Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesómmal elhidegültünk egymást...

Tesómmal elhidegültünk egymástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, van egy bátyám, aki sokkal inkább a barátnőjével foglalkozik, mint velem. Nem is beszélgetünk, nincs semmi kontaktusunk szinte egymással. Mondhatni köszönőviszonyba vagyunk. Suli miatt nem itthon voltam és mikor hétvégén hazajöttem, akkor a barátnőjével foglalkozott. Nem tudom hogy lehetne magamra irányítani a figyelmét, hogy jobb legyen a kapcsolatunk. Lehet, hogy már őt abszolút nem érdeklem...
2008. jún. 16. 02:25
 1/9 anonim válasza:
100%
A legjobb megoldás, ha őszintén leülsz vele és megbeszélnétek a problémát. Bár nem írtad mennyi idősek vagytok, de természetes ez a viselkedés amikor szerelmes az ember! Te voltál már szerelmes?
2008. jún. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
valoszinuleg en is igy vagyok a noveremmel, bar itt sztem mindketten hibasak vagyunk...En szerelmes vagyok O nem, gyakran ugy erzem nagyon irigy, mert neki nincs baratja es idosebb mint en...hidd el nem arrol van szo h nem szeret, de termeszetes, h ugymond fontosabb a baratnoje (azert ott legbelul te sem lettel kisebb a szemebe)....ha meg az erem masik oldalat latjuk lehet h a baratom is igy van a hugaval, de nekem eszembe se jut elvenni a batyjat, sot, szeretem a hugat is:)
2008. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy ha az ember szerelmes, akkor nem tud másra gondolni, mint a szeretett személyre, főleg, ha friss a dolog. Viszont szerintem finoman megmondhatnád a bátyádnak (persze négyszemközt, nem a vasárnapi családi ebédnél), hogy te megérted, hogy sokat jelent neki a lány, de te is vágysz arra, hogy veled is foglalkozzon. Merthogy a barátnők jönnek-mennek, nem tudhatja ő sem, meddig fog tartani ez a kapcsolat, de család csak egy van, és ők elkísérnek egész életedben...
2008. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ők már nagyon régóta járnak, nem is hiszem, h szakítanak.

Azt hozzá kell tennem, tesóm nem olyan érzelgős típus.

2008. jún. 16. 13:25
 5/9 anonim válasza:
100%
Esetleg próbálj meg összebarátkozni testvéred barátnőjével, vagy annak igen közeli (pld. fiútestvér) rokonával. Ez is megtörheti a jeget, és esetleg úgy már tudtok közös programot szervezni.
2008. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj oda hozzá és öleld meg! Ez sokszor csodákat tesz! De, ha ezt cikinek érzed, egy másik tipp: Amikor az öcsém katona volt és nagyon padlón volt, ezt az idézetet írtam ki neki Edmondo de Amicis A szív című regényéből. Utólag elmondta, hogy amikor laktanyafogságon volt, milliószor elolvasta és ez tartotta benne a lelket. Nem baj, hogy nem illik szó szerint rátok, érteni fogja, miért kapta!Szerintem a feltétel nélküli szeretetről szól, amit csak a "véreiddel" kapcsolatban érzel..


24. péntek.NŐVÉREM


Mondd, Enrico, mikor a papa megszidott, amiért rosszul viselkedtél Corettival, mért voltál velem is goromba? Fogalmad sincs, mennyire rosszulesett. Hát nem tudod, mennyit ringattalak a bölcsőben, amikor kicsi voltál, pedig játszani is mehettem volna, hát nem tudod, hogy minden éjjel fölkeltem hozzád, amikor beteg voltál? Hát nem tudod, hogy ha valami szerencsétlenség érne bennünket, én, a nővéred, akit úgy megsértettél, lennék anyád helyett anyád, s úgy szeretnélek, mint a saját fiamat? Nem tudod, hogy amikor apánk és anyánk nem lesz már, akkor én leszek a legjobb barátod, az egyetlen, akivel halottainkról, a gyerekkorodról beszélhetsz, aki dolgozna érted, ha a szükség úgy hozná, aki kenyeret keresne, hogy te, Enrico, tanulhass, aki mindig szeretni fog, aki minden gondolatával veled lesz, ha a sors messzire vet? Csak azért, mert együtt nőttünk fel, és ugyanaz a vér kering ereinkben.


Enrico, azért bizonyos lehetsz benne, hogy ha felnőttkorodban valami csapás ér, s egyedül leszel, hozzám mindig jöhetsz, s mondhatod: Silvia, nővérkém, hadd maradjak nálad, beszélgessünk egy kicsit azokról az időkről, amikor boldogok voltunk, emlékszel? Beszélgessünk anyánkról, az otthonunkról, a régi szép napokról. Ó, Enrico, nálam mindig tárt karokra találsz. Igen, édes öcsém, és bocsáss meg ezért a szemrehányásért is. Már el is felejtettem, hogy megbántottál, s ha okozol is bánatot, mit számít? Akkor is a testvérem vagy, és semmi másra nem emlékszem majd, mint arra, hogy a karomban tartottam egy Enrico nevű kisbabát, hogy együtt szerettük anyánkat és apánkat, hogy láttalak felnőni, hogy hosszú évekig hűséges barátod voltam.


Írj néhány szót erre a papírra, hogy még lefekvés előtt elolvashassam. Közben - hogy lásd, nem haragszom rád -, tudtam, milyen fáradt vagy, hát lemásoltam neked a Romagnai vér című elbeszélést, amit a beteg kis kőműves helyett kellett leírnod: az íróasztalod bal fiókjában találod. Az éjjel másoltam le, amíg aludtál, írj hát egy jó szót, kérlek, Enrico.


Nővéred, Silvia



A lábad nyomába se léphetek, édes Silvia


Enrico

Én most is megkönnyezem, használd kedved szerint!

2008. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az idézetet! Szép! :)

Egyébként a csajnak nincs testvére..

2008. jún. 18. 00:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesek vagytok? Tizenévesen szerintem nagyon gyakori az ilyesmi, főleg különböző nemű tesóknál. Talán nem vigasz, de pár év múlva minden helyre jön, sőt, jobb lesz, mint gyerekkorotokban volt!


Azelőtt nekem sem volt sok beszélgetni valóm az öcsémmel, egy szobában laktunk, de mi is szinte csak köszöntünk. Néha azt sem. Ő most 21 éves, én 23, elköltöztem, és a legjobb barátok vagyunk! Tényleg!


Fel a fejjel!

2008. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én 21 vagyok, ő 26. Eddig mindig azt vártam, hogy változik a helyzet, de nem.. Mostmár tényleg betelt nálam a pohár, egyszerűen elé állok és elmondom neki, amit gondolok! Csak az a baj, akkor nem jönnek úgy a szavak, de muszáj lesz. Ha azután sem fogom érdekelni, akkor ennyi.
2008. jún. 19. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!