztustalan szokás ez. Mintha a szülők is arra nevelnének, hogy sz.rj bele mindenbe, valaki úgyis kihúz mejd a trágyából.

2013. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Nem láttok bele a családodba, de azért az nagy különbség, hogy van. Kb. 500e ft amit oda adok a gyerekemnek. (2kiló + garázs. kb. ennyi gondolom nem 50m2 tégla garázs lesz 4 millióért) De akár az is lehetne.


És a között, hogy vállaljam, hogy a ház ahol lakom az fedezett legyen egy hitelnek, és hogy ha esetleg a családod becsődöl akkor nem csak a ti lakásotok ment volna a levesbe ha nem anyádék háza is. Hát egész őszintén én se vállalnám ezt még a gyerekemért sem!

2013. ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, és egyetértek a 2. válaszolóval. Azt segítik, aki jobban rászorul, vagy aki jobban adja elő. :)
2013. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy kérés nélkül adott tesódnak pénzt, meg még ő épített garázst neki, tényleg nem szép dolog. Mint ahogy a tesódtól végképp pofátlan, hogy nem ad szinte semmit haza, ha már ott lakik.


Ettől függetlenül viszont én sem mennék bele ilyenbe, hogy más hiteléért az én ingatlanom legyen a "zálog", még a gyerekemnek sem. Mert a legnagyobb jóindulat mellett is fizetésképtelenné válhat az adós, akkor legalább a szülői házat ne árverezzék el, oda visszaköltözhetnének akármikor a gyerekeim. Szóval ilyet én meg sem kérdeznék a szüleimtől, elvárni pedig főleg nem várnám el.

2013. ápr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek a 3. és az 5. válaszolóval, azért fedezetként a családi házat odatenni nagyon kemény - épp a gyerekek érdekében nem tenném, mert ha borulna minden, akkor ők sem kerülnek az utcára. Szóval az nekem nem egyenértékű azzal, hogy van kétszázezrem és odaadom az egyiknek...
2013. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én csak megkérdeztem,hogy bele menne e,hogy a ház legyen a fedezet.viszont ha a tesóm kérte v.na akkor bele ment volna."Nem vártam el"én igenis belemennék a gyerekeimért.

Sajnos én mindig is csak második voltam mindenben.

2013. ápr. 29. 12:14
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem egy munkatársam volt akiknek a szülei adták a házat fedezetnek,hogy ők tudjanak venni.

Nem egyen értékű a kétszáz ezerrel,de én viszont nek kaptam semmi ha azt nézzük.

2013. ápr. 29. 12:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk most fordítva van. Én kapom a többet de nem sokkal, viszont ez nekünk most nagyon jól jön. Én sajnos beteg lettem, élethosszig tartó betegségem van, ahhoz még társul más is. Sajnos a munkahelyemről elküldtek, nagyon régóta nem találok munkát, mér bármit elvállalnék amit el tudok végezni. Ezt édesanyámék is tudják. Időnkénti főtt étellel, egy-egy bevásárlással, gyógyszer kiváltással, és néha egy kis pénzzel segítenek rajtunk, mert csak a férjem keres, és nem túl sokat Ő sem. Öcséméknek nagyon jó munkahelyük van mindkettőjüknek, nagy jövedelmük, nagy családi ház, autók, jól élnek. Egy tányér levest sem vittek és visznek soha édesanyáméknak. Én meg ha tudok, mindig viszek valami finomságot nekik is, úgy ahogyan anyósomnak is. Míg öcsém otthon lakott, nem kellett sem a kajába, sem rezsibe, semmit fizetnie, otthonról vitte a reggelijét, ebédjét, és a sógornőm is odaköltözött egy időre, neki sem kellett fizetni semmit.
2013. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Kinek is a pénze ja nem a tied ő nem potyogtat a nagyszülök pénzér gyerekert ezért kap ő többet

ha nincs pénz kölyökre meg saját otthonra ne a nagyszülöktől várjuk a csodát.

durva külömbség a 200 e meg a saját lakhatás kockáztatása.

2013. ápr. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!